کد خبر : 80294
/ 15:48
در عملیات قاطع پلیس مبارزه با مواد مخدر ٣٣٨ کیلو تریاک کشف شد؛

زوج قاچاقچی در کمند مأموران

مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌ رضوی در پی دستورهای صریح فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی توانستند یک محموله سنگین مواد مخدر را از یک زوج قاچاقچی کشف و ضبط کنند.

زوج قاچاقچی در کمند مأموران

ابوعطا-شهرآراآنلاین، در پی رصدهای میدانی و گزارش‌های رسیده به پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌ رضوی، مشخص شد عده‌ای قصد دارند یک محموله سنگین مواد مخدر را به مشهد منتقل کنند.
با دریافت این گزارش‌ها، بلافاصله دستورهای تخصصی از سوی سردار قادر کریمی، فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی، صادر شد و تیمی از مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان‌ رضوی مأموریت یافتند به صورت آگاهانه به این پرونده ورود پیدا کنند.
سرنخ‌هایی از جنوب کشور
مأموران تحقیقات فنی خود را آغاز کردند. نخستین سرنخ‌ها نشان می‌داد این محموله قرار است از استان‌های جنوبی کشور به مقصد مشهد منتقل شود. با به دست آمدن این سرنخ مهم، مأموران تحقیقات خود را ادامه دادند و خیلی زود متوجه شدند که این محموله با یک تریلر در حال انتقال است.
شناسایی این تریلر در دستور کار مأموران قرار گرفت که موفق شدند این خودرو را در محورهای یکی از استان‌های هم‌جوار شناسایی کنند و به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دهند.
مأموران در کمین
با این احتمال که اگر قاچاقچیان متوجه حضور پلیس شوند ممکن است نقشه خود را تغییر دهند یا پس از ورود به مشهد با توجه به شلوغی شهر بتوانند بگریزند، مأموران در ایستگاه بازرسی شهید ساداتی (خواف) به انتظار رسیدن این خودرو نشستند.
قاچاقچیان با این خیال که هیچ مشکلی برایشان پیش نمی‌آید، پس از ورود به محدوده شهرستان خواف و پس از رسیدن به ایستگاه بازرسی شهید ساداتی، با فرمان ایست مأموران ایستگاه، ایستادند و مردی جوان که راننده خودرو بود پیاده شد.
با پیاده شدن این راننده، مأموران عملیات بازرسی از خودرو را در مقابل چشمان حیران راننده و خانمی جوان که دیگر سرنشین این خودرو بود عملیاتی کردند و دقایقی بعد، توانستند مقادیر زیادی ماده مخدر از نوع تریاک و حشیش را که با شگردی مکارانه در بدنه این خودرو جاسازی شده بود کشف کنند.
دستگیری زوج قاچاقچی
با توزین این مواد مخدر پس از انتقال خودرو به مقر انتظامی، مشخص شد قاچاقچیان قصد داشته‌اند ٣٣٨ کیلو تریاک و حشیش را به مشهد برسانند.
با دستگیری این زن و مرد جوان، مشخص شد که این‌ افراد با یکدیگر زن و شوهر هستند و حدود یک سال گذشته ازدواج کرده‌اند.
بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد که این محموله شامل ۳۰۰ کیلوگرم تریاک و ۳۸ کیلوگرم حشیش بوده است. پس از تشکیل پرونده، این زوج جوان برای رسیدگی به پرونده‌شان به دادسرا منتقل شدند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی