• خانه
  • خراسان رضوی
  • کاهش سقف افزایش بهای خدمات آتش‌نشانی در قبوض عوارض نوسازی سال 96 تا حداکثر 9 درصد
کد خبر : 80366
/ 21:18
در پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصویب شد؛

کاهش سقف افزایش بهای خدمات آتش‌نشانی در قبوض عوارض نوسازی سال 96 تا حداکثر 9 درصد

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در پانزدهمین جلسه علنی خود با رای به طرحی دو فوریتی، سقف افزایش بهای خدمات آتش‌نشانی در قبوض عوارض نوسازی سال 96 را تا سقف حداکثر 9 درصد کاهش داد.

کاهش سقف افزایش بهای خدمات آتش‌نشانی در قبوض عوارض نوسازی سال 96 تا حداکثر 9 درصد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در دوره پنجم بعد از سخنان محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر، طرح 5 نفر از اعضا با قید دو فوریت مورد بررسی قرار گرفت.

بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در مورد ضرورت دو فوریت این طرح تصریح کرد: شهرداری مشهد در حال آماده شدن برای صدور فیش‌های عوارض سال 96 جهت ارسال برای شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل دولت، قرار بود فیش‌های عوارض نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد، افزود: سه مورد بهای پسماند، عوارض نوسازی و بهای خدمات آتش‌نشانی در این قبوض عوارض درج می‌شود که دو مورد اول در قبوض سال جاری کاهش می‌یابد، اما بهای خدمات آتش‌نشانی باید به میزان دو درصد بهایP، بر اساس مصوبه شورای چهارم افزایش می‌یافت یعنی شاهد افزایش چند برابری در این کد بودیم لذا ما این طرح دو فوریتی را ارائه نمودیم تا این افزایش چند برابری کنترل شود.

گندمی ادامه داد: طرحی که ارایه شده به سبب کنترل افزایش قیمت در بهای خدمات آتش نشانی است.

شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس نیز در این خصوص بیان کرد: درخواست داریم این طرح دوفوریتی تبدیل به یک فوریت شود تا تبعات آن در کمیسیون‌های تخصصی با حضور نمایندگان شهرداری بررسی شود.

وی افزود: این طرح تبعات بودجه‌ای و برنامه‌ای در آلبوم بودجه سال 96 سازمان آتش‌نشانی دارد و چون ما در شهرداری مشهد در جریان این طرح دو فوریتی نبودیم لذا با آن مخالفیم.

جلوگیری از افزایش هزینه‌های مردم

محمد حسین ودیعی، عضو شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه بحث این طرح فقط در مورد یکی از آیتم‌های فیش عوارض نوسازی است، عنوان کرد: چون فیش‌های عوارض نوسازی سال جاری در حال صدور است لذا باید یا صدور فیش‌ها متوقف شود و یا این مصوبه امروز نهایی گردد.

وی گفت: صدور فیش‌های عوارض نوسازی در حال حاضر نیز قانونی است اما هزینه‌ها با توجه به مصوبه شورای چهارم برای مردم سنگین می‌شود.

در نهایت پس از صحبت‌های موافقان و مخالفان، دوفوریت، کلیات و بندهای این طرح تصویب شد که بر اساس آن به منظور مساعدت به شهروندان شهر مشهد مقدس، شهرداری موظف است از زمان ابلاغ این مصوبه بهای خدمات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را در سال 1396 با حداکثر افزایش به میزان 9 درصد (آخرین نرخ تورم سالانه بانک مرکزی) به نسبت محاسبات سال 1395 محدود کرده و در کلیه حوزه‌های درآمدی، در فیش نوسازی درج و از مودی دریافت نماید.

تبصره: ارزش معاملاتی املاک (P) ملاک عمل در بهای خدمات مذکور، مشابه P ملاک عمل در محاسبه عوارض نوسازی خواهد بود.

تصویب اصلاح و متمم بودجه سال 96 دوازده سازمان، شرکت و موسسه شهرداری مشهد

اولین دستور کار این جلسه علنی، بعد از بررسی و تصویب طرح دوفوریتی، اصلاح و متمم بودجه سال 96 سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد بود که به تصویب رسید.

در این مصوبه آمده است: «اصلاح و متمم بودجه سال 1396 سازمان اتوبوسرانی که از حیث منابع به مبلغ ۲ هزار و 526 میلیارد و 431 میلیون و 500 هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ ۲,۵۲۶,۴۳۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال (که منابع و مصارف 37 درصد افزایش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و با لحاظ تبصره‌های زیر به تصویب رسید:

تبصره 1: شهرداری مشهد مقدس (سازمان اتوبوسرانی) مکلف است، گزارش بهای خدمات سازمان اتوبوسرانی به حومه شهر مشهد را تهیه و نسبت به تامین اعتبار هزینه مذکور از طریق مراجع ذیربط اقدام و نتیجه را حداکثر ظرف مدت یک ماه به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارایه شود.

تبصره 2: شهرداری مشهد مقدس مکلف است، نسبت به تهیه گزارش عارضه یابی و آسیب شناسی دلایل کاهش میزان رضایتمندی مردم و کاهش استفاده شهروندان از حمل و نقل عمومی(اتوبوسرانی) و همچنین راهکارهای اصلاحی پیشنهادی، اقدام نموده و نتایج آن را حداکثر ظرف مدت سه ماه به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارایه نماید .

تبصره 3: با توجه به شرایط خاص تبلیغات در وسایل نقلیه عمومی، مقرر گردید تبلیغات در بدنه و داخل اتوبوس و درآمدهای آن از مصوبه شماره 6387/94/4/ ش مورخ 1395/05/14 شورای اسلامی شهر مستثنی گردد .

تصویب اصلاح بودجه سازمان تاکسیرانی و اصلاح و متمم بودجه پایانه‌های مسافربری

در ادامه نیز، اصلاح بودجه سال 1396 سازمان تاکسیرانی که از حیث منابع به مبلغ ۵۶ میلیارد و 854 میلیون و 320 هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ ۵۶,۸۵۴,۳۲۰,۰۰۰ ریال (که منابع و مصارف 11 درصد کاهش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

همچنین اصلاح و متمم بودجه سال 1396 سازمان پایانه‌های مسافربری که از حیث منابع به مبلغ 205 میلیارد و 181 میلیون ریال و از حیث مصارف به مبلغ 205.181.000000ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه مصوب، جابجایی کاهش و افزایش در منابع و مصارف داشته، ولی در سرجمع بودجه تغییری نداشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و لحاظ تبصره زیر به تصویب رسید:

در تبصره این مصوبه آمده است با توجه به ظرفیت اقتصادی پایانه‌های مسافربری و تردد سالانه حدود 23 میلیون ورودی و خروجی، شهرداری (سازمان پایانه‌‎ها) مکلف است با پیش‌بینی در بودجه سال 1397 سازمان، مطالعات بازار در خصوص افزایش درآمد حاصل از ارایه خدمات و کالا به مسافران با استفاده از مشارکت بخش خصوصی را انجام و نتیجه را اجرایی و گزارش آن را به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارایه نماید.

تصویب اصلاح و متمم بودجه سال 96 شرکت بهره‌برداری قطار شهری و اصلاح بودجه شرکت قطار شهری

چهارمین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی اصلاح و متمم بودجه سال 1396 شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اختصاص یافت.

این اصلاح و متمم بودجه که از حیث منابع به مبلغ 729 میلیارد و 56 میلیون و 127 هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ 729.056.127.000 ریال (که منابع و مصارف 5 درصد افزایش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و با لحاظ تبصره زیر به تصویب رسید:

تبصره: با توجه به شرایط خاص تبلیغات در وسایل نقلیه عمومی ، مقرر گردید تبلیغات در ایستگاه‌ها ، بدنه و داخل قطارشهری و درآمدهای آن از مصوبه شماره 6387/94/4/ ش مورخ 1395/05/14 شورای اسلامی شهر مستثنی گردد .

در ادامه نیز اصلاح بودجه سال 1396 شرکت احداث قطارشهری از حیث منابع به مبلغ 52 میلیارد و 370 میلیون ریال و مصارف به مبلغ 52.370.000.000 ریال (که منابع و مصارف 3 درصد کاهش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و لحاظ تبصره زیر به تصویب رسید:

تبصره: شهرداری مشهد مقدس موظف است گزارش تفکیک شده از اعتبارات و محل هزینه اوراق مشارکت عرضه شده برای احداث خطوط قطارشهری مشهد مقدس ، به شورای اسلامی شهر حداکثر ظرف مدت یک ماه ارایه شود.

کیانوش کیامرز، مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد مقدس در مورد تبصره این لایحه بیان کرد: در خصوص هزینه‌کرد اوراق مشارکت گزارشی با مشارکت معاونت اقتصادی آماده شده است که به زودی به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود.

اختصاص ساختمان جدید به موسسه شهرآرا در سال 97

ششمین دستور کار پانزدهمین جلسه علنی شورای پنجم نیز به بررسی اصلاح و متمم بودجه سال 1396 موسسه شهرآرا اختصاص داشت که این لایحه نیز از حیث منابع به مبلغ,۱۲۸ میلیارد و 549 میلیون و 77 هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ ۱۲۸,۵۴۹,۰۷۷,۰۰۰ ریال (که منابع و مصارف 1 درصد افزایش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و با لحاظ تبصره زیر به تصویب رسید:

در تبصره این مصوبه شهرداری مشهد مقدس مکلف شده است نسبت به تعیین مکان جدید برای ساختمان موسسه شهرآرا و انتقال آن در سال 1397 ، اقدام لازم را به عمل آورده و معادل ریالی آن را از قسمت مصارف بودجه سال 1397 حوزه اقتصادی کاهش دهد.

لزوم بسترسازی فرهنگی برای جذب سرمایه و تکریم سرمایه‌گذار توسط سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد

در ادامه این جلسه نیز اصلاح بودجه سال 1396 سازمان فرهنگی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در این مورد اظهار کرد: عمده بودجه سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد قبل از آغاز به کار شورای پنجم هزینه شده بود که نقدهای به آن وارد بود لذا اصلاح بودجه آن تصویب شد و نقطه نظراتی گنجاندیم تا رعایت شود.

احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی نیز در این باره عنوان کرد: ما با تبصره اضافه شده مخالفیم.

احمد نوروزی، رییس کمیسیون اقتصادی نیز تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم حال حاضر شهر مشهد، جذب سرمایه‌گذار برای شهر است وگرنه ما باید شاهد کارگران سرگذر تا مدتهای مدید در این شهر باشیم لذا لازم است تبصره به قوت خود باقی بماند و کار فرهنگی در حوزه سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

در نهایت اصلاح بودجه سال 1396 سازمان فرهنگی و اجتماعی که از حیث منابع به مبلغ 387 میلیارد و 229 میلیون و 419 هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ 387.229.419.000 ریال (که منابع و مصارف 3 درصد کاهش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و لحاظ تبصره زیر به تصویب رسید:

تبصره: با توجه به اهمیت جذب سرمایه در توسعه و عمران شهر، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش ناهنجاری های اجتماعی و ارتقای امنیت شهر، شهرداری مشهد مقدس مکلف است در بودجه پیشنهادی سال 1397 سازمان فرهنگی و اجتماعی سر فصل آموزش و بسترسازی فرهنگی برای جذب سرمایه و تکریم سرمایه‌گذار را پیشنهاد نماید.

برنامه‌ریزی برای املاک بزرگ مقیاس در معرض تخریب پیرامون شهر مشهد

در هشتمین دستور کار این جلسه نیز، اصلاح بودجه سال 1396 سازمان زمین و مسکن که از حیث منابع به مبلغ ۷۵ میلیارد و 27 میلیون و 240 هزار و از حیث مصارف به مبلغ ۷۵,۰۲۷,۲۴۰.۰۰۰ ریال (که منابع و مصارف 3 درصد کاهش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و با لحاظ تبصره زیر بررسی و به تصویب رسید:

در تبصره این مصوبه آمده است: نظر به اهمیت اقتصاد زمین در مدیریت شهری و با توجه به مطالعات انجام شده در خصوص املاک بزرگ مقیاس پیرامون شهر مشهد مقدس که در معرض تخریب می‌باشد، سازمان زمین و مسکن مکلف است برای تملک و یا مدیریت این املاک از طریق تهاتر، تعریف کاربری‌های خاص و یا مشارکت با مالکان، در برنامه و بودجه سال 1397 سازمان، پیشنهاد مناسب را لحاظ و به شورای اسلامی شهر ارایه نماید .

برنامه‌ریزی برای وصول مطالبات سنواتی نمایشگاه بین‌المللی مشهد

دیگر دستور کار پانزدهمین جلسه علنی شورای پنجم نیز به بررسی اصلاح بودجه سال 1396 شرکت نمایشگاه بین المللی که از حیث منابع به مبلغ 185 میلیارد و 181 میلیون و از حیث مصارف به مبلغ 185.181.000.000 ریال (که منابع و مصارف 2 درصد کاهش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و لحاظ تبصره‌های زیر به تصویب رسید:

تبصره 1: شهرداری مشهد مقدس مکلف گردید مبلغ افزایش در هزینه‌های فصل اول (جبران خدمات کارکنان) را به مبلغ 3/600/000/000 ریال از سر فصل سایر فصول کسر، به نحوی که در سرجمع مصارف، افزایش ایجاد نشود و این مبلغ به بخش چهارم مازاد درآمد بر هزینه اضافه شود و درصورتی که تاکنون و بدون مجوز، مازاد بر اعتبار مصوب مصرف شده، اقدام قانونی لازم صورت پذیرد.

تبصره 2: شهرداری موظف است درخصوص وصول مطالبات سنواتی شرکت نمایشگاههای بین المللی مشهد، برنامه‌ریزی و اقدامات لازم انجام دهد و گزارش آن را هر سه ماه یکبار به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارایه نماید.

احمد نوروزی، رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر نیز بیان کرد: ما در ارتباط با شرکت‌های زیر مجموعه شهرداری دچار یک تعارض هستیم. شرکت‌ها خود مجمع دارند که در آنجا بودجه تصویب می‌شود. باید این تعارض حل شود.

تهیه گزارش سود و زیان فعالیت‌های درآمدی سازمان پسماند

دهمین دستور کار این جلسه نیز به بررسی اصلاح بودجه سال 1396 سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی اختصاص یافت.

با رای اعضاء، اصلاح بودجه سال 1396 سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی که از حیث منابع به مبلغ ۳۲۴ میلیارد و 774 میلیون ریال و از حیث مصارف به مبلغ ۳۲۴,۷۷۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال (که منابع و مصارف 3 درصد کاهش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

همچنین اصلاح و متمم بودجه سال 1396 سازمان مدیریت پسماند که از حیث منابع به مبلغ ۸۹۳ میلیارد و 513 میلیون و 197 هزار ریال و از حیث مصارف به مبلغ۸۹۳,۵۱۳,۱۹۷,۰۰۰ ریال (که منابع و مصارف 1 درصد افزایش نسبت به بودجه مصوب داشته است) به شرح آلبوم پیوست مهر شده توسط شورای اسلامی شهر و با لحاظ تبصره زیر به تصویب رسید:

تبصره: به منظور ارزیابی عملکرد و تصمیم گیری درباره اقدامات سازمان پسماند، شهرداری مشهد مقدس (سازمان مدیریت پسماند) مکلف است گزارش سود و زیان هریک از فعالیت‌های درآمدی را به تفکیک تهیه و در لایحه تفریغ بودجه سال 1396 به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ارایه نماید.

تصویب اصلاح بودجه سازمان فردوس‌ها بدون تغییر

در ادامه نیز اصلاح بودجه سال 1396 سازمان فردوس‌ها که از حیث منابع و مصارف به مبلغ 351 میلیارد و 577 میلیون و 347 هزار ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه مصوب، جابجایی (کاهش و افزایش) در منابع و مصارف داشته ولی در سرجمع بودجه تغییری نداشته است)

حمایت شهرداری از مجموعه‌داران و موزه‌داران بخش خصوصی

آخرین دستور کار این جلسه علنی نیز به بررسی طرح حمایت از مجموعه‌داران و موزه‌داران بخش خصوصی اختصاص داشت.

احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر در این خصوص پیشنهاد داد تا سازمان میراث فرهنگی از بند 1 حذف شود.

احمد نوروزی، رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر نیز گفت: ضرورت ندارد در همکاری با بخش خصوصی، دوباره میراث فرهنگی که بخشی دولتی است را وارد کنیم. مجموعه‌داران قبلا از استانداری و میراث مجوز گرفته‌اند.

همچنین پس از اینکه بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا بر باقی‌ماندن میراث فرهنگی به دلیل وجود استدلال قانونی تاکید کرد، پیشنهاد حذف میراث فرهنگی از بند الف به رای گذاشته شد که با رای مثبت اعضاء مقرر شد این همکاری از سه جانبه به دو جانبه تغییر یابد.

در ادامه نیز پیشنهاد حذف بند ب از طرف محمد هادی مهدی نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مطرح گردید.

وی عنوان کرد: ظرفیت‌هایی در اختیار شهرداری قرار دارد که باید بررسی شود که آیا از آنها درست استفاده می‌شود یا نه. واگذاری و هبه زمین و ساخت مجموعه جدید درست نیست و کار زائدی است.

احمد نوروزی در دفاع از واگذاری زمین اظهار کرد: ظرفیت‌های موجود در شهرداری کفاف این کار را نمی‌دهد. ما نگاه دراز مدت داریم و نیازمند ساخت یک مجموعه جدید با کمک شهرداری و مشارکت بخش خصوصی هستیم.

این پیشنهاد حذف رای نیاورد اما در نهایت کل نظریه کمیسیون برنامه و بودجه با تغییرات صورت گرفته در بند الف تصویب شد.

اختصاص زمین برای احداث مجتمع بزرگ گردشگری ویژه موزه‌داران و صاحبان آثار هنری

در ماده واحده این مصوبه آمده است: «با عنایت به پتانسیل بسیار مناسب آثار ارزشمند هنری و میراثی متعلق به هنرمندان و مجموعه داران بخش خصوصی مجاز و ضرورت ساماندهی این آثار ارزشمند و استفاده از این فرصت در راستای تحقق اهداف فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گذران اوقات فراغت شهروندان و زائران و ایجاد اشتغال و درآمد، شهرداری مشهد مقدس حداکثر ظرف مدت سه ماه نسبت به اجرایی کردن بندهای زیر اقدام و گزارش اقدامات انجام شده را در مهلت مقرر به شورای اسلامی شهر ارایه نماید:

الف. انعقاد تفاهم نامه همکاری فی‌مابین شهرداری مشهد مقدس و تشکل مجموعه‌داران مجاز بخش خصوصی وفق مفاد بند 6 ماده 55 قانون شهرداری‌ها و ماده 27 آیین نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی-تاریخی منقول مجاز و ارایه دستورالعمل مربوطه جهت تصویب به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس.

ب. در اختیار قرار دادن قطعه زمین به منظور احداث مجتمع بزرگ گردشگری ویژه موزه داران و صاحبان آثار هنری خصوصی با مشارکت مجموعه‌داران مجاز، بخش خصوصی و با رعایت مفاد بند 6 ماده 55 قانون شهرداری‌ها.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی