• خانه
  • خراسان رضوی
  • آموزه سیاسی و انقلابی حضرت زهرا(س) راهبرد امروز ما در عرصه های مختلف است
کد خبر : 80641
/ 18:17
امام جمعه مشهد:

آموزه سیاسی و انقلابی حضرت زهرا(س) راهبرد امروز ما در عرصه های مختلف است

امام جمعه مشهد گفت: آموزه سیاسی و انقلابی حضرت فاطمه زهرا(س) راهبرد امروز ما در عرصه های مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور است.

آموزه سیاسی و انقلابی حضرت زهرا(س) راهبرد امروز ما در عرصه های مختلف است

به گزارش شهرآرا آنلاین از ایرنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی روز سه شنبه در آیین پایانی اجتماع عزاداران فاطمی در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: در تحلیل زندگی بابرکت بزرگ بانوی اسلام در می یابیم که نکات با عظمت آموزه های سیاسی و انقلابی حضرت زهرا(س) باید راهبرد همیشگی ما در عرصه های مختلف باشد.

وی با ذکر مصیبت شهادت حضرت فاطمه (س) و بیان مظلومیت آن حضرت گفت: از زمانی که نااهلان به خانه آن حضرت ریختند و آن برخورد ناشایست را با دختر پیغمبر اسلام (ص) داشتند تا روز شهادت آن بزرگوار قریب به سه ماه فاصله بود اما در این مدت نه تنها مردم مدینه به حضرت توجه نداشتند بلکه به مظلومیت آن عزیز دل پیامبر(ص) هم بی توجه بودند.

وی گفت: علت خاکسپاری شبانه آن حضرت نیز توسط امیرالمومنین(ع) همین ناآگاهی و نادانی مردم مدینه بود .

امام جمعه مشهد با بیان اینکه در تمام شهر مدینه غیر از حضرت علی(ع) و چند نفر معدود یارانشان کسی نمی دانست حضرت زهرا(س) مظلومه و شهیده است، افزود: پیامبر اکرم (ص) حضرت فاطمه (س) را روشنایی چشم ، میوه دل و جان خود و حوریه ای در لباس انسان می دانستند اما قدر و ارزش آن حضرت پس از شهادتشان روشن تر شد.

علم الهدی با اشاره به روضه حضرت زهرا(س) و احادیث متعدد از امامان معصوم(ع) در خصوص شخصیت ام ابیها(س) اظهار کرد: برای شناخت سیره آن حضرت با مطالعه روضه ها و احادیث می توان به خوبی آن بزرگوار و آموزه های ایشان را شناخت.

در این مراسم که در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی برگزار شد، شرکت کنندگان با مرثیه خوانی مداحان اهل بیت (ع) به عزاداری و سینه زنی پرداختند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی