• خانه
  • حوادث
  • آمادگی ۱۰ تیم برای جستجوی پیکر جانباختگان سقوط هواپیمای یاسوج
کد خبر : 81186
/ 17:03

آمادگی ۱۰ تیم برای جستجوی پیکر جانباختگان سقوط هواپیمای یاسوج

تیم امدادی در قالب ۵۰ نفر آماده اند در صورت مساعد شدن هوا به محل سقوط هواپیمای تهران- یاسوج اعزام شوند.

آمادگی ۱۰ تیم برای جستجوی پیکر جانباختگان سقوط هواپیمای یاسوج

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از رکنا، فرماندار شهرستان دنا گفت: ۱۰ گروه عملیاتی در قالب ۵۰ نفر از نیرو‌های امدادی و تیم‌های کوهستان با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند و در صورت مساعد شدن شرایط آب و هوایی به محل سقوط هواپیما اعزام خواهند شد.
عباس بهشتی افزود: ۲ فروند بالگرد نیز هم اینک در محل ورزشگاه شهر سی سخت مستقر هستند و به محض مساعد شدن شرایط جوی به ارتفاعات پازن پیر اعزام خواهند شد.
وی بیان کرد: شرایط نامساعد جوی امروز، اجازه اعزام نیرو‌های امدادی به منطقه سقوط هواپیما در ارتفاعات دنا و انجام عملیات جستجو برای یافتن پیکر‌های جانباختگان این سانحه را نداده است.
وی ادامه داد: یک بالگرد صبح امروز به منطقه اعزام شد، ولی به علت وزش باد شدید و مه غلیظ امکان فرود در ارتفاعات نداشت.
بهشتی اضافه کرد: هم اینک و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده ۱۰ چادر کوهنوردی (ارتفاع) تهیه شده است و در اسرع وقت در محل سقوط هواپیما نصب خواهند شد.
وی بیان کرد: چادر‌های ارتفاع به دلیل امکانات و تجهیزات پیشرفته کوهنوردی شرایط را برای ماندن تیم‌های امدادی و اعزامی در منطقه حتی در شرایط نامساعد جوی آسان خواهند کرد.
فرماندار دنا گفت: همچنین ۲ جان پناه با همه امکانات و تجهیزات پیشرفته کوهنوردی در حال ساخت است که ظرف ۴۸ ساعت آینده در ارتفاعات دنا و نزدیک به محل سقوط هواپیما نصب خواهند شد.
ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.
فرمان فرامین کارشناس اداره کل هواشناسی  کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی ناپایداری شرایط آب و هوایی و بارش برف در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در منطقه دنا خبر داد.
هجدهمین و نوزدهمین روز عملیات جستجوی پیکر قربانیان سانحه هوایی تهران به یاسوج نیز به دلیل شرایط نامساعد جوی ناتمام ماند.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان با ۵۹ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک، اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد و تمام سرنشینان آن جان باختند. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی