• خانه
  • اقتصادی
  • تعیین‌تکلیف‌مالباختگان٣‌مؤسسه‌تا پایان‌سال‌جاری
کد خبر : 80194
/ 09:45
سپرده گذاران موسسات بدر توس، الزهرا و پیوند به مطالبات خود می رسند؛

تعیین‌تکلیف‌مالباختگان٣‌مؤسسه‌تا پایان‌سال‌جاری

با پیگیری‌های صورت گرفته مؤسسه الزهرا از دو هفته آینده و مؤسسه پیوند از هفته آینده معوقات زیر ١٠ میلیون تومان را پرداخت می‌کنند و تا پایان سال تمام بدهی‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

تعیین‌تکلیف‌مالباختگان٣‌مؤسسه‌تا پایان‌سال‌جاری

مسعود سلطانی- روز گذشته نشست خبری اولین کنفرانس بین المللی حاکمیت قانون در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و بین المللی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.
سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی در این نشست از بازپرداخت معوقات مؤسسات مالی به مردم خبر داد.
علی رسولیان ضمن بیان اینکه در مجموع هفت مؤسسه مالی اعتباری در استان خراسان‌رضوی دچار مشکل شده بودند، گفت: موسسات بدرتوس، پیوند و الزهرا معوقات خود را به مردم تاکنون پرداخت نکرده بودند. با پیگیری‌های صورت گرفته مؤسسه الزهرا از دو هفته آینده و مؤسسه پیوند از هفته آینده معوقات زیر ١٠ میلیون تومان را پرداخت می‌کنند و تا پایان سال تمام بدهی‌ها تعیین تکلیف می‌شود.
وی افزود: مؤسسه بدر توس نیز با کمک دستگاه قضایی و مذاکراتی که با مدیر نظارت بانک مرکزی داشتیم پرداخت معوقات به مردم را از امروز آغازکرده‌است و در مرحله اول معوقات تا سقف ٢٠ میلیون تومان را پرداخت خواهد کرد. مردم مطمئن باشند تا به مطالبات‌شان نرسند ما دست از پیگیری نمی‌کشیم.
رسولیان اظهار کرد: جمع کل پرداختی به مشتریان موسسه مالی اعتباری کاسپین (فرشتگان، الزهرا و پیوند) از ابتدای روند پرداختی ها ۶٨۶ میلیاردو ١١۴ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان به تعداد ١۴٧ هزار و ۴۴٩ نفر در استان بوده است.

۶٢ هزار میلیارد تومان برای اشتغال
سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی ضمن بیان اینکه آنچه که امروز دغدغه همه مردم ایران است، موضوع اشتغال است، گفت: همه می‌دانیم که اشتغال بدون افزایش تولید کالا و خدمات امکان‌پذیر نیست و برای ایجاد اشتغال باید افزایش تولید کالا و خدمات داشته باشیم.
رسولیان در ادامه افزود: میزان رشد اشتغال در استان خراسان رضوی را در طرح برنامه ششم توسعه تا ٧.٨ درصد پیش‌بینی کردیم. برای ایجاد این میزان از اشتغال، حداقل ۶٢ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری لازم است. طبق بررسی‌های صورت گرفته دولت تنها ١٢ درصد از این مبلغ را می‌تواند تأمین کند.
وی افزود: البته تجربه نشان می‌دهد که دولت‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری موفق نبودند و باید به سمت بخش خصوصی حرکت کنیم. به همین منظور در استان فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی کردیم و در تلاش هستیم تا با ایجاد پنجره واحد الکترونیک فرایند صدور مجوزها را تسهیل کنیم. سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری درباره مشکلات حقوقی فعالان صنایع و سرمایه‌گذاران نیز گفت: یکی از مشکلات اطلاع نداشتن از مباحث حقوقی در حوزه اقتصاد و کارآفرینی است علاوه بر این مشکل بروکراسی‌های سنگین اداری را نیز داریم.
در همین راستا سامانه‌ای تحت عنوان «دادور» ایجاد شده که از آن طریق فعالان حوزه صنعت و سرمایه می‌توانند شکایاتشان را به صورت هم‌زمان و آنلاین از دستگاه قضایی و وزارت‌خانه‌های مرتبط پیگیری کنند.
رسولیان درباره برگزاری کنفرانس «حاکمیت قانون در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و بین المللی» گفت: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اشراف لازم به قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری در ایران را ندارند. در همین راستا یکی از دستاوردهای این کنفراس می‌تواند افزایش آگاهی فعالان اقتصادی و همین‌طور گام برداشتن در مسیر تطبیق قوانین داخلی با قوانین بین‌المللی باشد و در نهایت به افزایش سرمایه گذاری در استان منجر شود.

کنفرانس حاکمیت قانون در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و بین المللی
همچنین رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه و دبیر علمی کنفرانس «حاکمیت قانون در حوزه‌های تجاری اقتصادی و بین المللی» در نشست خبری این رویداد علمی گفت: تاریخ سیاسی نشان داده نظام‌هایی که با مشکل اقتصادی مواجه‌اند دچار ناملایمت‌هایی شدند. مسئولان عالی نظام سال‌هاست که روی بحث اقتصاد تأکید دارند. رسالت دانشگاه این است که برای تولید علم، زیرساخت‌های اقتصاد برتر را فراهم کند. مشکلات قانونی باعث شده است سرمایه‌گذاران داخلی هم رغبتی به سرمایه‌گذاری نداشته باشند.
مجتبی زاهدیان در همین راستا از برگزاری کارگاه‌های علمی در حاشیه این کنفرانس علمی خبر داد و گفت: کنفرانس«حاکمیت قانون در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و بین‌المللی» نهم و دهم اسفند برگزار می‌شود.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی