کد خبر : 80230
/ 18:18
مدیر عامل توتال:

کار روی پروژه پارس جنوبی به خوبی پیش می رود

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه از پاریس گزارش داد: «پاتریک پویانه» مدیر عامل شرکت توتال فرانسه اعلام کرد که این شرکت در پروژه پارس جنوبی از پیشرفت خوبی برخوردار است.

کار روی پروژه پارس جنوبی به خوبی پیش می رود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، پویانه درمصاحبه ای که نشریه لوموند اقتصادی با وی انجام داد، افزود: این پیشرفت به رغم شک و شبهاتی در ارتباط با موضع آمریکا در مورد تحریم های احتمالی ایران روی داده است.

وی یادآور شد که توتال با مقام های فرانسوی و اروپایی در مورد محافظت از سرمایه گذاری خود در ایران در صورت تحریم های احتمالی آمریکا، در حال رایزنی و مشاوره است. 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز توتال در بخش دیگری از سخنان خود گفت که این شرکت گزارشی از میزان سود خالص سال 2017 خود منتشر می کند که انتظار می رود حدود 30 درصد بهتر از رقم هشت میلیارد و 300 میلیون دلاری ثبت شده در سال 2016 باشد. 

شرکت توتال قرار است در تاریخ هشت فوریه (19 بهمن ماه)، نتایج عملکرد سه ماهه چهارم و کل سال خود را در گزارشی منتشر کند. 

مدیر عامل توتال یادآورشد که نتایج عملکرد سال 2017، محصول رویکردی منظم بر مبنای هزینه این شرکت، افزایش تولید و بهای بالای نفت است. 

وی گفت که توتال به سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر با هدف افزایش تولید برق خود از گاز و دیگر انرژی های تجدیدپذیر در پاسخ به تقاضای رو به رشد برای برق ادامه می دهد. 

درتیرماه 96درقراردادی که ارزش آن به حدود 4.8میلیارد دلار می رسد وبین شرکت ملی نفت ایران، یک شرکت چینی وشرکت توتال به امضا رسید،شرکت فرانسوی «توتال» فاز 11 پارس جنوبی را توسعه می دهد. 

با به بهره برداری رسیدن این قرارداد روزانه 56 میلیون مترمکعب به ظرفیت برداشت ایران از این میدان گازی مشترک با قطر افزوده می شود و توسعه این فاز معادل توسعه یک میدان نفتی با ظرفیت روزانه 410 هزار بشکه در روز است . 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی