کد خبر : 80586
/ 17:21

دانش آموز مشهدی مدال طلای فیزیکدانان جوان ایران را کسب کرد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یک دانش آموز مشهدی مدال طلای مسابقات فیزیکدانان جوان ایران را کسب کرد.

دانش آموز مشهدی مدال طلای فیزیکدانان جوان ایران را کسب کرد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، رضا صابری تولایی افزود: 'هستی هنری' دانش آموز ناحیه چهار مشهد است که موفق به کسب این مقام شده است.
وی ادامه داد: IYPT یا International Young Physicists' Tournament یک مسابقه بین المللی فیزیک بین دانش آموزان مقطع متوسطه در سطح جهان است که نخستین بار در سطحی کوچکتر سال 1988 از روسیه آغاز شد و امروزه به یک رقابت بزرگ علمی در سطح جهان گسترش یافته است.
معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مسابقات فیزیکدانان جوان ایران با نام PYPT در بین دانش آموزان مقطع دبیرستان برگزار می شود. تیم ایران از سال 2007 در هر دو مسابقات مذکور شرکت نموده و در مسابقات IYPT سالهای 2010 در اتریش و 2011 در ایران موفق به کسب مدالهای نقره شد.
وی افزود: دانش آموز مشهدی 'هستی هنری' پیش از این در جشنواره جوان خوارزمی نیز در سطح کشوری رتبه برتر کسب کرده بود. وی هم اکنون دانش آموز پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک دبیرستان ثامن نورناحیه چهار آموزش و پرورش مشهد است. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی