کد خبر : 80305
/ 11:11
بانوان مشکی پوش با برد به تعطیلات رفتند

پیروزی شاگرد مقابل استاد

دیداری خانگی مقابل تیم قعرنشین، اما متحول‌شده که در هفته‌های اخیر که برای فرار از سقوط به لیگ دسته‌یک، خیلی دیر به فکر ایجاد تغییر افتادند

پیروزی شاگرد مقابل استاد

مژده رنگیان-شهرآراآنلاین، دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان با دیداری حساس برای مشهدی‌ها همراه بود؛ دیداری خانگی مقابل تیم قعرنشین، اما متحول‌شده که در هفته‌های اخیر که برای فرار از سقوط به لیگ دسته‌یک، خیلی دیر به فکر ایجاد تغییر افتادند. این دیدار از چندین منظر دارای حساسیت بود. زنجانی‌ها به‌دنبال امتیاز برای بقا در لیگ برتر بودند و در سوی دیگر میدان مشکی‌پوشان برای پس‌گرفتن جایگاه چهارمی خود در جدول به این امتیاز نیاز مبرم داشتند و ازسوی‌دیگر، این بازی تقابل سرمربی و مربی تیم ملی جوانان محسوب می‌شد.

فاطمه شریف که در تیم ملی دستیار شهناز یاری است، توانست روز جمعه در سالن شهید بهشتی پیروز میدان باشد و شاگردانش با نتیجه 5بر1 زنجانی‌ها را شکست دهند. رؤیا کلاتی و مرضیه توفیقی‌نسب هر کدام با به‌ثمر‌رساندن دو گل به‌همراه محدثه محمدی، گل‌زنان این دیدار برای دختران مشکی‌پوش بودند.

در این دیدار نزدیک به 100 تماشاچی در سالن حضور داشتند و در طول بازی هر دو تیم تشویق می‌شدند. در این بازی جای زینب کرمی، گلر ملی‌پوش مشکی‌پوشان، درون دروازه خالی بود و دروازه‌بان دیگر مشکی‌پوشان توانست با عملکرد خوب و واکنش‌های بموقع اجازه ندهد دروازه مشهدی‌ها بیش از یک‌بار باز شود و فریادهای او در طول بازی و تشویق هم‌تیمی‌هایش یکی از نکات جالب دیدار بود. تارا جانی‌نژاد، بازیکن ملی‌پوش تیم مشکی‌پوشان، که از هفته دهم به‌دلیل آسیب و جراحی رباط‌صلیبی زانو نتواسته است به میدان برود، با عصا از روی سکوی تماشاچیان بازی هم‌تیمی‌های خود را تماشا می‌کرد.

شریف: در ضربات نهایی بی‌دقت بودیم

شریف، سرمربی تیم مشکی‌پوشان، درباره عملکرد تیمش در این دیدار اظهار کرد: بازی خوبی بود و باید به تیم زنجان و خانم یاری که در این مدت کوتاه تحول بزرگی در تیم ایجاد کرد، تبریک بگویم که امروز توانستند بازی منطقی و خوبی از خود نشان دهند.

وی با اشاره به جذب چهار بازیکن جدید توسط تیم زنجان، ادامه داد: تیم حریف مقابل مشکی‌پوشان خیلی خوب دفاع کرد. در دور رفت 13بر1 مقابل این تیم پیروز شده بودیم، ولی امروز فقط پنج گل به ثمر رساندیم و این نشان می‌دهد چقدر نقش مربی در تیم مهم است. دروازه‌بان جدید حریف هم خیلی خوب کار کرد و نتوانستیم فاصله تفاضل گل تیم را بهبود ببخشیم.

شریف تصریح کرد: متأسفانه امروز بازهم در ضربات نهایی بی‌دقت بودیم. اگر از موقعیت‌ها استفاده بهتری می‌کردیم و شانس با ما یار بود، می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم.  وی درباره مصدومیت گلر تیم اظهار کرد: متأسفانه کرمی را بعد از نمایش خوبش مقابل دانشگاه آزاد از دست دادیم و دو بازی اخیر او را درون دروازه نداشتیم؛ ولی امیدواریم در بازی با کرمان که دو هفته آینده برگزار می‌شود، بتوانیم از وی استفاده کنیم.

سرمربی تیم مشکی‌پوشان درباره آغاز تعطیلات دوهفته‌ای لیگ اظهار کرد: به‌مدت یک هفته تمرین نداریم و از هفته آینده تمرینات شروع می‌شود، پس از آن نیز امیدواریم در فینال مشکی‌پوشان که مقابل دختران کویر خواهد بود، بتوانیم از جایگاه چهارمی خود که حق تیم ماست و از ابتدای فصل در این رده قرار داشتیم، با کسب پیروزی دفاع کنیم. وی با بیان اینکه حواشی پس از بازی در اهواز تأثیری در عملکرد بازیکنان نداشت، گفت: مدیریت باشگاه، حواشی فرودگاه اهواز را به‌خوبی مدیریت کرد و با پرداخت 20درصد از قرارداد بازیکنان و تهیه بلیت مجدد اجازه ندادند در روحیه بازیکنان تأثیری بگذارد.

یاری: مشکی‌پوشان جدا از سه تیم اول، بهترین تیم لیگ است

تیم زنجان تا هفته شانزدهم 182 گل دریافت کرده بود و بدون هیچ امتیازی در قعر جدول قرار داشت؛ اما در ادامه اسپانسر تیم تغییر کرد و هدایت تیم به سرمربی تیم ملی سپرده شد و در سه هفته اخیر شاهد تحول چشمگیر این تیم زنجانی بودیم. تیم زنجان در هفته هفدهم مقابل پیام‌نور به تساوی 1بر1 رسید و در هفته هجدهم نخستین پیروزی خود را مقابل تیم مس رفسنجان به دست آورد و در مشهد نیز به‌دنبال شگفتی دیگری بود.

شهناز یاری پس از قبول شکست خارج از خانه تیمش اظهار کرد: زمانی که این ریسک را پذیرفتم، تیم آمار وحشتناکی در گل خورده با میانگین بالای 10گل در هر دیدار را در کارنامه خود داشت و تنهاکاری که توانستم در مدت کوتاه انجام دهم، تغییر در آمار این تیم بود. بازیکنان زنجان نیز واقعا پیشرفت کردند؛ ولی نزدیک 20 ضد‌حمله را امروز به‌خاطر تکنیک غلط به حریف واگذار کردند. درواقع بازیکنان تیم هنوز اصول اولیه فوتسال را رعایت نمی‌کنند و این کار را سخت می‌کند.

وی ادامه داد: این تیم که الان در لیگ برتر حضور دارد، سال گذشته در لیگ3 شرکت کرده که مقام نیاورده بود و جایگزین تیم بانوان البرز زنجان در لیگ دسته‌یک شده بود؛ به‌همین‌دلیل فاصله زیادی تا لیگ برتر فوتسال داشتند و خیلی کار نیاز دارد تا تیم به نتیجه برسد. وی درباره عملکرد تیم مشکی‌پوشان در لیگ تصریح کرد: بی‌شک پس از سه تیم اول جدول، مشکی‌پوشان بهترین تیم لیگ است؛ چون سه تیم نخست جدول همه ملی‌پوش هستند و بحثشان از تیم‌های دیگر جداست. یک تیم خوب و کامل که به شریف تبریک می‌گویم که بازیکنان را به‌خوبی آماده کرده است. بازیکنان تیم ملی جوانان نیز که در این تیم حضور دارند، خیلی خوب بازی می‌کنند و قطعا تجارب در لیگ به عملکردشان در تیم ملی نیز کمک می‌کند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی