• خانه
  • خراسان رضوی
  • قدردانی امام جمعه مشهد از شهرداری و شورای شهر جهت ادامه نهضت مسجد سازی در مشهد
کد خبر : 80478
/ 12:45
در مراسم افتتاحیه مساجد بوستان‌ها مطرح شد:

قدردانی امام جمعه مشهد از شهرداری و شورای شهر جهت ادامه نهضت مسجد سازی در مشهد

امام جمعه مشهد مقدس گفت: از شورای شهر و مهندس خامسی تشکر میکنم که نهضت مسجد سازی را در شهر ادامه دادند.

قدردانی امام جمعه مشهد از شهرداری و شورای شهر جهت ادامه نهضت مسجد سازی در مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، آیت الله علم الهدی، عنوان کرد: این مدیریت هدفمند و ارزشمند را به این بزرگواران در شهر مشهد تبریک عرض میکنم.
وی اظهار داشت: برخی معتقد بودند در مراکز تفریحی و گردشگری مسجد قابل بنا نیست و باید نمازخانه تاسیس شود. این هیچ اشکالی ندارد که در پارک ها و بوستان ها مسجد تاسیس شود اما آقایان در اصل کلنگی که میزنند و توجهی که دارند نیت مسجد میکنند و صیغه وقف مسجد خوانده می شود و در مدارک اوقاف هم مسجد وقفی ثبت شود پس تا قیام قیامت این مکان‌ها مسجد خواهد بود و تحت هیچ شرایطی نباید تخریب شود مگر برای توسعه راه‌ها یا خیابان کشی.
امام جمعه مشهد مقدس در ادامه خاطر نشان کرد: حرکتی که شهردار مشهد در تاسیس مساجد انجام دادند، طلایه راهبردی اعضای شورا و شهردار در مدیریت شهری برای توسعه فرهنگ دینی و اسلامی است و بنده به عنوان یک طلبه از این راهبرد تقدیر و تشکر می کنم.
علم الهدی ضمن ابراز امیدواری برای موفقیت اعضای شورای شهر و شهردار مشهد در مسیر توسعه فرهنگ دینی گفت: مسئله ای که در مدیریت شهری توجه همگان را به خود جلب می کند، رسالت مدیریت شهری در حوزه فرهنگی است. خوشخبتانه در شورای پنجم توسعه فرهنگی به عنوان یک اولویت مدنظر قرار گرفته است.
وی در پایان از اقدام خیرانه و دین مدارانه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد در احداث و تکمیل مساجدی که کانون توجه به پروردگار و مظهر عبودیت و بندگی بندگان خداوند است، تقدیر و تشکر کرد. 
 ۷مسجد دیگر در اردیبهشت ماه سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید
در ادامه شهردار مشهد ضمن قدردانی از همکاران خود که برای به نتیجه رسیدن این پروژه ها تلاش بسیاری کردند،گفت: باید یادی کنم از شهردار سابق مشهد که کلنگ ساخت این مساجد را به زمین زد.
قاسم تقی زاده خامسی،عنوان کرد:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ۷ مسجد دیگر در اردیبهشت ماه سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید. 
وی اظهار داشت: این مساجد در دل محلات احداث شده و شهروندان می توانند مراسمات فرهنگی را در این مساجد برگزار کنند. 
شهردار مشهد گفت: اولین پروژه ای که در دوره جدید مدیریت شهری به نتیجه رسیده، ساخت ۶ مسجد در محلات مختلف شهر است که امیدواریم برکتی برای افتتاح دیگر پروژه های شهری باشد.
 باید جنبه های حضور کیفی مردم در مساجد را پررنگ تر کنیم
همچنین رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر عنوان کرد: در دنیایی که منابع اثرگذاری بر انسان بسیار متعدد است، افتخار می کنیم که در مشهد مساجد همچنان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مراکز شناخته می شوند.
احسان اصولی گفت: شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم همچنان به اثرگذاری و اثربخشی مساجد اعتقاد دارد و بر همین اساس، آماده هر نوع همکاری، مساعدت و همراهی برای توسعه کمی و کیفی مساجد است.
وی اظهار داشت: حضور و مشارکت مردم همواره باعث رونق بخشی به مساجد بوده است. باید زمینه ساز و تسهیل گر مسیر برای مشارکت آحاد جامعه در جهت ساخت مساجد باشیم. 
عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: در گذشته مدیران قبلی شهری اقدامات خوبی در حوزه سخت افزایش انجام دادند. امروز معتقدیم که باید جنبه های حضور کیفی مردم در مساجد را پررنگ تر کنیم.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی