• خانه
  • خراسان رضوی
  • راه‌اندازی میز خدمات الکترونیکی با رویکرد تردد امواج به جای تردد افراد
کد خبر : 80765
/ 17:37

راه‌اندازی میز خدمات الکترونیکی با رویکرد تردد امواج به جای تردد افراد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: میز خدمت الکترونیکی با رویکرد تردد امواج به جای تردد افراد، طی یک سال آینده در دستگاه های اجرایی راه اندازی خواهد شد.

راه‌اندازی میز خدمات الکترونیکی با رویکرد تردد امواج به جای تردد افراد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی روز شنبه در نشست با فرمانداران استان افزود: با توجه به ابلاغ منشور حقوق شهروندی به دستگاه های اجرایی استان، فرمانداران باید پنج خدمت پر مراجعه خود را احصا کرده و مهندسی مجدد فرآیند این خدمات را با رویکرد تسهیل در ارائه خدمات در دستور کار قرار دهند.
وی اظهار کرد: میز خدمت الکترونیکی نیز با رویکرد تردد امواج به جای تردد افراد، طی یک سال آینده در دستگاه های اجرایی راه اندازی خواهد شد و در 6 ماه آینده نیز میز خدمت حضوری با هدف تسهیل خدمت به ارباب رجوع راه اندازی می شود.
وی گفت: دستگاه های اجرایی استان در راستای حل مشکلات و کاهش نارضایتی ها باید رویکرد برنامه ریزی فعال را جایگزین رویکرد منفعل نمایند.
حسینی افزود: برای تحقق این هدف باید کارگروه بررسی نارضایتی های اجتماعی در استان و متناظر آن در فرمانداری ها فعال شود و این کارگروه انسجام عملکردی دستگاهها و حضور فعالانه آنها به جای رویکرد منفعلانه را وجهه همت خویش قرار دهد.
وی اظهار کرد: همچنین علاوه بر طرح مسائل در این کارگروه، حضور میدانی مسئولان در مناطق نیز باید وجهه همت قرار گیرد.
وی حق مشارکت را یکی از حقوق شهروندی دانست و گفت: خط ممیزه تفکر دولت تدبیر و امید نیز مشارکت نظام مند مردم به عنوان حق شهروندی است.
حسینی افزود: راه اندازی مجمع مشورتی زنان، خانه های احزاب، جوانان و تشکل های غیر دولتی، تدوین و توجه به نظام نامه تفاهم تشکل ها با دولت، راه اندازی پارلمان مشورتی جوانان، مجامع سلامت و میز گفت و گو با اقشار مختلف از جمله فعالیت های استان در راستای تحقق حقوق شهروندی و مشارکت نظام مند مردم است.
وی یکی از حقوق شهروندی را اداره امور جامعه توسط شایستگان دانست و اظهار کرد: با رویکرد عدالت ترجیحی باید به جوانان، زنان و اقوام توجه بیشتری شود و عزم دولت آن است که تا پایان زمان کار خود میانگین سنی مدیران خود را از 48 سال به 40 سال تقلیل دهد و همچنین 30 درصد پست ها را نیز به زنان جوان واگذار کند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی