• خانه
  • خراسان رضوی
  • پیگیری راه‌اندازی خانه سینما در مشهد برای حل مشکلات فیلم‌سازان مشهدی
کد خبر : 80269
/ 22:11
شهردار مشهد مقدس در ویژه برنامه پانزدهمین جشنواره فیلم فجر سیمای خراسان رضوی خبر داد؛

پیگیری راه‌اندازی خانه سینما در مشهد برای حل مشکلات فیلم‌سازان مشهدی

شهردار مشهد مقدس از پیگیری برای راه‌اندازی دومین خانه سینمای کشور برای حل مشکلات فیلم‌سازان مشهدی در این شهر خبر داد.

پیگیری راه‌اندازی خانه سینما در مشهد برای حل مشکلات فیلم‌سازان مشهدی

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری، تقی‌زاده خامسی در ویژه برنامه پانزدهمین جشنواره فیلم فجر صدا و سیمای خراسان رضوی که به صورت زنده از مجموعه سینمایی اطلس روی آنتن رفت، اظهار داشت: اینکه بازیگران مشهدی در این شهر نمی‌مانند و به تهران می‌روند چیز بدی نیست زیرا نشان دهنده رشد و ترقی آنهاست ولی اینکه در مشهد امکانات اولیه حتی برای تیم‌های آماتور فیلم‌سازی هم وجود ندارد؛ خوب نیست

وی افزود: تعداد سالن‌های سینما در مشهد قبل از بهره‌برداری از مجموعه سینمایی اطلس بسیار محدود بود و تعدادی از سینماهای قبل از انقلاب در مشهد هنوز نوسازی نشده است.

شهردار مشهد مقدس بیان داشت: در پی آن هستیم تا دومین خانه سینمای کشور را در مشهد راه‌اندازی نماییم تا به عنوان یک تشکل، مشکلات این صنف و صنعت را به مسئولین منتقل بکند تا با انتقال مشکلات، مسئولین نیز در پی حل آن بر آیند زیرا ذاتا همه مردم و مدیران کشور علاقمند به هنر و فیلم هستند.

 

توسعه زیرساخت‌های فیلم و سینما در مشهد با ایجاد سالن‌های جدید سینما

تقی‌زاده خامسی با بیان این مطلب که بدنبال حل مشکلات فیلم‌سازان مشهدی هستیم، تصریح کرد: امیدوارم با ایجاد سالن‌های جدید، زیرساخت‌های فیلم و سینما در مشهد توسعه یابد. در نظر داریم مراکز تجاری جدید و نیمه‌ساز را تشویق کنیم تا خود را مجهز به سالن سینما نمایند.

وی خاطرنشان کرد: بدنبال این هستیم تا برای فیلم‌سازان مشهدی تسهیلات ایجاد کنیم که فیلم‌هایشان را در شهر خودشان بسازند و به تهران نروند زیرا مشهدی‌ها سینما و هنر را دوست دارند و براساس آمار وزارت ارشاد، در سال گذشته از ۱۰ نفری که بیشترین بلیت سینما را خریده‌اند ۸ نفر اولشان مشهدی بوده‌اند.

 

یک مجموعه سینمایی با دسترسی از دو بزرگراه

تقی‌زاده خامسی گفت: به روایتی ۳۵ درصد هنرمندان تهرانی را مشهدی‌ها و خراسانی‌ها تشکیل می‌دهند. اینجا مرکزی برای هنرمندان است زیرا زادگاه فردوسی بوده و اساتید و شاعران بزرگی چون اخوان ثالث و شفیعی کدکنی در این شهر می‌زیسته‌اند. آری، خراسان، هنر پرور است.

وی بیان داشت: مجموعه سینمایی اطلس نیز اگر به صورت یک نشان تجاری در مشهد پایه‌گذاری شود و تسهیلات کافی برای مردم در آن فراهم شود، می‌تواند برنده باشد زیرا سالن‌های مناسبی دارد و می‌تواند برای اوقات فراغت شهروندان مناسب باشد. دسترسی‌های لازم به این مجموعه نیز از طریق دو اتوبان به وجود دارد. در شهرهای بزرگ دنیا هم معمولا مجتمع‌های این چنینی را در مرکز شهر نمی‌سازند بلکه در اطراف شهر که راه‌های دسترسی مناسب دارد احداث می‌کنند.

تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: امیدوارم مردم هم از این پروژه‌ها حمایت کنند تا اینگونه کارها ادامه یابد. اگر این مجموعه موفق شود مجتمع‌های سینمایی دیگری هم در مشهد ساخته خواهد شد. ما باید تسهیلاتی برای توسعه این فضاها ایجاد کنیم زیرا مردم کشور ما علاقه زیادی به هنر دارند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی