کد خبر : 80325
/ 21:02
فرماندار مشهد در جمع اهالی شهرک شهید باهنر و رجایی:

پیگیر رفع مشکلات مناطق کم‌برخوردار هستیم

فرماندار مشهد به همراه تنی چند از مسئولین شهری در مسجد جامع شهرک شهید رجایی حضور یافتند و با مردم دیدار و گفت‌وگوکردند.

پیگیر رفع مشکلات مناطق کم‌برخوردار هستیم

مهدیه‌عجم-شهرآراآنلاین، فرماندار مشهد به همراه رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی شورای شهر، شهردار منطقه 6، فرمانده نیروی انتظامی مشهد مقدس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت مسلم (ع)، مدیران عامل سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، مسئولین آب و فاضلاب، بهزیستی و اداره ورزش و جوانان در مسجد جامع شهرک شهید رجایی حضور یافتند و با مردم دیدار و گفت‌وگوکردند.

به گزارش شهرآرامحله، در ابتدای این جلسه نمایندگان و معتمدین مردم از محلات مختلف منطقه 6 به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود پرداختند و خواستار پیگیری و تلاش مجدانه برای حل مشکلات این محدوده کم‌برخوردار شدند.

تیرانداز، نماینده محله کشاورز، درباره مشکلات این محله گفت: بزرگ‌ترین مشکلی که در این محله خودنمایی می‌کند، اجرا نشدن طرح تفصیلی و مشخص نبودن خیابان‌ها و معابر است. این شهرک ساختار دست‌نخورده و قدیمی دارد و این آمادگی از سمت شهروندان وجود دارد تا با شهرداری همکاری کنند و طرح تعریض خیابان‌ها اجرایی شود.

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات مردم این محدوده زمین‌های آستان قدس رضوی است که متأسفانه شهرک را محصور کرده است و پشت بلوکه‌های این زمین‌ها به مکانی برای تجمع معتادان و اراذل و اوباش تبدیل شده است.

خانم هروی، دیگر نماینده محله کشاورز، هم وجود مواد‌فروشان و سلب آسایش شهروندان را از دیگر معضلات این محله دانست و گفت: وجود افراد بی‌هویت و مهاجر در این محدوده مشکلات زیادی را به وجود آورده که امیدواریم برخوردی قاطع با این امر صورت پذیرد.

نیاز به درمانگاه و بیمارستان، بهسازی و آسفالت معابر کمبود امکانات ورزشی و تفریحی، ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی و به تبع آن مشکل هویت فرزندان این زوج‌ها و کمبود فضاهای ورزشی و تفریحی بالاخص برای بانوان از دیگر موارد طرح شده توسط معتمدان این محل بود.

حاج آقای مولایی، نماینده محله پورسینا، نیز علاوه بر مشکلات فوق به وضعیت پارک آلاله‌ها و تبدیل شدن آن به فضایی برای تجمع معتادین و اراذل و اوباش اشاره کرد: ظرفیت‌های زیادی در قرائت‌خانه و مجموعه فرهنگی پورسینا وجود دارد که متأسفانه به دلیل وجود افرادی از این دست و ایجاد ناامنی، خانواده‌ها تمایلی برای فرستادن فرزندانشان به این مجموعه ندارند.

تعریض خیابان پورسینا و تغییر مسیر اتوبوس‌های عبوری از این محله به حرم مطهر به عنوان درخواست‌های دیگر اهالی پورسینا مطرح شد.

آقای هنری، نماینده شهرک شهید باهنر، نیز ضمن تأیید مشکلات موجود بر سر راه امنیت محله و وجود مواد‌فروشان و افراد بی‌هویت در محدوده، به کمبود سرانه‌های خدماتی از جمله بیمارستان، کتابخانه، پارک و... اشاره کرد و افزود: مردم این محدوده از نظر اقتصادی در تنگنا هستند و امکان پرداخت مبالغی که برای تجاری‌های موقت و دائم از آن‌ها طلب می‌شود، ندارند.

در ادامه این جلسه نماینده مردم مهرآباد و امیرآباد نیز ضمن تأیید مشکلات مطرح شده از سوی شهروندان به اجرا نشدن طرح فاضلاب شهری و هزینه‌های بالای آن در این محدوده کم‌برخوردار تأکید کردند و خواستار تسریع در امور و رعایت بیشتر حال شهروندان شدند.

112195.jpg

پیگیری درخواست‌های مردمی در شورای تأمین استان

محمد رحیم نوروزیان، فرماندار مشهد، نیز در پایان شنیدن سخنان و درخواست‌های مردمی عنوان کرد: کلیه موارد مطرح شده از سمت شهروندان در شورای تأمین شهر و شهرستان عنوان و پیگیری خواهد شد.

وی به درخواست‌های به حق شهروندان اشاره کرد و گفت: تأمین امنیت به عنوان مهم‌ترین درخواست مردمی توسط شهروندان عنوان شد و بدون تردید در نظام جمهوری اسلامی ایران که در منطقه از نظر امنیت بی‌نظیر است، بایسته نیست که مردم نگرانی‌هایی از این دست داشته باشند و خوشبختانه نیروی انتظامی، قوه قضاییه و سپاه اقدامات قابل توجهی در دست اقدام دارند و ما نیز پیگیر برطرف شدن این امر خواهیم بود.

وی همچنین پرداختن به مسائل اجتماعی و معضلاتی همچون اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و... را بزرگ‌ترین دغدغه‌های مسئولین عنوان کرد و گفت: جلسات متعددی برای آسیب‌شناسی و کاهش مشکلاتی از این دست برگزار شده است که ماحصل آن سند تقسیم کار ملی است. وظیفه همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها در این سند به روشنی و صراحت بیان شده است .فعال نمودن هر چه بیشتر شوراهای مردمی و شورای اجتماعی محلات بسیار تأثیرگذار خواهد بود و قطعا از این طریق می‌توانیم به نتایج قابل قبول‌تری در حل مسائل اجتماعی برسیم

احداث 4 کلانتری، 3 پاسگاه، 3 قرارگاه و 3 سرکلانتری در مناطق پیرامونی شهر

سرهنگ بوستانی، فرمانده انتظامی مشهد مقدس، نیز در ادامه این دیدار مردمی عنوان کرد: شاخص‌های امنیتی در هیچ‌جای دنیا صددرصد نیست و نوع جرائم در محلات مختلف متفاوت است .اما خوشبختانه به همت مسئولان و متولیان امر، ساختارهای انتظامی در مناطق کم‌برخوردار شهر تقویت شده است و سخن مقام معظم رهبری را برای رسیدن هر چه بیشتر به حاشیه شهر در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

سرهنگ بوستانی ادامه داد: احداث چهار کلانتری، سه پاسگاه، سه قرارگاه و سه سرکلانتری در حاشیه شهر، به‌رغم هزینه‌های بالای تأمین منابع مالی و انسانی، مؤید این مطلب است .

وی همچنین به جمع‌آوری 210 پاتوق فروش مواد مخدر در این محدوده و 1100 پاتوق در مجموعه نواحی پیرامونی شهر اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی تاکنون چهار هزار شهید در زمینه مواد مخدر تقدیم انقلاب کرده است و بیش از 20 هزار نفر در این راه جانباز شده‌اند. این مهم نشان از این امر است که ما لحظه‌ای در تأمین آسایش شهروندان و مقابله با متخلفین درنگ نخواهیم کرد و صد البته همچنان نیازمند یاری و همیاری بیشتر شهروندان در برخورد با این مشکلات هستیم.

صرف اعتباری بالغ بر 84 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری

حجت‌ا... حیدری، شهردار منطقه 6، نیز در این نشست هدف از محله گردی و حضور در جمع شهروندان را آشنایی بیشتر با مشکلات مردمی دانست و عنوان کرد: شهروندان منطقه همه‌روزه به جز سه‌شنبه‌ها می‌توانند در ساختمان منطقه حضور پیدا کنند و به صورت حضوری درخواست‌های خود را پیگیری کنند.

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به مشکلات مطرح شده از سوی شهروندان عنوان کرد: پل هوایی در محدوده حر 17 در حال اجراست که با معارضاتی روبه‌رو شده و پس از برطرف شدن آن، اجرای طرح از سر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: استخر آستان قدس رضوی در این محدوده آماده خدمت‌رسانی به شهروندان است و استخر دیگری نیز در مجموعه آموزشی در حال ساخت است و شهرداری نیز همیاری‌های لازم را برای تسریع در اجرای کار داشته است. مجموعه ورزشی شهید رجایی از دیگر دغدغه‌های مهم شهروندان مطرح شده است که در این راستا نیز جلسات متعددی با حضور نمایندگاه اداره ورزش و جوانان برگزار شده است و انشاءا... ماحصل آن به زودی اجرایی خواهد شد.

حیدری افزود: افزایش 2.2 متر مربعی سرانه فضای سبز در محدوده، انجام نقاشی دیواری بیش از 21 هزار متر مربع از دیوارهای سطح منطقه، صرف اعتباری بالغ بر 84 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری و صرف 44 هزار تن آسفالت برای معابر مناطق پیرامونی منطقه از سال 93 تاکنون صورت گرفته است و درآمد حاصل از این مناطق چیزی نزدیک به پنج میلیارد تومان در سال بوده است که در مقابل هزینه‌های انجام شده رقم ناچیزی است.

شهردار منطقه 6 همچنین به احداث سرویس بهداشتی در زمین مجاور بوستان آرامستان باهنر اشاره کرد و گفت: احداث سرویس بهداشتی به خاطر ملاحظاتی در محدوده پارک مقدور نبود و در زمین مجاور تا نیمه اول اسفند ماه اجرایی خواهد شد.

112194.jpg

رشد دو برابری اعتبارات مناطق پیرامونی شهر نسبت به سال گذشته

فیضی، عضو شورای اسلامی شهر، نیز با اشاره به حضور اعتبارات محدود شهرداری و حجم بالای بدهی‌ها خاطر نشان کرد: متأسفانه تاکنون بیش از 9 هزار میلیارد بدهی مسجل شده است که با اسناد پیمانکاران، این میزان تا 12 هزار میلیارد نیز خواهد رسید. اما با این وجود دیدگاه ویژه‌ای به مناطق پیرامونی شهر وجود دارد و امسال نیز اعتباری بالغ بر 100میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که این میزان نسبت به سال گذشته رشدی دو برابری داشته است.

نماینده مردم مشهد در کمیسیون مناطق کم‌برخوردار و پیرامونی شهر همچنین عنوان کرد: شهردار مشهد در سخت‌ترین شرایط اقتصادی ممکن به‌سر می‌برد، ولی با این حال لحظه‌ای از تلاش و خدمت‌رسانی به مردم عقب نخواهد نشست.

افزایش رفاه با اجرای خطوط بی‌آر‌تی

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی نیز در پاسخ به درخواست‌های مکرر شهروندان مبنی بر اصلاح مسیر‌های خطوط اتوبوس پورسینا و مهرآباد یادآور شد: پس از اجرای طرح بی‌آر‌تی در محدوده شهرک شهید باهنر و شهید رجایی، سایر خطوط اتوبوس‌رانی اصلاح مسیر شدند. این امر در سایر نقاط مشهد نیز اتفاق افتاده است و مختص این منطقه نیست.

وی تأکید کرد: قبل از اجرای خط مسیر 3، 50 دستگاه اتوبوس در 14 خط فعالیت می‌کردند و بعد از اجرای طرح، 75 دستگاه به این میزان افزوده شده است. باید توجه داشت که معابر منتهی به حرم مطهر گنجایش پذیریش این میزان را ندارد و بسیار طبیعی است که مسیرهای موازی که هم‌پوشانی دارند، اصلاح مسیر شود. اما در مجموع امر، اجرای خطوط بی‌آر‌تی و ایجاد ناوگان حمل‌ونقل سریع‌تر و مجهز‌تر منجر به افزایش رفاه شهروندان شده است.

اجرای شبکه فاضلاب شهری در شهرک شهید باهنر و شهید رجایی ظرف دو سال آینده

در پایان نیز صفدری نماینده اداره آب و فاضلاب مشهد خاطر نشان کرد: با توجه به مصوبه شورا در سال گذشته، انشاءا... مشکل اعتبارات برای اجرای طرح اگو در مناطق کم‌برخوردار مرتفع خواهد شد و طرح خدمات‌رسانی به شهرک شهید باهنر و شهید رجایی در اولویت کاری ما قرار گرفته است.

وی افزود: 186 کیلومتر خط انتقال در شهرک شهید رجایی تا تصفیه‌خانه باید احداث شود که به امید خدا در سال 97 این امر محقق خواهد شد و پس از آن شبکه‌های داخل کوچه‌ها اجرایی خواهد گردید و ظرف دو سال آینده می‌توان نوید بهره‌مندی از نعمت تقویت بهداشت عموم را به مردم این محدوده داد.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی