کد خبر : 80396
/ 19:37

قطع یک هفته‌ای انتقال آب سد دوستی به مشهد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: انتقال آب سد دوستی به مشهد به دلیل عملیات تعمیر و نگهداری به مدت یک هفته قطع شد.

قطع یک هفته‌ای انتقال آب سد دوستی به مشهد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، جوانشیر شادمهری گفت: آب سد دوستی هم اکنون در تمام مناطق شهر توزیع می شود ولی به دلیل عملیات سالانه تعمیر و نگهداری از امروز به مدت یک هفته انتقال آب از این سد به مشهد قطع شده و منابع دیگر جایگزین آن می شود.

وی اظهار کرد: برای جلوگیری از افت فشار و قطع آب، سد ارداک، سد طرق و چاه ها جایگزین این سد شده اند ولی احتمال افت فشار و کم آبی در سطح شهر و به خصوص منطقه سیدی وجود دارد.

وی گفت: روزانه حدود ۶۰۰ هزار متر مکعب آب از سد دوستی در شهر مشهد توزیع می شود و تمام تلاش خود را به کار می بندیم که طی عملیات تعمیر و نگهداری خطول انتقال، مشکل کم آبی در سطح شهر نداشته باشیم.

سد خاکی دوستی، با هسته رسی در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان بر روی رودخانه هریرود در ۷۵ کیلومتری سرخس و شمال شرق خراسان رضوی ۷۸ متر ارتفاع و ۶۵۰ متر طول تاج دارد. 

این سد که بخش عمده آب آشامیدنی مشهد را تامین می کند در سال ۱۳۸۴ توسط روسای جمهوری ایران و ترکمنستان مورد بهره برداری قرار گرفت. 

هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهر مشهد زیرپوشش خدمات آب رسانی و ۶۵ درصد زیرپوشش خدمات فاضلاب قرار دارند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی