کد خبر : 80422
/ 15:21
مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی در گفت‌وگو با شهرآراآنلاین:

ثبت‌نام ۴۳۸۰ نفر زائر حج تمتع از خراسان‌رضوی

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی گفت: تا امروز حدود۴۳۸۰ نفر برای اعزام به حج تمتع از استان خراسان‌رضوی در سامانه حج‌وزیارت اعلام آمادگی کرده‌اند.

ثبت‌نام ۴۳۸۰ نفر زائر حج تمتع از خراسان‌رضوی

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، جواد شاد عنوان کرد: هنوزسهمیه استان خراسان رضوی از سوی سازمان حج‌وزیارت اعلام نشده است اما پیش‌‍بینی می‌شود سهمیه استان در حدود ۱۰ درصد از کل زائران کشور باشد.

وی اظهار داشت: این سهمیه براساس توانمندی شرکت‌های هواپیمایی و تعداد افرادی که برای اعزام در سامانه اعلام آمادگی کرده‌اند تخصیص داده می‌شود.

سهمیه بندی عادلانه کاروان‌های عتبات در خراسان‌رضوی

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی گفت: نزدیک به ۲۷۰ دفتر مجاز در استان خراسان رضوی برای اعزام مسافرین به عتبات‌وعالیات فعال هستند که سهمیه هرکدام براساس امتیازآن‌ها، تخصیص داده می‌شود.

شادعنوان کرد: تعدادی از این دفاترفعال هستند و می‌توانند با تبلیغات و روابط عمومی بالا کاروان‌های خود را تکمیل کنند برخی دفاتر نمی‌توانند و سهمیه کاروان خود را به دیگر دفاترمی‌سپارند.

وی اظهار داشت: حج‌وزیارت هیچ دخالتی درجذب مسافر برای کاروان‌ها ندارد اما برای جلوگیری از زیان، دفاتر تا ۱۵ روز قبل از پرواز وقت دارند که لیست خود را تکمیل نمایند و در صورتی که نتوانند، سهمیه آن‌ها به دیگر کاروان‌هایی که مسافر مازاد دارند واگذار خواهد شد.

مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی گفت: خبری مبنی براعتراض کاروان‌های زیارتی مجاز به سهمیه بندی عتبات‌وعالیات منتشر شده است که به هیچ‌عنوان مربوط به خراسان رضوی نبوده است و سهمیه‌بندی بر اساس ظرفیت وامتیاز دفاتر، عادلانه بوده‌است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی