کد خبر : 80436
/ 17:51
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با شهرآراآنلاین:

جایگزین پیک نوروزی مشخص شد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرده که امسال پیک نوروزی در کشور منتشر نمی‌شود.

جایگزین پیک نوروزی مشخص شد

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، ابوالحسن حقیقی، عنوان کرد: وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرده که امسال پیک نوروزی در کشور منتشر نمی‌شود و دانش‌آموزان خراسانی نیز،در تعطیلات سال جدید، پیک نوروزی به شکل سال‌های گذشته نخواهند داشت. 
وی اظهار داشت: مجموعه فعالیت‌هایی برای بهبود فرآیند یادگیری درغالب کارگروه‌های آموزشی صورت خواهد گرفت اما تحت عنوان پیک نخواهد بود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یکی از این اقدامات، قصه نویسی وقصه‌خوانی است که درانجام این فعالیت‌ها نیز تاکید شده تا اجباری برای بچه‌ها در این روزها وجود نداشته باشد. 
حقیقی خاطر نشان کرد: مدارس نباید خانواده‌ها را به خرید کتابی برای جایگزینی پیک مجبورکنند و تمام اقدامات وفعالیت‌های آموزشی باید براساس محتوا کتاب‌های درسی باشد.
وی افزود: تاکید برمحتوای کتاب‌های درسی است و اگر قرار است برنامه قصه نویسی و قصه خوانی داشته باشیم باید از متن کتاب درسی باشد.
گفتنی است در خصوص افزایش تعطیلی مدارس در طول هفته نیز دستور جدیدی ابلاغ نشده است و مدارس مثل گذشته  فقط یک روز در هفته تعطیل خواهند بود که به صورت بخش‌نامه به تمامی مدرسه‌ها ارسال شده است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی