کد خبر : 80334
/ 10:16
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری:

رتبه نخست استان در سرمایه‌گذاری‌ خارجی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی از کسب رتبه نخست استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در شش‌ ماه نخست امسال در بین استان‌های کشور خبر داد.

رتبه نخست استان در سرمایه‌گذاری‌ خارجی

به گزارش روابط عمومی استانداری، شکوه میرشاهی با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس ابلاغ سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در خرداد ماه سال ٩۶، استان متعهد به جذب ١٠۵٠ میلیون دلار سرمایه‌ خارجی شد.
وی اظهار کرد: در نخستین اقدام برای تحقق این هدف، با تعیین برش دستگاهی، تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مکلف شدند با تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی امکان جذب و همچنین تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری را فراهم کنند.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در طول سال ٩۶ جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران خارجی برای رفع مشکلات سرمایه‌گذاران توسط این دفتر برگزار شد که ماحصل آن جذب ۴٧٨ میلیون دلار سرمایه‌ خارجی در شش‌ ماه نخست سال در استان بود.
میر شاهی تصریح کرد: با این حجم جذب سرمایه گذاری، ۴۶ درصد از تعهد استان را محقق کرده‌ایم که امیدواریم در پایان سال شاهد افزایش و تحقق صددرصدی آن باشیم. وی افزود: این سرمایه‌ها در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، فرش ماشینی، زیورآلات و طلا، چاپ و بسته‌بنده و ساخت و مونتاژ بردهای الکترونیکی، هتل و گردشگری، از کشورهای افغانستان، عربستان، چین و آلمان بوده است.
وی گفت: این استان با بهره‌مندی از ظرفیت‌های فراوان، این آمادگی را دارد که پذیرای سرمایه‌گذاران از اقصی‌نقاط دنیا باشد و در همین راستا منطبق با تفاهم‌نامه‌های موجود بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها در زمینه تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری دو جانبه اقدام به ارسال فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی برای ارائه به سرمایه‌گذاران خارجی کرده است.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی