کد خبر : 80321
/ 20:17
شهردار مشهد مقدس در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره «عکس پاییزی» خبر داد:

برگزاری جشنواره عکس در همه فصول سال توسط شهرداری مشهد

شهردار مشهد مقدس از برگزاری جشنواره عکس توسط مدیریت شهری در همه فصول سال خبر داد.

برگزاری جشنواره عکس در همه فصول سال توسط شهرداری مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره «عکس پاییزی» که در تالار شهر مشهد برگزار شد، بیان کرد: مردم مشهد مردم خیلی خوب، فهیم و صادقی هستند و بنده افتخار این را پیدا کرده‌ام که با رای که شما به اعضای شورای اسلامی شهر دادید خادمی به مردم این شهر نصیبم شد.

وی درباره چگونگی پیدایش ایده جشنواره «عکس پاییزی» نیز اظهار کرد: روزی در اوایل پاییز از کوهسنگی عبور می‌کردم و به بخشی رسیدم که برگ‌های پاییزی درختان در آن قسمت هنوز جمع‌آوری نشده بود. وقتی این صحنه را دیدم به ذهنم خطور کرد که زیبایی این صحنه‌ها را می‌توان عکس‌برداری کرد.

شهردار مشهد مقدس ادامه داد: در همین راستا پیامی به معاون خدمات و محیط زیست شهری ارسال نمودم تا برگ‌های پاییزی پارک‌های سطح شهر در پاییز جمع‌آوری نشده و فضایی برای عکس‌برداری شهروندان و هنرمندان فراهم شود. برای تکمیل این چرخه، روابط عمومی شهرداری را مامور ساختم تا با گردآوری عکس‌های شهروندان از این مناظر، مسابقه‌ای برگزار کرده و به بهترین عکس‌ها جایزه دهد که نتیجه تصمیم سه ماه قبل ما به این جشنواره عکس‌های پاییزی ختم شد.

تقی‌زاده خامسی تصریح کرد: خوشحالم که این جشنواره مورد استقبال باشکوه شهروندان به ویژه بانوان قرار گرفته است و همانطور که 60 درصد شرکت‌کنندگان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند باید بیشتر جوایز نیز به این قشر اختصاص یابد.

وی افزود: با اینکه پاییز پادشاه فصل‌هاست اما مقرر شده است این جشنواره در بهار و زمستان هم ادامه یابد البته امیدواریم با باریدن برف در زمستان، زیبایی‌های این فصل برای عکاسی نیز فراهم شود.

شهردار مشهدمقدس با بیان این مطلب که در دنیای مجازی که امروز گریبانگیر همه ماست، امیدوارم گرفتن چند عکس و نوشتن مطلبی پای آنها از ما به یادگار بماند، با خواندن شعری از احمد شاملو سخنانش را پایان داد: قصه نیستم که بگویی، نغمه که بخوانی، صدا نیستم که بشنوی، من درد مشترکم، مرا فریاد کن. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی