کد خبر : 80319
/ 20:09
در بازدید شهردار مشهد از روند پیشرفت خط 2 قطار شهری عنوان شد؛

افتتاح دو ایستگاه شریعتی و سعدی همزمان با ایام سال جدید

همزمان با یوم الله 22 بهمن، شهردار مشهدمقدس پس از حضور در راهپیمایی باشکوه این روز، به همراه تعدادی از معاونان و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد روند پیشرفت خط 2 قطار شهری را در محل همه ایستگاه‌های این خط مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

افتتاح دو ایستگاه شریعتی و سعدی همزمان با ایام سال جدید

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما افزود: بازدید امروز از خط 2 قطار شهری از محل دپو ایستگاه طبرسی آغاز شد و سپس حین حرکت به سمت ایستگاه شهدا، با همراهی شهردار مشهد ایستگاه به ایستگاه پیاده شده و ضمن بازدید از هر ایستگاه مسایل تمامی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

حمیدرضا موحدی‌زاده اظهار کرد: عملا در این بازدید بررسی مجدد روند ساخت و ساز خط 2 قطار شهری و ایستگاه‌های آن صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه طول خط 2 در واقع 14 و نیم کیلومتر است، افزود: حدود 10.5 کیلومتر این پروژه در حال بهره‌برداری است و امیدواریم دو ایستگاه شریعتی و سعدی که در ادامه همین مسیر قرار دارد امیدواریم تا پایان سال جاری تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطر نشان کرد: آنچه امروز در روند بازدید از این خط رویت شد، جنب و جوش و تحرک فوق العاده‌ای است که مهندسان ما در ساخت و ساز این ایستگاه‌ها دارند.

موحدی‌زاده گفت: می‌دانیم که صنعت مترو یک صنعت پرخرج بوده و شرایط مالی شهرداری هم در سال جاری مساعد نیست، اما ارتباطات خوب و تعاملات مناسب شهردار مشهد با مدیران بانک‌ها و شرکت‌های ذیربط مترو باعث شد این پروژه تحرک خودش را از دست ندهد و با شتاب قابل قبول به سمت اهداف برنامه‌ریزی شده خود پیش رود.

وی ادامه داد: امروز ما به عینه دیدیم که تنها مسایلی جزیی از افتتاح فاز اول این خط باقی مانده و مسایل اساسی آن در طول 6 ماهه گذشته برطرف شده است.

موحدی‌زاده تاکید کرد: در واقع با بازدید چند ماه قبل آقای نوبخت، معاون رییس جمهور از این پروژه و نیز با تمهیداتی که در شورای شهر اندیشیده شد و همچنین مصوبه شورای شهر که به موجب آن به شهرداری مشهد اجازه داده شد، 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت انتشار داده و تسهیلات دریافت کند، این پروژه مراحل ساخت خود به سمت اهداف نهایی را طی کرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ابراز امیدواری کرد: در ایام سال جدید مردم ما از دو ایستگاه شریعتی و سعدی در خط 2 قطار شهری استفاده خواهند کرد.

لازم به ذکر است؛ در این بازدید، احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، محمدهادی مهدی‌نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر، رضا خواجه نائینی، معاون اقتصادی، شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، وحید برکچی، معاون حمل و نقل و ترافیک، کیانوش کیامرز، مدیرعامل شرکت قطار شهری، قاسم طاهری، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری و محمدرضا فرهادی‌نیا، مدیر کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری، تقی‌زاده خامسی را همراهی می‌کردند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی