کد خبر : 80720
/ 14:13

کشته شدن ۵ نظامی آمریکایی در فراه

طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله این گروه به ولایت غزنی یک پاسگاه پلیس سقوط کرد و ۹ پلیس محلی نیز کشته شدند.

کشته شدن ۵ نظامی آمریکایی در فراه

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای در سایت «الاماره» اعلام کرد که این گروه به مواضع نیروهای امنیتی افغان در شهرستان «ده یک» ولایت غزنی حمله کرده است.

سخنگوی طالبان تصریح کرد که در این حمله 9 پلیس محلی کشته شده و یک پاسگاه نیروهای امنیتی افغان در منطقه «رباط» این شهرستان نیز سقوط کرده است.

این گروه همچنین از تصرف مقداری از تسلیحات نیروهای امنیتی افغان نیز خبر داده است.

این در حالی است که تا کنون مقامات امنیتی افغان درباره حمله طالبان به شهرستان ده یک اظهار نظری نکرده‌اند.

اخیرا برخی از منابع محلی با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی در این ولایت گفته‌اند که حکومت بر بسیاری از شهرستان‌ها تسلط ندارد و تشکیلات اداری برخی از شهرستان‌ها در مرکز این ولایت واقع شده‌اند.

افزایش حملات طالبان؛ کشته شدن 5 نظامی آمریکایی در غرب افغانستان

خبر دیگر اینکه طالبان اعلام کرد که بر اثر درگیری طالبان با نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی که قصد عملیات مشترکی در غرب افغانستان را داشتند پنج نظامی آمریکایی کشته شدند.

«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای از درگیری اعضای این گروه با نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی در ولایت «فراه» خبر داد.

وی افزود بر اثر این درگیری علاوه بر کشته و زخمی شدن ده‌ها نیروی امنیتی افغان، پنج نظامی آمریکایی نیز کشته و دو نظامی دیگر این کشور نیز زخمی شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این درگیری در حالی صورت گرفت که نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی برای انجام عملیات مشترک به این منطقه آمده بودند.

تاکنون جزئیات بیشتری از این حمله منتشر نشده است و مقامات افغان و آمریکایی نیز در این باره اظهارنظر نکرده‌اند.

این در حالی است که طالبان در ماه‌های اخیر حملات خود را در این منطقه افزایش داده است و حتی چند بار مقامات محلی از احتمال سقوط این ولایت ابراز نگرانی کرده بودند.

از سوی دیگر نیز حمله راکتی دو روز پیش این گروه به پایگاه نظامیان خارجی در فراه منجر به کشته شدن سه نظامی خارجی و کشته شدن چهار نظامی دیگر شده بود و  پیش از آن نظامیان ایتالیایی در این ولایت هدف راکت‌های طالبان قرار گرفته بودند.

پس از افزایش این حملات نیز وزیر دفاع ایتالیا اعلام کرده بود که این کشور برای کاهش نظامیان ایتالیایی در افغانستان و واگذاری بخشی از مسئولیت حوزه غرب افغانستان به سایر اعضای ناتو آماده است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی