• خانه
  • حوادث
  • آخرین خبرها از سقوط هواپیمای ترکیه اطراف شهرکرد
کد خبر : 81251
/ 23:58

آخرین خبرها از سقوط هواپیمای ترکیه اطراف شهرکرد

هواپیمای شخصی ترکیه ای هنگام عبور از فضای کشور حدود ساعت ۱۸ و ۳۵ دقیقه اطراف منطقه جرجستان شهرکرد سقوط کرد.

آخرین خبرها از سقوط هواپیمای ترکیه اطراف شهرکرد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، این جت شخصی از نوع بمباردیر سری سی ساخت کانادا بود که رجیستر آن در ترکیه صورت گرفته است.

هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای از شارجه امارات عازم استانبول ترکیه بود.

 

۲۳:۱۹- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: مردم بومی منطقه تاکنون ۸ جسد از ۱۱ سرنشین هواپیمای ترکیه ای ساقط شده در منطقه دورک اناری کیار را پیدا کرده اند.

 

۲۳:۱۰- فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از اعزام ۶ اکیپ از نیروهای انتظامی به محل سقوط هواپیمای ترکیه ای در منطقه کیار خبر داد.

 

۲۱:۵۸- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از حضور نیروهای بومی منطقه به محل حادثه سقوط هواپیما خبر داد و گفت: این نیروها چند جسد را پیدا کرده اند.

 

۲۱:۵۷- بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه شامگاه یکشنبه از سقوط یک فروند هواپیمای ترکیه ای در خاک ایران ابراز تاسف کرد و گفت: تیم های امدادی بلافاصله برای بررسی حادثه و امداد رسانی در منطقه حضور یافتند.

 

۲۱:۳۵-رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که «مینا باشاران» دختر مالک شرکت هلدینگ باشاران به همراه هفت تن از دوستانش، سرنشین هواپیمایی بودند که عصر یکشنبه در حوالی شهرکرد سقوط کرد.

 

۲۱:۲۵- یازده سرنشین هواپیمای جت شخصی بمباردیه سی ۶۰ متعلق به هولدینگ باشاران ترکیه در سانحه سقوط در شهرکرد ایران جان باختند.

 

۲۱:۱۴- فرامرز شاهین سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری از نزدیک شدن نیروهای امدادی و نیروهای محلی به محل حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای در ارتفاعات شهرستان کیار و خاموش شدن آتش لاشه هواپیما خبر می دهند.

 

۲۱:۴- استاندار چهارمحال و بختیاری، دستور کمیته ویژه بحران سقوط هواپیمای ترکیه ای را در محل دهیاری دورک اناری بخش ناغان شهرستان کیار صادر کرد.

 

۲۰:۴۳ - حسین رضایی فر ، مدیر کل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همزمان با درخواست کاهش ارتفاع خلبان جت شخصی بمباردیر ترکیه، هواپیما از صفحه رادار محو شد و سقوط کرد. 

 

۲۰:۴۰ - مهرداد قطره سامانی ، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع رعد و برق، وزش باد شدید و باران در ارتفاعات ناغان (محل سقوط هواپیمای ترکیه ای) گفت: شرایط نامساعد جوی تا نیمه های امشب بر منطقه حاکم است. 

 

۲۰:۳۶ - رضا هاکان تکین ، سفیر ترکیه در تهران با ابراز تاسف نسبت به سقوط هواپیمای جت ترکیه ای در حوالی کوه های شهرکرد گفت: این هواپیما ۱۱ سرنشین داشت که احتمال زنده ماندن آنها بسیار ضعیف است. 

 

۲۰:۳۲ - سیداحمد مرتضوی فر ، مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: درحالی که نیروهای امدادی در حال نزدیک شدن به محل سقوط هواپیمای ترکیه ای هستند، اما بارش برف و باران امدادرسانی به حادثه دیدگان هواپیما را در این منطقه مختل کرده است.

 

۲۰:۱۴- مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت: هواپیمای ترکیه ای با یازده سرنشین در حال سوختن با کوه هلن برخورد کرده است و هنوز در حال اشتعال است. 

خالدی گفت: عوامل امداد و افراد محلی به سمت هواپیما در حال حرکت هستند و با توجه به بعد فاصله و شرایط جوی که ابری و بارانی است، شرایط برای دسترسی بسیار مشکل است. 

وی ادامه داد: در ارتفاعات کوه هلن و محل برخورد هواپیما در حدود یک تا دو متر برف وجود دارد. 

خالدی گفت: اولین کار ما بعد از رسیدن به محل حادثه اطفاء حریق و بعد از آن عملیات جست وجو خواهد بود. 

وی گفت: این جت شخصی از نوع بمباردیه سری سی ساخت کانادا بود که رجیستر آن در ترکیه صورت گرفته است.

۲۰:۰۲ - اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: پس از اعلام سقوط یک فروند هواپیمای شخصی ترکیه ای در حوالی شهرکرد با هماهنگی های انجام شده امداد رسانان به محل سقوط هواپیمای ترکیه ای اعزام شدند.

 

۱۹:۴۷ - سخنگوی اورژانس کشور در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد این هواپیما ۱۱ نفر سرنشین داشت و هنوز در حال سوختن است.

 

۱۹:۴۲-رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی چهارمحال وبختیاری از اعزام ۶ دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه در شهرستان کیار اعزام شد.

۱۹:۳۰ - قدمعلی مردانی ، رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان کیار گفت: ۷ تیم امدادی به محل سقوط جت شخصی در منطقه دورک اناری استان چهارمحال و بختیاری اعزام شدند. 

 

۱۹:۲۶- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت و گو با ایرنا این خبر را تایید کرد. 

«رضا جعفرزاده» زمان سقوط جت شخصی ترکیه ای اطراف منطقه جرجستان شهرکرد را حدود ۴۵ دقیقه پیش (ساعت ۱۸ و ۳۵ دقیقه) اعلام کرد. 

وی افزود: هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای جت شخصی بود که از شارجه امارات عازم استانبول ترکیه بود. 

جعفرزاده گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال بررسی این حادثه است. 

 

۱۸:۵۶- شبکه پیام رسان وزارت راه و شهرسازی دقایقی پیش این خبر را منتشر کرد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی