• خانه
  • سیاسی
  • انتقال سفارت آمریکا به قدس در سالروز اشغال فلسطین تحریک‌آمیز است
کد خبر : 80793
/ 12:39
اتحادیه عرب

انتقال سفارت آمریکا به قدس در سالروز اشغال فلسطین تحریک‌آمیز است

سخنگوی رسمی «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب به نقل از ابوالغیط تأکید کرد که تصمیم دولت آمریکا برای انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس، حلقه جدید و خطرناکی از تصمیمات تحریک‌آمیز و غلطی است.

انتقال سفارت آمریکا به قدس در سالروز اشغال فلسطین تحریک‌آمیز است

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از فارس، «محمود عفیفی» سخنگوی رسمی «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب به نقل از ابوالغیط تأکید کرد که تصمیم دولت آمریکا برای انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس، حلقه جدید و خطرناکی از تصمیمات تحریک‌آمیز و غلطی است که از دسامبر ۲۰۱۷ ادامه دارد.
عفیفی اظهار داشت که این تصمیم آمریکا در سالروز «یوم النکبة» (فاجعه اشغال فلسطین) جانبداری کامل از اسرائیل و عدم درک درست از ماهیت و تاریخ درگیری که از ۷۰ سال پیش در منطقه آغاز شده است، وجود ندارد.
طبق گزارش شبکه «روسیا‌الیوم»، عفیفی همچنین اظهار داشت که انتقال سفارت آمریکا به قدس هیچ گونه سندیت و حکم قانونی ندارد و وضعیت این شهر به عنوان سرزمین اشغالی را تغییر نمی‌دهد.
وی اشاره کرد که اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان با تصمیم آمریکا مخالفت کردند که این امر اجماع بین‌المللی درباره سبقت گرفتن از مسائل راه‌حل نهایی و خارج کردن پرونده قدس از روند مذاکرات را نشان می‌دهد.
عفیفی همچنین این تصمیم آمریکا را خروج از مشروعیت بین‌المللی و نقض مصوبات ۴۷۶ و ۴۷۸ شورای امنیت سال ۱۹۸۰ دانست.
دولت آمریکا اعلام کرد که ماه می آینده همزمان با سالروز فاجعه اشغال فلسطین تصمیم دارد سفارت خود را از تل‌آویو به قدس انتقال دهد.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی