کد خبر : 80707
/ 12:00

یک لحظه غفلت

هنوز هوا کاملا روشن نشده بود و به اصطلاح خروس‌خوان بود که پدر خانوده سر کار رفت. ساعت حدود هشت بود که مادر متوجه شد شیر در منزل ندارند.

یک لحظه غفلت

او پس از کشیدن پتو روی کودک شیرخوارش، بالشی هم زیر سر کودک چهارساله‌اش که با چهره‌ای معصوم در خواب ناز بود گذاشت و خانه را برای خریدن شیر ترک کرد. دقایقی بعد، کودک چهارساله از خواب بیدار شد و سراغ مادرش را گرفت، اما کسی در خانه نبود.
با اعلام آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در شهرک شهید رجایی، بلافاصله سوار بر خودروهای آتش‌نشانی، آژیرکشان راهی محل شدیم. با عبور از میان ازدحام شهروندان که مقابل این منزل جمع شده بودند و امدادرسانی را با مشکل مواجه می‌کردند، به محل آتش‌سوزی رسیدیم. آتش بی‌مهابا همه چیز را می‌سوزاند و هر لحظه احتمال داشت به منازل اطراف نیز سرایت کند. لحظه‌های نفس‌گیری بود و معلوم نبود که کسی درون خانه هست یا نه. در را گشودیم و وارد کوهی از آتش شدیم. آب راه را برای ورود ما باز می‌کرد. دقایق هولناکی را پشت سر گذاشتیم تا توانستیم غول آتش را به زانو دربیاوریم. جست‌وجویمان را آغاز کردیم اما نشانه‌ای از حضور افراد در خانه نبود. البته اجسام مشکوک کوچکی در خانه به چشم می‌خورد که شبیه هیچ وسیله‌ای نبود. در حال بررسی بیشتر بودیم که خانمی شیون‌کنان در حالی که بر سر و صورتش می‌زد، خودش را درون منزل انداخت. مدام سراغ فرزندانش را می‌گرفت. زن جوان پس از دیدن خانه‌اش که چیزی از آن نمانده بود، بی‌هوش شده و توسط اورژانس پزشکی به بیمارستان منتقل شد. روز تلخی بود؛ چون بعد متوجه شدیم آن موارد مشکوک بقایای اجساد دو کودک شیرخوار و چهارساله است که در خانه تنها رها شده‌ بودند. تا مدت‌ها به لحاظ روحی تحت فشار بودیم و لحظه‌لحظه آن آتش‌سوزی تلخ مثل فیلمی سینمایی از مقابل‌ چشمان من و سایر همکارانم رد می‌شد. نتایج بررسی علت وقوع حادثه نشان داد که بخشی از این خانه محل دپوی تجهیزات پلاستیک ضایعاتی بوده است. پسربچه چهارساله پس از بیدار شدن، یک کبریت برمی‌دارد تا بازی کند، اما ناگهان خانه آتش می‌گیرد و این دو طفل بی‌پناه نیز درون آن حبس می‌شوند. این حادثه مصداق این جمله پرمحتواست که یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی در بردارد. پدر و مادرها باید متوجه وظیفه بزرگشان در قبال فرزندانشان باشند و با احساس تعهد و مسئولیت تمام تلاششان را برای حفظ سلامتی کودکانشان به کار بگیرند تا خدای نکرده با چنین صحنه‌های دلخراشی مواجه نشوند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی