کد خبر : 80530
/ 14:39
در گفت‌وگو با شهرآراآنلاین مطرح شد:

٢هزار گوشی در طرح ریجستری استان، غیرفعال شد

رييس اتحاديه موبايل فروشان مشهد گفت: تا کنون در حدود ۳۰ هزار گوشی در کل کشور در طرح رجیستری غیرفعال شد که سهم خراسان در حدود ۲ هزار و در مشهد نیز کمتر از هزار گوشی بوده است.

٢هزار گوشی در طرح ریجستری استان، غیرفعال شد

ملیحه فلاح- شهرآراآنلاین، افشین اکبری ضمن اشاره به آغاز طرح رجیستری گوشی‌های ال‌جی از امروز عنوان کرد: پیش از این نیز گوشی‌های برندهای اپل، بلک‌بری، موتورولا و گوگل پیکسل مشمول طرح رجیستری شده بودند و بعد از ال‌جی نیز این طرح برای دیگر برندهای مهم از جمله سامسونگ، هوآوی، اچ‌تی‌سی و... آغاز خواهد شد. 
وی اظهار داشت: بنا به اعلام ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز تمامی برندهای گوشی تلفن همراه تا پایان سال ریجستر خواهند شد و در سه ماهه اول سال ۹۷ نیز طرح ریجستری تبلت‌ها آغاز می‌شود.

رييس اتحاديه موبايل فروشان مشهد گفت: این طرح در برخورد با برندهای قاچاقی که از این پس وارد کشور می‌شوند، اجرا می‌شود و برای گوشی‌های فعالی که در حال حاضر از اپراتورهای تلفن همراه خدمات می‌گیرند مشکلی وجود ندارد.

 اکبری عنوان کرد: تمام خریداران گوشی‌های موبایل و تبلت باید در هنگام خرید برای اطمینان از اصالت گوشی باید شناسه 15 رقمی (IMEI) را که بر روی جعبه دستگاه قابل مشاهده است به شماره 7777 پیامک کنند یا با استفاده کد دستوری #7777* وارد وگزینه استعلام را انتخاب کنند.

وی خاطر نشان کرد: خریداران باید فاکتور رسمی با مهر فروشگاه که شماره شناسه 15 رقمی (IMEI) دستگاه بر روی آن درج شده را از فروشنده دریافت کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد غیرقانونی بودن گوشیبتوان آن را پیگیری کرد.

رييس اتحاديه موبايل فروشان مشهد گفت: درصورتیکه فردی بخواهد تلفن همراه خود را به شخص دیگری بفروشد، بایستی با استفاده از فرآیند انتقال مالکیت، تلفن همراه را برای سیمکارت شخص خریدار، فعال نماید که این اقدام نیز از طریق سامانه همتا و کد دستوری #7777* امکان پذیر خواهد بود.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی