کد خبر : 80420
/ 12:14
فردی که در دوران تحصیل کینه یکی از معلمانش را به دل گرفته بود به اقدام عجیبی دست زد ؛

انتقام از معلم پس از ١۵‌ سال

با شکایت یک معلم بازنشسته مبنی‌بر هتک حیثیت در فضای مجازی، پس از گذشت حدود ١۵ سال، یکی از دانش‌آموزان قدیمی این معلم دستگیر شد.

انتقام از معلم پس از ١۵‌ سال

سهیل دیبا- شهرآراآنلاین، در پى ارجاع یک فقره شکواییه مبنى‌بر ایجاد مزاحمت و هتک حرمت علیه یکی از شهروندان در یکى از کانال‌هاى پر‌مخاطب شهرستان زاوه، رسیدگى به موضوع با دستور رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.
با صدور دستورهای تخصصی سرهنگ مجتبى حسنى، فرمانده انتظامى شهرستان زاوه، مأموران به بررسی اظهارات شاکی پرداختند که مشخص شد شاکی یکى از معلم‌هاى قدیمى و سرشناس در شهرستان زاوه و مورد احترام بسیارى از شهروندان است و انتشار مطالب موهوم و خلاف واقع علیه وى موجب سیاه‌نمایى چهره این معلم قدیمى شهرستان شده است. از این رو، به نظر مى‌رسید انگیزه اصلى عوامل این اقدام خصومت شخصى و انتقام‌گیرى باشد.
دستگیری دانش آموز قدیمی
پیگیری‌ها نشان داد که این تخریب و سیاه‌نمایی در یکی از کانال‌های پرمخاطب تلگرام رخ داده است. با توجه به تحقیقات و اقدامات فنى و پلیسى کارشناسان پلیس فتا، عامل انتشار مطالب خلاف واقع علیه شاکى شناسایى و با هماهنگى قضایى دستگیر شد.
متهم در مواجهه با ادله فنى انکارناپذیر، جرم خود را پذیرفت و گفت: سال‌ها قبل شاکی معلم من بود. یک روز نمی‌دانم چه کرده بودم که جلو جمع به من بی‌احترامی کرد و موجب شد از سوی همکلاسی‌هایم مورد ریشخند قرار بگیرم و تحقیر شوم. از همان زمان، کینه معلمم را به دل گرفتم و به دنبال فرصتی بودم تا از او انتقام بگیرم.
سرهنگ جهانشیری،رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی به کاربران فضاى سایبرى به‌ویژه گردانندگان کانال‌هاى پر‌مخاطب یادآور شد: با توجه به قابلیت‌هاى فضاى سایبرى که در کسرى از ثانیه مى‌توان اخبار و اطلاعات را به مخاطبان زیادى ارسال کرد، از بارگذارى مطالبى که صحت و سقم آن مشخص نیست خوددارى کنند تا بر اثر یک بى‌توجهى، هویت افراد خدشه‌دار نشود و متعاقبا تحت پیگرد قانونى قرار نگیرند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی