کد خبر : 80449
/ 20:58
اصلی ترین بولوار منطقه پایلوت اجرای طرح «شهر بدون تصادف» است

توقف پشت خط تخلفات

سال‌هاست در واکنش به همین موضوع کمیته‌ای زیرنظر دادسرای عمومی انقلاب اسلامی ناحیه 6 مشهد فعالیت خود را در زمینه کاهش تخلفات رانندگی آغاز کرده است.

توقف پشت خط تخلفات

امیری-شهرآراآنلاین، دست گذاشته‌ایم روی جانمان! وقتی با فشردن پایمان روی پدال گاز عقربه‌ نمایش سرعت را به آن طرف صفحه پرتاب می‌کنیم دقیقا داریم با جانمان بازی می‌کنیم!زمانی که توی خیابان‌ها و بولوارها سبقت غیرمجاز می‌گیریم و با حرکات مارپیچی خودمان کیف می‌کنیم جان عده‌ای را نشانه گرفته‌ایم. آنگاه که چراغ قرمزها را یکی پس از دیگری رد می‌کنیم خطر کرده‌ایم. برای همین است که می‌گوییم دست گذاشته‌ایم روی جانمان. فقط شکلش فرق می‌کند وگر نه با گذاشتن تیغ روی رگ یا شلیک اسلحه توی سر خیلی فرق نمی‌کند! 

شاید تعبیر برخی از این دست تخلفات، شجاعت باشد. شجاعتی لذت‌بخش که به آن افتخار هم می‌کنند. این‌گونه افراد را زیاد دیده‌ایم. آن‌ها کسانی هستند که معمولا در حال رانندگی جواب تلفن‌هایشان را می‌دهند و برای دیگران پیامک ارسال می‌کنند. وقتی هم از ایشان می‌پرسی «چطور جرئت می‌کنی؟» نیشخندی می‌زنند و بادی به غبغب می‌اندازند که « ما با سوسول‌بازی رانندگی نمی‌کنیم» همین افراد به محض اینکه اتفاق ناگواری برایشان می‌افتد دیگر اثری از شجاعت و قدرت در آن‌ها پیدا نیست و حاضرند برای رفع مشکلشان پیش هر کسی گردن کج کنند. درحالی که اگر این گردن را پیش خود کج می‌کردند و متخلف نمی‌شدند حالا دست‌کم سرفراز بودند.

رؤیای شهر بدون تصادف

اگرچه این رؤیا دست‌نیافتنی است که در شهری بدون تصادفات رانندگی، زندگی کنیم، اما با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی می‌توانیم آمار تصادفات ناشی از قصور راننده را به پایین‌ترین حد خود برسانیم.در این صورت می‌توانیم شاهد کاهش ضرر و زیان‌های شدید مالی، هزینه‌های درمان، دیه، ازکارافتادگی و بیکاری، اختلافات خانوادگی و ... باشیم که همگی می‌توانند نشئت گرفته از یک تخلف ساده منجر به تصادف باشند. طبق آماری که در رسانه‌ها منتشر می‌شود سالانه نزدیک به 17 هزار نفر در کشور به خاطر تصادف کشته می‌شوند. اگر قرار باشد فقط دیه‌های پرداختی این افراد را بدون درنظر گرفتن ماه‌های حرام حساب کنیم چیزی حدود 3.570.000.000.000 به دست می‌‌آید که با یک حساب سرانگشتی می‌توان سهم کلان‌شهر مشهد را در این ماجرا محاسبه کرد. 

کمپینِ شهر بدون تصادف

سال‌هاست در واکنش به همین موضوع کمیته‌ای زیرنظر دادسرای عمومی انقلاب اسلامی ناحیه 6 مشهد فعالیت خود را در زمینه کاهش تخلفات رانندگی آغاز کرده است. نتیجه این کمیته راه‌اندازی کمپین شهر بدون تصادف است. برای آشنایی بیشتر با این طرح سراغ معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب ناحیه شش رفته و شرح ماجرا را جویا می‌شویم. 

شریعت‌یار، معاون دادستان، با بیان اینکه رعایت نکردن قوانینی که منجر به تصادف و کشته شدن افراد می‌شود از زوایای مختلفی قابل بررسی است، می‌گوید: از نظر دینی کرامت و نفس انسانی جایگاه ویژه‌ای دارد. همین حالا که روی ازدیاد جمعیت و فرزندآوری مانور می‌دهیم و خیلی‌ها منتظر تولد بچه‌ای هستند ما نیروی کارآمد انسانی جامعه و فرد به ثمر رسیده را با تخلفات رانندگی از بین می‌بریم. از نظر اقتصادی هم که بخواهیم بررسی کنیم، می‌بینیم تصادفات رانندگی آسیب‌های جبران ناپذیر به جامعه ما می‌زند. در تصادفات منجر به فوت سالانه مبلغ زیادی دیه پرداخت می‌شود و در تصادفات جرحی در بسیاری موارد با آسیب‌های شدید جسمانی روبه‌رو می‌شویم که خود هزینه‌های زیادی دارد. از هزینه‌ای که خود افراد می‌کنند تا هزینه‌های یارانه‌ای دولت و خدمات درمانی و ...

شریعت‌یار در ادامه تصویری شفاف از زندگی‌هایی می‌دهد که به خاطر یک تصادف به هم ریخته‌اند. آن گونه که او می‌گوید: وقتی مرد یک خانواده تصادف می‌کند و مجروح می‌شود گاه تا یک سال در بستر می‌ماند. خرج خانه و زندگی‌اش را نمی‌تواند بدهد، خانواده عصبی می‌شوند، مشکلات عاطفی پیش می‌آید، گاه کار به طلاق هم می‌رسد و گاه زندگی‌هایی به همین دلیل از هم می‌پاشد.

وی ادامه می‌دهد: متأسفانه مسائلی که غیرمستقیم با تصادفات مرتبط هستند چون مسائل فرهنگی، روحی روانی و ... خیلی زیاد است.

112378.jpg

لزوم حاکمیت قانون

شریعت‌یار، در بخشی دیگر از سخنانش به لزوم تبعیت از قانون اشاره می‌کند و می‌افزاید: رانندگی ما رقابت بدون نظم و قاعده است در حالی که زندگی شهری بر اساس نظم اجتماعی جلو می‌‌رود. اگر قرار باشد این نظم اجتماعی را نادیده بگیریم سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. در دو دقیقه‌ای که چراغ راهنمایی و رانندگی از کار می‌افتد حتی 10 خودرو هم نمی‌توانند راه خودشان را باز کنند و توی هم گره می‌خورند. ولی وقتی چراغ، فرماندهی می‌کند ده‌ها و بلکه صدها خودرو منظم عبور و مرور می‌کنند. این نشان‌دهنده حاکمیت قانون است. 

بولوار وکیل آباد محل اجرای شهر بدون تصادف

معاون دادستان در بخشی دیگر از سخنانش اظهار می‌کند: از آنجا که موضوعات وابسته به تصادفات بسیار زیاد و از طرفی ریز و گاه نامحسوس است دادسرای انقلاب مرکز خراسان رضوی کارگروه پیشگیری از تصادفات را راه‌اندازی کرده‌است که در چند بخش کمیته شناسایی نقاط حادثه خیز درون شهری، کمیته شناسایی نقاط حادثه خیز برون شهری، کمیته شناسایی و پیشگری رفتارهای رانندگان پرخطر فعالیت می‌کند. در اقدامات آخر نیز با استفاده از فضای مجازی کمپین شهر بدون تصادف با هدف اطلاع رسانی و ایجاد نظم اجتماعی مردم، راه‌اندازی شده است.

وی ادامه می‌دهد: اکنون پس ازسه سال کار بر روی این موضوع به این نتیجه رسیدیم که طرح پایلوت پیشگیری از تصادفات یا طرح پایلوت اجرای کامل رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در دو محور داخل و خارج از شهر را اجرایی کنیم. بولوار وکیل آباد به عنوان محور داخل شهری و بزرگراه شهید شوشتری(مشهد باغچه) به عنوان محور برون شهری انتخاب شده‌اند.

رفع کاستی‌ها از سوی نهادها و سازمان‌ها

شریعت‌یار در ادامه توضیح می‌دهد که در این طرح قرار است قوانین راهنمایی و رانندگی به صورت 100 درصد اجرا شود اما قرار نیست در مرحله اول به سراغ رانندگان متخلف رفت بلکه ابتدا زمینه رانندگی بدون تخلف در این محور به طور کامل از سوی نهادهای مختلف فراهم می‌شود.

وی توضیح می‌دهد: برای این منظور در ابتدا سراغ دستگاه‌های دولتی و اداری چون شهرداری و سازمان ترافیک و سایر مسئولانی که به نوعی در این امر دخیل هستند، رفتیم و رایزنی‌های لازم برای نیازهای فنی بولوار را انجام دادیم. اکنون بولوار وکیل‌آباد از نظر آسفالت، همسطح‌سازی دریچه‌ها و خط‌کشی‌های قابل تایید مشکلی ندارد.

112377.jpg

جایگزینی دوربین‌های میانگین سنج برای جلوگیری از دور زدن قانون

شریعت‌یار به برخی از اقدامات مهم ترافیکی انجام شده در این بولوار اشاره می‌کندو می‌گوید: یکی از کارهای مهم در این طرح تعویض دوربین‌های کنترل‌ سرعت است. از آنجا که خیلی از متخلفان با سرعت بالا، نزدیکی‌های دوربین سرعت خود را پایین آورده و به این صورت از قانون فرار می‌کنند با جایگزین کردن دوربین‌های میانگین سنج جلوی این تخلف را می‌گیریم. عملکرد این دوربین‌ها به گونه‌ای است که میانگین سرعت خودرو را محاسبه می‌کند. همچنین در بخشی دیگر از اقدامات هم‌سطح‌سازی دریچه‌ها را در دستور کار قرار دادیم و از طرفی با سازمان اتوبوس‌رانی هماهنگی کردیم اتوبوس‌ها در جایگاه مخصوص خود توقف کنند.

واقعی کردن سرعت‌ها در لاین مربوطه

وی همچنین از واقعی‌کردن سرعت‌ها سخن به میان می‌آورد و می‌گوید: سرعت لاین 70 را به 80 افزایش دادیم تا سرعت‌ها واقعی شود. از طرفی کسی هم پایین‌تر از سرعت مجاز نباید حرکت کند چرا که در این صورت دیگر رانندگان را عصبی می‌کند و خود مسبب تخلفات بعدی خواهد شد.

شریعت‌یار اضافه می‌کند: پس از انجام این کارها هم‌زمان اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام می‌دهیم. اطلاع‌رسانی‌ها هم از طریق کمپین، نصب بنر در راسته بولوار وکیل‌آباد، انتشار در برخی کانال‌های خبری معتبر و چاپ بروشور خواهد بود که از مدتی پیش آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طبق کارشناسی‌های انجام شده بیشترین سهم در تصادفات، عامل انسانی است می‌گوید: در گزارش‌های رسیده از مأموران کمتر به نقص‌های فنی خودرو یا راه برمی‌خوریم بلکه در بیشتر این موارد قصور راننده عامل همه تخلفات اوست.

بولوار وکیل آباد مسیر حرکات نمایشی

شریعت‌یار درباره علت مهم انتخاب بولوار وکیل‌آباد به عنوان پایلوت این طرح نیز اظهار می‌کند: بولوار وکیل‌آباد به عنوان یکی از مسیرهای اصلی شهر که به ییلاقات منتهی می‌شود مسیر حرکات نمایشی عده‌ای از افراد شده است که با حرکات نمایشی چون لایی کشیدن، سبقت غیرمجاز، سرعت بالا و ... خودشان را سرگرم می‌کنند. از طرفی خیلی از افراد خصوصا در روزهای آخر هفته برای گردش و تفریح و یا شرکت در مراسم شادی فامیلی به ییلاقات می‌روند و هنگام برگشت خسته و شتاب‌زده از این مسیر می‌گذرند. دقیقا به همین دلایل است که اکثر تخلفات در ساعت بین 10 و 11 شب به بعد اتفاق می‌افتد.

ایجاد فضای نظارت اجتماعی در کمپین

سرپرست دادسرای انقلاب ناحیه 6 مشهد در ادامه به حضور فیزیکی پلیس، حضور نامحسوس پلیس و ثبت تخلفات تصویری در این طرح اشاره و تأکید می‌کند: لازم است مردم با پیوستن به کمپین از این موضوع بیشتر مطلع شوند. او معتقد است کمپین فضای خوبی برای بالابردن ظرفیت نظارت اجتماعی مردم فراهم کرده است.

وی توضیح می‌دهد: اتفاق قشنگ در کمپین این است که مردم می‌توانند در این فضا تخلفات شهروندان را به صورت مستند به کانال ارسال کنند تا پیگیری شود. در این صورت همه جامعه برای متخلف ناامن شده و همه مردم را پلیس می‌بینند که این موضوع خود نقش بسیار مهمی در ایجاد فرهنگ رانندگی در مشهد ایفا خواهد کرد.

شریعت یار تأکید می‌کند: در اصل این نوع رفتار مردم یک نظارت اجتماعی و همگانی ایجاد می‌کند. خصوصا افرادی که فکر می‌کنند دستشان به جایی بند نیست و قدرتی ندارند در این کمپین می‌توانند عامل تعیین کننده در رفع تخلفات باشند و به نوعی همه پلیس یکدیگر می‌شوند.

وی همچنین به تخلفات راننده‌هایی اشاره می‌کند که با خودروی شرکت یا سازمان خاصی کار می‌کنند و نسبت به خودرو احساس مسئولیتی ندارند و می‌گویند: صاحبان این خودروها باید توجه بیشتری به تخلفات انجام شده با خودروی خود داشته باشند.

شریعت‌یار همچنین از همراهی شهرداری منطقه یازده در این طرح تشکر می‌کند و یادآور می‌شود: شهرداری منطقه نقش مهمی در اجرای بهتر این طرح دارد که تا کنون نیز همراهی لازم را با ما داشته‌اند.

وی اضافه می‌کند: شهرداری در نصب تابلوها، آسفالت و هم‌سطح‌سازی دریچه‌ها یاری‌رسان بوده است اما به طور کلی هنوز برخی از نیروهای شهرداری مسائل ایمنی را رعایت نمی‌کنند. بارها دیده‌ایم برای آبیاری یا سایر خدمات پرچم رنگ و رورفته‌ای در دست گرفته و در نقطه خطرناکی می‌ایستد که خود آن فرد اولین عامل خطرساز می‌تواند باشد. این درحالی است که امروز شهرداری می تواند با طراحی تابلوهای شبرنگ مخصوص در این زمینه نیز نقشش را خوب ایفا کند.

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی