کد خبر : 80404
/ 01:51

جشنواره منطقه ای شعر فجر در مشهد

جشنواره منطقه ای شعر فجر با حضور شاعرانی از استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی شامگاه سه نشبه طی مراسمی در مشهد آغاز به کار کرد.

جشنواره منطقه ای شعر فجر در مشهد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، دبیر این جشنواره ادبی گفت: فراخوان جشنواره که مختص شاعران استانهای سه گانه خراسان است دی ماه گذشته منتشر و ۱۲۰۰ اثر در دو بخش شعر آزاد و شعر ویژه انقلاب به دبیرخانه ارائه شد. 

جواد گنجعلی افزود: پس از داوری مقدماتی از میان آثار ارسالی ۳۵ شاعر به جشنواره دعوت شدند که در نهایت در مراسم پایانی آن از هشت شاعر برگزیده قدردانی به عمل خواهد آمد. داوری آثار ارسالی به جشنواره را دکتر هادی منوری، استاد محمدکاظم کاظمی و جواد گنجعلی بر عهده دارند.

دبیر جشنواره منطقه ای شعر فجر ادامه داد: در حاشیه این جشنواره نیز سه نشست کارگاهی برگزار می شود که عبارتند از کارگاه مردمشناسی در شعر توسط استاد محمد کاظم کاظمی، کارگاه ساختار شعر کوتاه بعد انقلاب توسط دکتر هادی منوری و کارگاه تاثیر شاهنامه بر ادبیات امروز ایران توسط دکتر علیرضا قیامتی. 

وی گفت: تجلیل از دو شاعر پیشکسوت مشهدی یعنی استاد امیر برزگر خراسانی و استاد خدابخش صفادل و نیز قدردانی از مسئولان پنج انجمن شعر خراسان رضوی از دیگر برنامه های این جشنواره دو روزه است. 

او افزود: برگزاری دو شب شعر که طی آن هشت برگزیده جشنواره شعرخوانی می کنند، حضور دو استاد مشهدی مقیم تهران یعنی محمود اکرامی فر و مصطفی محدثی خراسانی و رونمایی از کتاب 'قلمرو غزل' از دیگر برنامه های جشنواره منطقه ای شعر فجر در مشهد هستند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی