کد خبر : 80704
/ 11:34
دستگیری کلاهبردارانی که با جعل سند، خودروهای لوکس دیگران را می‌فروختند

کلاهبرداری ۵میلیاردی

فرمانده انتظامی استان از انهدام باندی خبر داد که با جعل اسناد، خودروهای لوکس شهروندان را به‌ظاهر خریده و در شهرهای دیگر به قیمت ارزان‌تری می‌فروختند.

کلاهبرداری ۵میلیاردی

 سهیل دیبا-شهرآراآنلاین، با کسب خبری مبنی‌بر فروش خودروهای اجاره‌ای توسط اعضای یک باند حرفه‌ای کلاهبرداری در شهر نیشابور، موضوع در دستورکار تیمی از پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
در بررسی های کارآگاهان دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی نیشابور مشخص شد اعضای این باند با اجاره خودروهای لوکس همچون پرادو‌، بی‌ام‌و و... به مبالغی بسیار بالا‌، به‌مدت٢٠‌روز تا یک ماه در شهر تهران و وثیقه‌گذاشتن مدارک جعلی مانند چک و‌...، بیمه‌نامه و کارت خودرو را دریافت می‌کردند و در دیگرشهرها به فروش می‌رساندند.
تیم رسیدگی‌کننده پرونده پس از یکسری تحقیقات گسترده پلیسی سه تن از اعضای این باند را که قصد فروش یک دستگاه خودروی بی‌ام‌و را در شهر نیشابور داشتند، شناسایی و در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.
در بررسی ابعاد این پرونده مشخص شد این افراد شیاد خودروی اجاره‌ای را به مبلغ یک‌میلیارد و ٨٠٠‌میلیون ریال با خریدار با اسناد جعلی معامله و مبلغ ٨٠٠میلیون ریال آن را نقدا دریافت و الباقی را برای زمان تنظیم و انتقال سند موکول کرده‌اند.
متهمان که دو نفر از آن‌ها دارای سوابق کیفری‌اند، در بازجویی‌های اولیه به فروش یک دستگاه خودروی پرادو نیز به همدستی سه نفر دیگر اعتراف کردند که کارآگاهان پلیس آگاهی با اطلاعات به‌دست‌آمده سه عضو دیگر این باند را در عملیات‌های مجاز دستگیر کردند.
متهمان در بازجویی‌های تکمیلی در مواجهه با ادله و مستندات پلیس تاکنون به پنج‌میلیارد ریال کلاهبرداری با جعل اسناد خودرو در شهرهای مشهد‌، تربت‌جام‌، نیشابور‌، یزد و بیرجند اعتراف کردند‌.
سردار قادر کریمی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگرجرائم احتمالی از شهروندان خواست در انجام معاملات ملکی ضمن استعلام از مبادی ذی‌ربط و اطمینان از اصالت اسناد توجه داشته باشند که حرص و طمع برای به‌دست‌آوردن سود بیشتر همیشه بی‌خطر نبوده و با هوشیاری دربرابر پیشنهاد‌های وسوسه‌انگیز مالی‌، زمینه جرم را از شیادان سلب کنند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی