کد خبر : 80381
/ 11:43
مردی که همسرش را کشته بود در مشهد به دام افتاد؛

همسرکشی در تهران، دستگیری در مشهد

مردی پنجاه‌وشش‌ساله که در جریان درگیری لفظی، همسر خود را کشته و متواری شده بود در مشهد دستگیر شد.

همسرکشی در تهران، دستگیری در مشهد

به گزارش شهرآرآنلاین، ساعت ٢٣، بیست‌وهشتم دی‌ماه، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی، ‌وقوع یک فقره قتل در خیابان محلاتی، خیابان میرهاشمی، به کلانتری ١٣٢‌ نبرد اعلام شد.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ٢٧‌ تهران، پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل جنایت، مشخص شد جسد خانمی پنجاه‌وشش‌‌ساله به هویت مشخص توسط فرزند پسرش در داخل خانه پیدا شده است. با حضور اورژانس در محل و انجام معاینات اولیه، به مأموران اعلام می شود که این خانم بر اثر اصابت ضربات جسم تیز به ناحیه گردن و قفسه سینه به قتل رسیده است.
پسر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانی که وارد خانه شدم، ناگهان مادرم را غرق خون دیدم. بلافاصله به اورژانس و ١١٠‌ زنگ زدم. مادرم را برای انتقال سریع به بیمارستان، به بیرون ساختمان آوردم اما زمانی که تیم اورژانس در محل حاضر شد، در همان معاینه اولیه اعلام شد که او فوت کرده است.
شناسایی و دستگیری همسر متواری
با انجام تحقیقات میدانی، کارآگاهان متوجه غیبت همسر مقتول به نام نادر ع. (متولد ١٣۴٠‌) در محل شدند. بلافاصله تحقیقات برای دستگیری وی به عنوان متهم پرونده در دستور کار قرار گرفت و با بررسی صحنه جنایت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وی از محل سکونتش (محل جنایت) متواری شده است.
تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی مخفیگاه نادر در مشهد شدند.
بلافاصله هماهنگی لازم انجام شد و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به مشهد اعزام شدند. سرانجام نادر در داخل مخفیگاهش واقع در مشهد دستگیر شد.
نادر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل همسرش اعتراف کرد و درباره انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت: غروب (روز جنایت) بود که با همسرم درگیری لفظی پیدا کردم. او قهر کرد و می‌خواست به خانه خواهرزاده‌اش برود. من قبلا با خواهرزاده همسرم درگیر شده بودم و آن‌ها بر روی من چاقو کشیده بودند. از او خواستم که آنجا نرود اما او قبول نکرد. عصبانی شدم و مجددا با او درگیر شدم. به سمت آشپزخانه رفتم و چاقو برداشتم و با چاقوی میوه‌خوری چند ضربه به او زدم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی، در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی