• خانه
  • فرهنگی
  • ۲۰۰ هزار عنوان کتاب حوزه دینی پس از انقلاب در کشور به چاپ رسیده است
کد خبر : 80461
/ 01:17
صالحی:

۲۰۰ هزار عنوان کتاب حوزه دینی پس از انقلاب در کشور به چاپ رسیده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب را به عنوان قدیمی ترین و موثرترین رسانه دانست، گفت: پس از انقلاب اسلامی، تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار عنوان کتاب در حوزه دین در کشور به چاپ رسیده است.

۲۰۰ هزار عنوان کتاب حوزه دینی پس از انقلاب در کشور به چاپ رسیده است

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، سید عباس صالحی چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب قم در مصلای قدس این شهر، افزود: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی این است که منبعی برای نشر کتاب های حوزه دین شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ رسانه ای جای کتاب را پر نمی کند چرا که کتاب منبع زایش رسانه های دیگر و مادر مولد رسانه های پس از خود است.

وی افزود: یکی از برکات انقلاب اسلامی این است که در این دوران، تفکر دینی با زایندگی بیشتر همراه شده است.

صالحی، قم را اصلی ترین پایگاه نشر حوزه دین درکشور دانست و گفت: بخش قابل توجهی از کتاب دین و کیفیت و محتوای موثر آن برخاسته ازقم است به همین دلیل امیدواریم این نمایشگاه که درحوزه دین با ترکیبی از ناشران داخلی و خارجی برگزار شده در سال های آینده باشکوه تر تداوم داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برگزاری این نمایشگاه فرصتی برای افزایش تعامل میان ناشران استان قم به عنوان منبع بزرگ نشر دین با ناشران جهان اسلام و ناشران بین المللی است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به راه های افزایش درک مناسب تر از فضای معاصر کتاب های دین و توسعه محتوای نشر دینی گفت: متغیرهای عمومی و اختصاصی در رویکردهای دینداری دچارتغییراتی شده به همین دلیل کتاب دینی اگر به دنبال افزایش مخاطبان خود باشد نمی تواند به این متغیرها بی توجه باشد.

صالحی ، قم را شهر دانش و فضیلت دانست و گفت: نام قم، قرن هاست که با نام کریمه اهل بیت(ع)، حوزه علمیه و کتاب گره خورده است 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از زمانی که قم به عنوان مرکز تشیع شکل گرفت با کتاب متولد شده است افزود: قم در دوران صحابه و پس از غیبت صغری و کبرا و تداوم آن تا امروز، به عنوان پایگاه اندیشه، نشر و کتاب تعریف می شود.

در این افتتاحیه آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور و جمعی از علما و شخصیت های حوزوی و دانشگاهی حضور داشتند.

پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب قم تا پنجم اسفندماه به مدت ۱۰ روز در وسعت ۱۳هزار متر مربع در مصلای قدس قم میزبان علاقه مندان است.

در دو نمایشگاه بیش از ۸۰هزار عنوان کتاب در۲۵۰ غرفه وجود دارد که ۲۷هزار عنوان توسط ۷۰ ناشر خارجی از کشورهای اردن، عراق، سوریه، لبنان، امارات و عربستان و ۸۰ هزار عنوان کتاب توسط ۲۵۰ ناشر داخلی عرضه شده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی