• خانه
  • فرهنگی
  • «من یوسفم مادر» برای نمایش در جشنواره فیلم مستقل آمریکا انتخاب شد
کد خبر : 80463
/ 01:26

«من یوسفم مادر» برای نمایش در جشنواره فیلم مستقل آمریکا انتخاب شد

فیلم سینمایی «من یوسفم، مادر» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فرطوسی، با بازی عباس غزالی و زهرا الربیعی بازیگر سرشناس عراقی در جشنواره بین‌المللی فیلم «سینه کوئست» آمریکا که جشنواره ویژه فیلم های مستقل است، حضور پیدا می‌کند.

«من یوسفم مادر» برای نمایش در جشنواره فیلم مستقل آمریکا انتخاب شد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، فیلم سینمایی «من یوسفم، مادر» (أنا یوسف یا اُمی) Mother,I'm Joseph نخستین اثر سینمایی محمدرضا فرطوسی در جدیدترین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در چهار سانس مختلف از جمله؛ روزهای ۹، ۱۰، ۱۴ و ۱۹ اسفند ماه امسال (۲۸ فوریه و ۱ و ۵ و ۱۰ مارس ۲۰۱۸) در بخش «چشم انداز سینمای جهان» در بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سینه کوئست» Cinequest آمریکا از معتبرترین جشنواره‌های فیلم‌های مستقل دنیا به نمایش درمی‌آید.

این فیلم ایرانی از بین ۱۷۵۰ فیلم از ۱۲۰ کشور جهان؛ برای نمایش انتخاب در بیانه این جشنواره در مورد این فیلم ایرانی آمده است: ما عاشق احساسات عمیق شخصیت‌هایی شدیم که به زیبایی در این فیلم جان بخشیده شده‌اند فیلمی فوق‌العاده و قدرتمند.

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سینه کوئست» با شعار «آفرینش نوآوری و توانمندسازی» از روزهای ۸ تا ۲۰ اسفند ماه امسال (۲۷ فوریه تا ۱۱ مارس ۲۰۱۸) در سیلیکون والی در سن خوزه ایالت کالیفرنیا در آمریکا برگزار می‌شود و در آن بیش از ۱۳۰ فیلم که اولین نمایش جهانی و آمریکایی خود را تجربه می‌کنند به نمایش درمی‌آیند.

خوانندگان روزنامه «یواس‌ای تودی» USA Today جشنواره بین‌المللی فیلم «سینه کوئست» را بهترین جشنواره فیلم آمریکا انتخاب کرده‌اند.

این اثر در نخستین اکران جهانی خود در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دهلی در کشور هندوستان روی پرده رفت؛ و در ادامه در بخش رقابتی دومین دوره جشنواره‌ فیلم‌های مستقل برزیل به نمایش درآمد و از طرف اعضای هیئت داوران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم به اثر سینمایی ایرانی اهدا شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی