کد خبر : 80587
/ 17:26
رئیس شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی:

کارگروه مشترکی از مراکز پژوهشی فعال در سطح شهر شکل گیرد

محمدرضا حیدری در حاشیه مراسم افتتاح پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی هر اقدامی که برای کارهای علمی و پژوهشی صورت گیرد را ارزشمند دانست

کارگروه مشترکی از مراکز پژوهشی فعال در سطح شهر شکل گیرد

به گزارش شهرآراآنلاین، محمدرضا حیدری در حاشیه مراسم افتتاح پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی که صبح امروز با حضور استاندار خراسان رضوی و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، ضمن ارزشمند دانستن هر اقدامی که برای کارهای علمی و پژوهشی صورت گیرد، اظهارکرد: مدیریت شهری از چنین برنامه‌هایی که برای مشهد موثر و مفید باشد استقبال می‌کند؛ وجود مراکز علمی و پژوهشی در حوزه های مربوط به نیازهای بعد اجرایی و کاربردی به تقویت و توسعه گردشگری استان کمک می‌نماید.
وی ضمن تبریک به دانشگاه فردوسی و هیئت رئیسه این دانشگاه که با همت والای خود موفق به ایجاد این پژوهشکده شدند، گفت: در بخش های دیگر نیز پژوهشکده های فعال دیگری همچون جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کنند و بخش خصوصی هم اخیر در این حوزه مطالعاتی را آغاز کرده است؛ هم‌افزایی این بخش‌ها میتواند در تنظیم اسناد مربوط به توسعه گردشگری استان و در بحث روش ها و کاربردهای توسعه گردشگری نقش بسزایی ایفا کند.
حیدری در ادامه صحبت های خود به مرکز پژوهش های شورا اشاره کرد و افزود: شورای پنجم نیز با توجه بازوی پژوهشی خود می‌تواند اقدامات و همکاری های مشترکی با پژوهشکده دانشگاه فردوسی و سایر پژوهشکده‌ها داشته باشد.
رئیس شورای شهر مشهد پیشنهاد شکل‌گیری کارگروه مشترکی از مراکز پژوهشی فعال در سطح شهر را ارائه نمود تا بواسطه آن بتوان از موازی‌کاری و از کارهای تکراری جلوگیری شود.
حیدری خاطرنشان کرد: هزینه های بسیاری تا به امروز در بخش مطالعاتی حوزه گردشگری صورت گرفته و خوشبختانه رئیس پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی(مهندس رهنما) مدیری صاحب‌نظر، مطلع و مرتبط با حوزه های پژوهشی است؛ با وجود منابع محدود تمامی دستگاه‌ها، حضور ایشان میتواند منجر همگرایی و انسجام بیشتری بین بخش های مختلف شود.
وی با بیان اینکه از اقدامات گذشته باید استفاده کرد و محوریت مطالعات را برپایه برطرف نمودن نقاط ضعف و نقایص قرار داد، گفت: مطالعات باید براساس اولویت‌بندی و نیازها صورت گیرد و پاسخگوی سوالات، مشکلات و مسائل بخش اجرایی در بازه های زمانی کوتاه‌مدت و میان‌مدت باشد.
حیدری با اشاره به اینکه مطالعات بنیادین، مطالعاتی هستند که حسب ضرورت مورد نیاز است، گفت: الان نیازمند این هستیم که بخش مطالعات را تسریع ببخشیم تا بتواند در کوتاه‌مدت، به ویژه حوزه جذب گردشگر و ایجاد تعادل بین ورود و خروج توریست توازن برقرار کند.  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی