کد خبر : 80293
/ 15:44
باند ٩ نفره مجرمان سابقه‌دار در اقدامی ضربتی دستگیر شدند؛

زورگیری خروس‌های صدمتری

سردسته و هشت نفر از اعضای باند زورگیری و قماربازی معروف به «خروس» که با فریب شهروندان مشهدی و تهدید چاقو آنان را تلکه می‌کردند از سوی ضابطان قضایی شناسایی و دستگیر شدند.

زورگیری خروس‌های صدمتری

به گزارش شهرآراآنلاین عصر روز دوشنبه، شانزدهم بهمن‌ماه، مردی جوان به همراه کودک هفت‌ساله‌اش به کلانتری طبرسی شمالی مشهد مراجعه و اظهار کرد که دو مرد جوان با تهدید چاقو در مقابل دیدگان پسر خردسالش از او مبلغ ١٠٠ هزار تومان زورگیری کرده و متواری شده‌اند.
ماجرای شکایت این مرد جوان از این قرار بود که وی به همراه فرزند خردسالش در حال رفتن به سمت خانه بوده که نظر پسربچه به دو مرد جوان که در حال بازی با چند کارت کوچک در کنار خیابان رسالت بوده‌اند جلب می‌شود. به خواسته این کودک، پدرش برای لحظه کوتاهی نزدیک دو مرد جوان می‌رود و مشغول تماشای قماربازی آن‌ها می‌شود.
بازی این دو مرد جوان این‌گونه بوده که یکی از آن‌ها سه کارت در دست داشته است. یکی از کارت‌ها منقش به نقطه پررنگ قرمزی بوده است. فرد دیگر اگر پس از چند مرتبه جابه‌جا کردن کارت‌ها به‌اصطلاح گل را نشان می‌داده مبلغی را که پیش‌تر شرط‌بندی کرده بودند دریافت و در غیر این صورت، آن مبلغ را به شخص کارت‌باز پرداخت می‌کرده است.
زمانی از حضور شاکی و فرزندش می‌گذرد که ناگهان دو مرد جوان به بهانه تقلب، با هم دیگر گلاویز می‌شوند و شاکی برای تمام شدن دعوا بینشان میانجیگری می‌کند. در حالی دعوای ساختگی این دو مرد جوان پایان می‌یابد که شخص کارت‌باز خطاب به شاکی می‌گوید: «بیا به عنوان شاهد، بازی را مشاهده کن. اگر دوست داشتی، خودت هم وارد بازی بشو.» در این میان، متهم دوم از شاکی می‌خواهد که در رقم بازی با او شریک شود و در صورت برنده شدن، مبلغ جایزه را بردارد.
شاکی با خیال اینکه می‌تواند با همکاری یکی از متهمان مبلغ خوبی به جیب بزند، ۵٠ هزار تومان وسط می‌اندازد و پس از کمی جابه‌جا کردن کارت‌ها خال را نشان می‌دهد و جایزه را می‌برد. این مرد جوان پس از برنده شدن، مبلغ را در جیبش می‌گذارد و به همراه فرزندش محل را ترک می‌کند که در مسیر، دو متهم سر راهش را می‌گیرند و با تهدید چاقو، همه وجوه نقدش را از وی زورگیری می‌کنند.
دستگیری زورگیران حین خالی‌بازی
در حالی این پرونده در مسیر پیگیری‌های پلیسی قرار گرفت که چند شاکی دیگر نیز طی ماه‌های گذشته به کلانتری طبرسی شمالی مراجعه و اعلام کرده بودند که چند مرد جوان به شیوه مشابه از آنان زورگیری کرده‌اند. لذا عوامل این کلانتری اخبار واصله را به دادسرا اعلام کردند و دستور جلب متهمان از سوی قاضی حسینی، معاون دادستان مشهد صادر شد.
در پی تحقیقات انجام‌شده روی این پرونده، اطلاعاتی به دست آمد که نشان می‌داد زورگیری‌ها را افرادی بین ١٨‌ تا ٣٠ سال انجام داده‌اند و همه این افراد در قالب فعالیت باندی برای متهمی سابقه‌دار معروف به خروس کار می‌کنند.
رصد میدانی افسران زبده تیم تجسس کلانتری طبرسی شمالی ادامه داشت تا اینکه خبر مشاهده چند نفر از متهمان در بولوار رسالت مشهد از سوی منابع اطلاعاتی پلیس به تیم تحقیقاتی پرونده اعلام شد و مأموران طی هماهنگی با قاضی حسینی، برای دستگیری این زورگیران خشن، وارد عمل شدند.
دو متهم پرونده فارغ از اینکه به انتهای خط رسیده و دستشان برای قانون رو شده است مشغول قماربازی در مقابل چند رهگذر بودند که دست‌بند نقره‌ای قانون بر دستان آنان حلقه‌ زد. متهمان که دیگر راهی برای فرار نداشتند با مأموران راهی کلانتری طبرسی شمالی شدند.
دستگیری خروس در مخفیگاهش
این دو متهم دستگیرشده که راهی جز بیان حقیقت پیش پایشان نمانده بود به‌ناچار لب به اعتراف گشودند و ضمن پرده‌برداری از زورگیری‌های سریالی و قماربازی‌های خود، دیگر همدستانشان را لو دادند.
پس از به دست آمدن این سرنخ، مأموران کلانتری طبرسی شمالی در یک‌قدمی دیگر متهمان این پرونده قرار گرفتند و طولی نکشید که هفت عامل دیگر این زورگیری‌های سریالی و قماربازی که همگی دارای سابقه کیفری بودند و به‌تازگی نیز از زندان آزاد شده بودند در مخفیگاهشان دستگیر شدند.
سردسته این باند زورگیری که به خروس معروف است و چند سابقه کیفری در پرونده‌اش دارد در اظهاراتش به مأموران گفت: به همراه چند نفر از دوستانم در مسیر‌های پرتردد می‌نشستیم و به صورت ظاهری مشغول خال‌بازی می‌شدیم. حین بازی، افراد ساده‌لوح را زیر نظر می‌گرفتیم و با یک دعوای ساختگی، آن‌ها را به سمت خودمان می‌کشاندیم. وقتی طعمه در دام ما گرفتار می‌شد، به او پیشنهاد بازی می‌دادیم و وسوسه‌اش می‌کردیم. پس از اینکه متوجه می‌شدیم شخص فریب‌خورده وجه نقد یا گوشی تلفن همراه گران‌قیمتی به همراه دارد، بعد از بازی، در فرصتی مناسب، به سراغش می‌رفتیم و با تهدید چاقو، پول‌، زیورآلات و گوشی تلفن همراهش را زورگیری می‌کردیم. متهمان پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات به دادسرا منتقل شدند.
زندان، پایان راه خروس‌ها
معاون دادستان مشهد و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۴ مشهد درباره دیگر جزئیات این پرونده به خبرنگار ما گفت: به دلیل مراجعه چند شاکی و اعلام شکایتشان مبنی‌بر اینکه افرادی از آنان زورگیری کرده‌اند، تحقیقات ضابطان قضایی برای شناسایی و جلب اعضای این باند متهمان خشن در دستور کار پلیس قرار گرفت. تحقیقات این پرونده سه ماه گذشته آغاز شد و در نهایت، روز گذشته، با دستگیری همه عوامل این باند زورگیری، به سرانجام رسید.
قاضی سید‌جواد حسینی افزود: در این عملیات، ٩ متهم سابقه‌دار که به‌تازگی از زندان آزاد شده بودند دستیگر شدند و پس از تحقیقات اولیه قضایی، با قرار متناسب راهی زندان شدند.
وی با بیان اینکه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی آنان ادامه دارد اظهار کرد: تاکنون پنج نفر از شهروندان مشهدی که متهمان با تهدید چاقو و ضرب و شتم در حوالی بزرگ‌راه صدمتری از آنان زورگیری کرده بودند به دادسرا مراجعه و از این مجرمان خطرناک شکایت کرده‌اند.
حسینی در پایان از دیگر مال‌باختگانی که به شیوه مشابه از آنان زورگیری شده است خواست برای رسیدگی به شکایتشان به دادسرای ناحیه ۴ مشهد یا کلانتری طبرسی شمالی مراجعه کنند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی