• خانه
  • یادداشت
  • افراطیگری محکوم به شکست است
کد خبر : 81210
/ 09:35
علی عدالتی مجد

افراطیگری محکوم به شکست است

متأسفانه فرقه‌های انحرافی و افراطی گاهی در مزار شریف، گاهی در لبنان و امروز در لندن به سفارت جمهوری اسلامی ایران حمله‌ور شده و به تصور خودشان، با کشتن نمایندگان سیاسی و فرهنگی ما یا تصرف چندساعته بالکن سفارت ما، فتح نمایانی کرده‌اند!

افراطیگری محکوم به شکست است

بنا به رسم همه ملت‌ها و سازمان‌ها هر فرد یا افرادی که اعتراضی دارند در مقابل سفارت و کنسولگری کشور موردنظر تجمع مسالمت‌آمیز تشکیل می‌دهند و با بلندگو، پلاکارد، شعار و یادداشت، مواضع خودشان را اعلام می‌کنند. این شیوه‌ای پسندیده برای اعتراض است. متأسفانه فرقه‌های انحرافی و افراطی گاهی در مزار شریف، گاهی در لبنان و امروز در لندن به سفارت جمهوری اسلامی ایران حمله‌ور شده و به تصور خودشان، با کشتن نمایندگان سیاسی و فرهنگی ما یا تصرف چندساعته بالکن سفارت ما، فتح نمایانی کرده‌اند! آگاهان به شیوه‌های دیپلماتیک می‌دانند این نوع واکنش‌های قهرآمیز نه‌تنها اثرگذار نیست بلکه نوعی افتضاح برای پدیدآورندگان آن است و نتیجه عکس داده است و نیز سال‌هاست که دوران این سری حملات کور به سر آمده است.
چند سال پیش همین مواضع را در قبال تندروهای داخلی در حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد داشتیم و نتیجه عکس آن را دیدیم که دامن همه مسائل سیاسی و معنوی ما و عربستان به‌ویژه حج و عمره را گرفت و فاجعه منا را رقم زد.
انقلاب اسلامی ما طرف‌دار گفت‌وگو و تعامل با همه جهانیان (به‌جز آمریکا و اسرائیل متجاوز) و همکاری با همه گروه‌های شناخته‌شده داخلی است. بر همین اساس، جمهوری اسلامی تاکنون با وابستگان و گروه سید صادق شیرازی مدارا کرده و متعرض آنان نبوده است ولی فرزند وی، سید حسین شیرازی، در گفتاری آشکارا با ادبیاتی سخیف، تمام نظام، انقلاب و مقام شامخ امام راحل و ولایت فقیه را زیر سؤال برد. معلوم است این‌گونه سخن گفتن از طراحی توطئه و فتنه‌ای جدید حکایت دارد.
متأسفانه وقتی رئیس دولت سابق و حواریونش گستاخانه ارکان نظام را زیر سؤال می‌برند، از فرقه‌های افراطی مذهبی بیرون از حاکمیت چه انتظاری می‌رود؟ در اربعین گذشته از نزدیک شاهد رویارویی هواداران این فرقه با سیل عظیم جمعیت عزاداران حسینی بودم. جالب این بود که از مواضعشان استقبال عمومی نشد، همچنان که با تعدادی انگشت‌شمار در لندن و کربلا، نتوانستند هیچ کاری از پیش ببرند.
در عین حال، هوشیاری مردم، نخبگان سیاسی و مذهبی و نیروهای امنیتی می‌تواند از بروز درگیری فرسایشی و اختلاف مذهبی که خواست دشمنان قسم‌خورده ماست جلوگیری کند. فراموش نکنیم دلارهای نفتی، دیدارهای پنهان و آشکار، و سیاست‌های به‌ظاهر اصلاحی بن‌سلمان در راستای مقابله با وحدت، ثبات و قدرت برتر ایران در منطقه است.
عضو مجمع طلاب و روحانیون شورای مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی، علی عدالتی مجد
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی