کد خبر : 80231
/ 18:20

ایران 58 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازگرداند

نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به تازگی 58 تبعه پاکستانی را به علت ورود غیرقانونی به داخل خاک ایران بازداشت و تحویل مسئولان مرزی پاکستان دادند.

ایران 58 مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازگرداند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، رسانه های رسمی دولت پاکستان روز سه شنبه گزارش دادند، این اتباع پاکستانی که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی 'تفتان' (هم مرز با شهر میرجاوه در ایران) به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل شدند.

بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مهاجرتی ندارند و بسیاری از آنان قصد دارند از مسیر ایران به طور غیرقانونی وارد کشورهای اروپایی شوند.

این در حالی است که رسانه های محلی پاکستان چندین بار از بازگرداندن مهاجران غیرقانونی به کشورشان خبر دادند، به عنوان مثال، هشتم مهرماه گزارش دادند که نیروهای مسئول ایرانی بیش از 75 تبعه پاکستان اخراج شده از این کشور را در مرز تفتان بلوچستان به مقامات پاکستانی تحویل داده اند.

نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران همچنین هشتم آبان ماه امسال 117 تبعه پاکستانی را به جرم ورود غیرقانونی به کشورمان بازداشت و تحویل مسئولان مرزی پاکستان دادند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران که موضوع تازه ای نیست، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی این مهاجرت ها از مسیرهای خطرناک و با وسیله هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند.

همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می کنند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند.

این رویداد تقریبا هر ماه و گاهی چند بار در طول یک ماه اتفاق می افتد.

بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مه مترین دلایل مهاجرتهای غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود.

این مهاجران پس از ورود به ایران، معمولا سعی می کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه به دست نیروهای مرزبان و پلیس بازداشت می شوند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی