• خانه
  • فضای مجازی
  • تویوتا با موتورهای الکتریکی ارزان قیمت به دنبال فتح بازار خودورهای الکتریکی
کد خبر : 80730
/ 19:26

تویوتا با موتورهای الکتریکی ارزان قیمت به دنبال فتح بازار خودورهای الکتریکی

تویوتا برای سبقت گرفتن از دیگر سازندگان خودروهای الکتریکی قصد دارد تا در حد توان قیمت تمام شده محصولات الکتریکی برندهای تحت پوشش را نسبت به رقبا کاهش دهد.

تویوتا با موتورهای الکتریکی ارزان قیمت به دنبال فتح بازار خودورهای الکتریکی

برای رسیدن به این هدف تویوتا به شرکت پاناسونیک به عنوان بزرگ‌ترین شریکش در ساخت تجهیزات الکترونیکی خودروهای این شرکت سفارش داده تا باتری هایی باقیمت پایین، ظرفیت بالا و قابلیت شارژ سریع برای محصولات این غول خودروسازی تولید کند.

اما خود تویوتا هم بیکار ننشسته و به تازگی اعلام کرده که با حذف مقدار زیادی از فلزات و عناصر گران قیمت در موتورهای الکتریکی توانسته موتورهای الکتریکی ارزان قیمت برای خودروهای الکتریکی تولید کند.

این خودروساز با جایگزین کردن برخی عناصر گران قیمت معدنی با انواع ارزان تر آن موفق شده است قیمت تمام شده موتورهای برقی را به نحو قابل توجهی پایین بیاورد.

در ماه های اخیر چالش تأمین مواد معدنی برای تولید موتورها و باتری های خودروهای برقی در جهان خبرساز شده است. شناخته شده ترین عناصری که محدودیت عرضه و قیمت آن ها کار را برای خودروسازان مشکل کرده است، کبالت و لیتیوم هستند.

تدبیر تازه تویوتا سبب شده است استفاده از این عناصر کمیاب خاکی در تولید موتورهای برقی حدود ۲۰ درصد کاهش یابد. این صرفه جویی با به کارگیری برخی قطعات مغناطیسی ممکن شده است که به عنوان جایگزینی برای عنصری به نام نئودیمیوم مطرح شده است. نئودیمیوم اغلب در تولید باتری های قدرتمند دائمی به کار می رود.

تویوتا اعلام کرد موتورهای جدید برقی ظرف مدت ۱۰ سال به تولید انبوه خواهند رسید. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی