کد خبر : 80659
/ 10:23
رئیس سازمان جهاد کشاورزی:

در حوزه صنایع فرآوری و تبدیلی کمبودهای شدیدی داریم

ایران، رتبه نخست هدر رفت محصولات کشاورزی را دارد. این رتبه بندی بر اساس آخرین اطلاعات سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو» که چند ماه پیش منتشر شده است نشان‌دهنده ضایعات بالای محصولات کشاورزی در ایران است.

در حوزه صنایع فرآوری و تبدیلی کمبودهای شدیدی داریم

علیرضا ظهیری- ایران، رتبه نخست هدر رفت محصولات کشاورزی را دارد. این رتبه بندی بر اساس آخرین اطلاعات سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو» که چند ماه پیش منتشر شده است نشان‌دهنده ضایعات بالای محصولات کشاورزی در ایران است. هرچند بنا به گفته مسئولان این آمار به درستی نشان‌دهنده ضایعات نیست زیرا سازمان فائو براساس وضعیت فناوری و صنایع تبدیلی کشورها را مقایسه می‌کند اما به اذعان بسیاری از کارشناسان و مسئولان کشور ایران جزو کشورهای با درجه بالای هدر رفت محصولات کشاورزی قرار دارد.
بنا به گفته برخی از کارشناس بیش از ٢٠ درصد محصولات کشاورزی در ایران و به تبع آن در استان خراسان رضوی به دلایل مختلف در زمان کاشت، برداشت، حمل و نقل، توزیع و مصرف هدر می‌رود که این آمار و ارقام نشان می‌دهد مسئولان باید چاره‌ای برای این بخش از اقتصاد کشور بیندیشند.

آماری نداریم
در همین ارتباط، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در گفت وگو با شهرآرا بدون اشاره به ارائه آماری درباره وضعیت ضایعات کشاورزی استان، گفت: به طور قطع اگر بخواهیم در زمینه کاهش ضایعات محصولات کشاورزی اقدامی مؤثر انجام دهیم باید در ابتدا وضعیت تولید را با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم سامان دهیم.
«مجتبی مزروعی» با تأکید بر تولید برنامه‌ریزی شده و هدفمند ادامه داد: باید در زمینه تولید بدانیم که چه محصولی را برای چه کاربردی کشت کنیم، به عنوان مثال در زمینه کشت گوجه فرنگی باید مطلع باشیم که این محصول را برای صادرات، تولید رب و یا تولید داخلی می‌خواهیم، در این صورت ارقام استفاده شده برای تولید محصول گوجه فرنگی متفاوت خواهد بود.

کمبود در صنایع تبدیلی است
وی با بیان اینکه کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، یعنی افزایش سطح دانش و فناوری این بخش، افزود: کشور ایران و به تبع آن خراسان رضوی در بخش تولید از رشد خوب محصولات کشاورزی و دامی برخوردار است اما متأسفانه در حوزه صنایع فراوری و صنایع تبدیلی کمبودهای شدیدی داریم.
مزروعی با بیان اینکه در بسیاری از محصولات کشاورزی، وجود صنایع تبدیلی و فراوری محصولات می‌تواند بهره‌وری را افزایش و به شدت ضایعات بخش کشاورزی را کاهش دهد، تصریح کرد: در بسیاری از محصولات همچون گیاهان دارویی، فراورده‌های لبنی و فراورده‌های پروتئینی همچون گوشت، صنایع فراوری قابل ملاحظه‌ای وجود ندارد. در صورتی که این صنایع در کشور ایجاد شود، وضعیت به مراتب بهتر از وضع موجود خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی، پشتوانه دولتی می‌خواهد
وی با تأکید بر اینکه به دلیل فصلی بودن بسیاری از صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، سرمایه‌گذاری در این بخش با ریسک فراوان صورت می‌گیرد، ادامه داد: دولت باید برای ارتقای بهره‌وری، آب، انرژی، نیروی انسانی و توسعه صادرات برنامه مدونی برای صنایع تبدیلی داشته باشد و با ارائه تسهیلات مناسب با سود کم و بازپرداخت طولانی و البته بخشودگی‌های مالیاتی قابل ملاحظه، این بخش را توسعه دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در پایان یادآور شد: به طور قطع ایران در مقایسه با دیگر کشورها ضایعات بسیار بیشتری را در بخش کشاورزی دارد اما آمار ارائه شده از سوی فائو مبنی بر قرار گرفتن ایران در رتبه نخست هدررفت محصولات کشاورزی، برگرفته از وضعیت وجود صنایع تبدیلی و فراوری در ایران است.

سه مرحله هدر رفت محصولات
«علیرضا سوهانی»، استاد دانشگاه و کارشناس بخش کشاورزی نیز، با بیان اینکه در تمام دنیا محصول تولید شده در سه مرحله مزرعه، انبار و مصرف هدر می‌رود، اظهار کرد: البته در بسیاری از کشورها برای هر سه این مراحل برنامه‌ریزی‌هایی دارند تا ضایعات محصولات به صورت حداقلی باشد. به عنوان مثال مبارزه با علف‌های هرز و آفات و بیماری‌ها در مزرعه یا نحوه بسته‌بندی و استفاده از علوم انبارداری و فرهنگ‌سازی مناسب در مصرف محصولات، جزو اقداماتی است که بسیاری از کشورهای پیشرفته در مسیر کاهش ضایعات محصولات کشاورزی انجام داده‌اند. وی افزود: متأسفانه در ایران در هر سه بخش مشکلات فراوانی وجود دارد. وجود نداشتن مراکز علمی در بخش انبارداری و بسته بندی و نبود فرهنگ متناسب مصرف عواملی است که سبب افزایش هدر رفت محصولات کشاورزی می‌شود.سوهانی با تأکید بر اینکه باید در زمینه مدیریت محصولات کشاورزی از سوی سازمان‌های متولی برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه برنامه‌ای مدون داشته باشد اما متأسفانه این وزارتخانه هنوز اقدام کاملی را صورت نداده است.این استاد دانشگاه با تأکید بر کشت ارقام کشاورزی متناسب با اقلیم منطقه‌ای گفت: وضعیت ضایعات محصولات کشاورزی در ایران بسیار نامطلوب است و متأسفانه آب، انرژی، نیروی انسانی و سرمایه این کشور در حال هدررفتن است بنابراین دستگاه‌‌های متولی باید با اصلاح مدل‌ها، فکری به حال این معضل بکنند. وی افزود: به طور قطع ایجاد صنایع تبدیلی نقش به‌سزایی در کاهش ضایعات بخش کشاورزی خواهد داشت. سوهانی درباره میزان ضایعات محصولات کشاورزی در ایران گفت: در سایت فائو همیشه آماری در این‌باره ارائه می‌‌شود اما معتقدم بالغ بر یک پنجم محصولات کشوری با تبدیل شدن به ضایعات، هدر می‌رود.

ضایعات بیش از ٢٠ درصد است
همچنین عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به جرئت می‌گویم که بالغ بر ٢٠ درصد محصولات کشاورزی تولید شده در کشور به ضایعات تبدیل می‌شوند، اظهار کرد: متأسفانه علاوه بر هدر رفت محصولات کشاورزی در محصولات اصلی، در حواشی این محصولات که می‌تواند برای کشاورزان و تولیدکنندگان ارزش‌آفرین باشد نیز هدر رفت بسیاری را شاهد هستیم.
عبدا... حاتمیان افزود: جهاد کشاورزی در بحث تولید خوب عمل کرده اما در حوزه مراحل پس از تولید محصولات کشاورزی هنوز اقدام مؤثری انجام نشده است. به عنوان مثال در محصول سیب می‌توان چندین و چند فراورده داشته باشیم اما برنامه‌ریزی برای فراوری محصولات کشاورزی وجود ندارد. وی به دلایل استقبال نکردن مردم و تولیدکنندگان از مباحث مربوط به فراوری محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه دولت نگاه مثبتی را به صنایع تبدیلی و فراوری محصولات کشاورزی دارد اما این موضوع از نظر اجتماعی، هنوز در جامعه جای خود را باز نکرده‌است و روستائیان و تولیدکنندگان علاقه‌ای نسبت به این موضوع از خود نشان نمی‌دهند. حاتمیان ادامه داد: مسئولان باید با ارائه مراحل آموزشی، علاقه‌مندان را نسبت به فراوری محصولات کشاورزی آشنا کنند، تا بتوان تولیدکنندگان را راغب کرد که در چه منطقه‌ای چه صنایع تبدیلی را احداث کنند.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی