کد خبر : 80781
/ 00:24
استاندار خراسان رضوی:

حجاب و پوشش مناسب جزئی از فرهنگ ملی است

استاندار خراسان رضوی گفت: حجاب و پوشش مناسب جزئی از فرهنگ ملی و مذهبی ماست که باید در سالگرد ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جامعه ترویج و گسترش یابد.

حجاب و پوشش مناسب جزئی از فرهنگ ملی است

به گزارش شهرآرا آنلاین از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر افزود: این ایام زمان جشن و شادی است و باید ارزش های اسلامی و ملی در فضایی با نشاط تقویت شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت مباحث فرهنگی و نقش آن در جامعه مدیریت مسائل فرهنگی باید فعال، پویا و ایجابی باشد و تهدیداتی که از سوی دشمنان به این حوزه می شود، مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی نظام مبتنی بر فرهنگ است، از این رو دشمنان حملات خود به این نظام را متمرکز بر حوزه فرهنگی کرده اند لذا باید مباحث فرهنگی را به درستی و با مدیریت ایجابی مدیریت کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: امروز دشمن برای رسیدن به مقاصد پلید خود و ضربه زدن به این کشور و ملت بر ارزش های ملی و اسلامی ما متمرکز شده است و تلاش می کند، ضد ارزش ها و مباحث ضدفرهنگی را به جامعه بویژه نسل نوجوان و جوان القا کند که در این زمینه باید برنامه ریزی و اقدام صحیح انجام شود.

وی با اشاره به برنامه ها و مراسم چهارشنبه آخر سال نیز اظهار کرد: آنچه امروز با عنوان چهارشنبه سوری در قالب انفجار ترقه و آتش بازی های خطرناک شاهد هستیم هیچ نمودی از فرهنگ و سنت ما ندارد و باید با کمک تشکل های مردمی نسبت به فرهنگ سازی صحیح ، جلو این حوادث خسارت بار گرفته شود.

وی بر ضرورت برنامه ریزی و مدیریت لازم از سوی بخش های درگیر و مسئول در این حوزه تاکید کرد.

رشیدیان با اشاره به حجم قابل توجه زائر و مسافر ورودی به مشهد در ایام پایانی سال و نوروز گفت: باید در راستای ترویج و توسعه فرهنگ میزبانی در جامعه هم اقدام موثری صورت گیرد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی