کد خبر : 80303
/ 11:05
همایش پیاده‌روی و دوچرخه سواری خانوادگی درمشهد برگزار شد

نشاط از شریعتی تا کوهسنگی

همایش پیاده‌روی خانوادگی دیروز مشهد، هم‌زمان با سراسر کشور استارت زده شد. این همایش از ساعت 8 صبح و از میدان دکتر شریعتی (تقی‌آباد) آغاز شد و تا بوستان کوهسنگی ادامه پیدا کرد.

نشاط از شریعتی تا کوهسنگی

جواد طاری‌بخش – شهرآراآنلاین، بعد از گذشت بیش از دو سال از برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی در مشهد، بالأخره قفل این همایش‌ها روز گذشته باز شد و مردم مشهد با حضور خود در این برنامه ورزشی نشان دادند که نیازمند و تشنه برگزاری این‌چنین همایش‌ها و برنامه‌های ورزشی هستند.

همایش پیاده‌روی خانوادگی دیروز مشهد، هم‌زمان با سراسر کشور استارت زده شد. این همایش در مشهد از ساعت 8 صبح و از میدان دکتر شریعتی (تقی‌آباد) آغاز شد و تا بوستان کوهسنگی ادامه پیدا کرد و در پایان نیز شرکت‌کنندگان در این مراسم با حضور در مزار شهدای جبل‌النور و قرائت فاتحه برای این شهیدان، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، یاد‌وخاطره شهدا را نیز زنده نگه داشتند.

در این مراسم که هزاران نفر از مردم مشهد به‌همراه خانواده‌های خود حضور داشتند، مهندس تقی‌زاده‌خامسی شهردار مشهد، حجت‌الاسلام پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، احسان اصولی عضو شورای شهر مشهد، امیر خادم معاون وزیر ورزش و جوانان، مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و تعداد دیگری از مسئولان شهری نیز حضور داشتند. این همایش پیاده‌روی خانوادگی با مشارکت شهرداری مشهد و هیئت ورزش‌های همگانی استان برگزار شد و در پایان به تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان، جوایزی ازجمله دوچرخه به‌صورت قرعه‌کشی اهدا شد.

رضا محمدیان یکی از حاضران این همایش که به‌همراه دو فرزند خردسال و همسرش در این برنامه ورزشی شرکت کرده بود، درباره برگزاری آن گفت: برای اینکه بتوانیم مردم را به‌سمت ورزش‌های همگانی ازجمله پیاده‌روی سوق دهیم، باید بتوانیم از این دست همایش‌ها بیشتر برگزار کنیم.

وی افزود: همه کسانی که در این برنامه ورزشی شرکت کرده بودند، به‌اتفاق خانواده خود حضور داشتند تا علاوه‌بر گذراندن یک روز ورزشی، ورزش را هم در بین فرزندان خود نهادینه کنند. لیلی صابری، دیگرشرکت‌کننده حاضر در این همایش، نیز گفت: من به‌همراه برادرم، دو خواهر و مادرم، در این همایش شرکت کردیم و به نظر اتفاق خوبی بود. وی افزود: قطعا اگر اطلاع‌رسانی بیشتری انجام می‌شد، استقبال مردم نیز بیشتر از این‌ها بود؛ بااین‌حال افرادی که اطلاعیه برگزاری این همایش را دیده بودند، سعی کردند در این همایش شرکت کنند. به‌طور‌کلی برگزاری این همایش‌ها بسیار خوب است؛ اما باید فاصله برگزاری آن بسیار کم باشد. اینکه ما بخواهیم در طول سال یک یا دو همایش پیاده‌روی را برگزار کنیم، فایده چندانی ندارد و باید تلاش کرد تا مردم حداقل هر ماه یک‌بار شرایط حضور در این همایش‌های پیاده‌روی را داشته باشند.

محترم یادگاری یکی دیگر از بانوانی بود که در این همایش به اتفاق همسر و فرزندانش شرکت کرده بود. او دراین‌باره گفت: شرایط برگزاری این همایش‌ها خوب است، اما باید امکانات بیشتری برای شرکت‌کنندگان در نظر بگیرند. وی ادامه داد: قطعا وقتی یک خانواده برای حضور در این همایش شرکت می‌کند، هدفش فقط ورزش است و در کنار آن به‌دنبال شادی و نشاط است. جا داشت در این همایش مسئولان ایستگاه‌هایی برای آب‌خوردن شرکت‌کنندگان دایر می‌کردند تا کسانی که به‌همراه فرزندان خود شرکت کرده بودند، دچار مشکل نشوند. به‌هر‌شکل اگر می‌خواهیم ورزش همگانی نهادینه شود، باید از‌این‌دست همایش‌ها بیشتر برگزار کنیم، نه اینکه بگذاریم تا سال آینده به هوای یک مناسبت دیگری بخواهیم از این همایش‌ها برگزار کنیم.

شهردار مشهد: همایش‌های پیاده‌روی هر هفته برگزار خواهد شد

شهردار مشهد در حاشیه برگزاری این همایش گفت: خوش‌حالم که بعد از مدت‌های طولانی که ازاین‌دست همایش‌ها در شهر مشهد برگزار نشده بود، دوباره توانستیم مردم را به‌صورت خانوادگی در این برنامه ورزشی گردهم آوریم. تقی‌زاده‌خامسی ادامه داد: مردم با حضور خود نشان دادند که باید در حوزه ورزش شهروندان کار بیشتری صورت بگیرد، چراکه برای رسیدن به یک جامعه شاد و بانشاط به مردمی سالم از نظر جسمانی نیاز داریم و این سلامتی با ورزش دست‌یافتنی است.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته تلاش می‌کنیم تا این همایش‌ها را هر هفته جمعه‌ها در یکی از مناطق مشهد برگزار کنیم تا بتوانیم ورزش همگانی را در شهر گسترش دهیم. شهرداری مشهد بیشترین همت خود را در این گذاشته است تا ورزش همگانی را گسترش دهد. از ورزش قهرمانی نیز غافل نیستیم، ولی اعتقاد داریم که برای دستیابی به جامعه سالم باید ورزش همگانی را در بین اقشار مختلف جامعه ترویج دهیم؛ چون وارد ورزش قهرمانی‌شدن، مشکلاتی را درپی خواهد داشت، هرچند ما از ورزش قهرمانی نیز پشتیبانی خواهیم کرد.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی