کد خبر : 80429
/ 16:40
در نشست مدیران حوزه حمل و نقل و ترافیک با شهردار منطقه 3 مشهد مطرح شد؛

پایانه خواجه ربیع ساماندهی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بر ساماندهی پایانه خواجه ربیع از طریق رایزنی با آستان قدس رضوی تاکید کرد.

پایانه خواجه ربیع ساماندهی می‌شود

به گزارش شهرآراآنلاین، وحید برکچی در نشست مشترک معاون و مدیران عامل سازمان‌های حوزه حمل و نقل و ترافیک حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با شهردار منطقه 3 با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در مناطق شهری برای رفع گره‌های ترافیکی گفت: یکی از اهداف از حضور در مناطق علاوه بر آشنایی با مسائل و مشکلات، شنیدن گزارشات است تا بتوانیم بر اساس آن در خصوص برنامه‌های آتی حوزه حمل و نقل تصمیمات دقیق‌تری اتخاذ کرد.
وی با تاکید بر اینکه بایستی برای ترافیک سنگین محور امام حسین(ع) به میدان فجر خصوصاً در ساعات اوج تردد راهکاری اندیشیده شود، افزود: یکی از دیگر مسائل مطرح شده در منطقه 3 نابسامانی پایانه مسافربری خواجه ربیع است که علاوه بر نارضایتی‌های جدی شهروندان، مکان نامناسبی برای استقرار اتوبوس‌ها است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در همین خصوص از شهردار منطقه خواست تا رایزنی با آستان قدس رضوی را برای موافقت با تبدیل بخشی از پارکینگ خواجه ربیع به پایانه مسافربری جلب نماید.
مجتبی زمانیان وحیدی در ادامه این نشست ضمن معرفی کلی این منطقه درباره نقاط پرتردد آن ابراز کرد: یکی از نقاط پرتردد و به تبع پرترافیک محدوده ورودی بولوار خواجه ربیع از میدان امام حسین(ع) است که مسیر تردد به آرامگاه و همچنین شهرستان کلات و شهرک‌های صنعتی در مسیر است که تاکنون به دلیل عدم تحصیل املاک در مسیر عملاً بار ترافیکی زیادی را متوجه خود ساخته است.
وی عدم اتصال راستگردهای رسالت جنوبی به بزرگراه شهید میرزایی را نیز یکی دیگر از گره‌های ترافیکی عنوان و تصریح کرد: هر چند در سال گذشته اقدامات مناسبی از طریق احداث کندرو و انتقال بخشی از ترافیک به کنارگذرها انجام پذیرفت که تا حدی تردد روان‌تر شد، اما همچنان تا عدم اتصال راستگردها به شهید میرزایی این معضل وجود دارد و در ساعت اوج تردد، شاهد ترافیک قابل ملاحظه‌ای از میدان امام حسین(ع) تا میدان فجر هستیم که باید در این خصوص نیز در برنامه‌های آتی شهرداری اقدامات مناسب صورت گیرد.
شهردار منطقه 3 مشهد همچنین در خصوص آخرین وضعیت میدان و چهارراه راه آهن و همچنین سایر شریان‌هایی که به خیابان آیت الله عبادی متصل می‌شوند نیز توضیحاتی ارائه داد.
لازم به ذکر است؛ در این نشست مدیران عامل سازمان‌های تاکسیرانی، اتوبوسرانی، پایانه‌های مسافربری، حمل و نقل بار درون شهری، حمل و نقل و ترافیک و مدیرعامل شرکت الیت حضور داشتند و در خصوص وضعیت حوزه های کاری خود توضیحاتی ارائه دادند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی