کد خبر : 80543
/ 18:47
معاون گمرک ایران:

19 گمرک کشور به دستگاه ایکس ری مجهز می شوند

معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک ایران با اشاره به اینکه درحال حاضر 14 گمرک کشور به دستگاه ایکس ری (اشعه ایکس) مجهز هستند، گفت: با توجه به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا ، 19 گمرک کشور نیز به این دستگاه مجهز می شوند.

19 گمرک کشور به دستگاه ایکس ری مجهز می شوند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، علی بعیدی مفردنیا عصر شنبه در مراسم معارفه ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی اظهار کرد: خوشبختانه در 50 سال گذشته ماهیت فعالیت گمرک به عنوان یک دستگاه نظارتی تغییر کرده و دقت و سرعت را به عنوان دو فاکتور اصلی بکار بسته است.

وی با تاکید براینکه توازن دقت و سرعت انجام امور گمرکی با استفاده از فناوری های نوین حاصل می شود افزود: در گذشته نقش گمرک تنها در راستای دریافت عوارض و مالیات بود اما اکنون این نقش به صیانت از جامعه تبدیل شده به نوعی که هموطنان در صورت خرید یک کالا انتظار دارند چارچوب های استاندارد و کیفیت و سلامت را دارا باشد و این وظیفه برعهده گمرک است.

بعیدی مفردنیا با تاکید بر لزوم بکار گیری پنجره واحد تجارت الکترونیکی به عنوان عالی ترین نقطه خدمات گمرکی تاکید کرد: با وجود مدیریت ریسک هوشمند دیگر نمی توان در گمرکات نقش سنتی را ایفا کرد و اگر این نوع مدیریت وجود نداشته باشد، یقینا به جایی نمی رسیم.

معاون برنامه ریزی گمرک ایران به ارزیابی سازمان های مختلف در خصوص عملکرد گمرکات ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: گمرک ایران تنها سازمانی بود که توانست تمامی پروژه های خود را به پایان رسانده و درخواست پروژه های جدید دهد .

بعیدی مفردنیا با اشاره به کسب مقام نخست در خدمات الکترونیکی توسط گمرک ایران بر اساس ارزیابی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور افزود: براساس ارزیابی های سازمان های بین المللی گمرک ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر مقام اول و در مبارزه با قاچاق کالا مقام دوم را بین کشورهای جهان از آن خود کرد.

وی با تاکید بر لزوم بکارگیری مدیریت هوشمند در انجام امور گمرکی تصریح کرد: گمرک ایران امروز در جایگاهی قرار دارد که بر اساس نظر سازمان های همجوار تحول خوبی در گمرک ایجاد شده و با توجه به اینکه دنیا در حال گام برداشتن برای استفاده از گمرک موبایل و ارائه همه خدمات گمرکی بر روی تلفن های همراه ارباب رجوع است که اگر ما به آن توجه نکنیم، عقب می مانیم .

وی خاطر نشان کرد: جهت گیری گمرک به سمت استفاده از نرم افزارهای گمرکی موبایل، ارزش گذاری داینامیک و تجزیه و تحلیل تصاویر ایکس ری به صورت هوشمند از مهمترین برنامه های گمرک ایران در آینده است .

در پایان این مراسم ابوالقاسم یوسفی نژاد به عنوان ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی معرفی شد.

بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و بندرگاه و گمرک آن با قدمتی بیش از 100 سال یکی از بنادر قدیمی کشور است . 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی