کد خبر : 81278
/ 21:38
در آستانه فرارسیدن فصل بهار، بوستان غدیر آماده استقبال از مسافران شد

نوروز غدیر

بوستان غدیر که بزرگ‌ترین کمپ اسکان موقت مسافران نوروزی در مشهد است با آغاز برخی عملیات در آن به استقبال از بهار1397 رفت.

نوروز غدیر

شاهیان-شهرآراآنلاین، بوستان غدیر که بزرگ‌ترین کمپ اسکان موقت مسافران نوروزی در مشهد است با آغاز برخی عملیات در آن به استقبال از بهار1397 رفت.

مشهد سالانه شاهد حضور بیش از 25میلیون مسافر است که برای زیارت به این کلان‌شهر مسافرت می‌کنند. حال آنکه بیشتر این سفرها در نوروز، به دلیل این است که تعداد زیادی از هموطنان تمایل دارند هنگام تحویل سال در حرم مطهر‌رضوی حضور داشته باشند و سال جدید را در کنار ولی‌نعمتمان حضرت رضا(ع) آغاز کنند. بزرگ‌ترین محل اقامت و اسکان برای مسافران با توجه به ورود میلیونی آن‌ها در نوروز به مشهد، بوستان غدیر در منطقه7 است.

این کمپ اسکان شهرداری مشهد برای اسکان زائران و مسافران نوروزی تدارک دیده شده است و از حدود یک هفته پیش برخی عملیات نوسازی مانند رنگ‌آمیزی، زیرسازی و جلا دادن فضاهای تفریحی آن آغاز شده است.

آماده و نوسازی بوستان غدیر

در همین راستا، جلا دادن کلبه‌های چوبی، رنگ آمیزی عمودهای روشنایی، نظافت و رنگ‌آمیزی سطل‌های زباله، زیرسازی نیمکت‌ها و المان‌های بوستان شروع شده است.

همچنین در این‌باره نیز عملیات تعمیرات و آماده‌سازی ایستگاه زائر و رنگ‌آمیزی المان‌های شهدا در آیلند میانی بولوار فرودگاه نیز از دیگر اقدامات انجام شده در آستانه سال جدید است.

کمپ غدیر واقع در ورودی مشهد از طرف جاده نیشابور یکی از محل‌های بزرگ اسکان زائران نوروزی است که درکنار حدود 200 کانکس اسکان، ظرفیت استقرار چهارهزار چادر را نیز دارد. در این کمپ محل‌هایی برای استحمام مسافران، سرویس‌های بهداشتی سیار و ثابت، غرفه‌هایی برای استقرار اورژانس، نیروی انتظامی، هلال احمر و دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با ستاد سفر، راهنمای زائر و همچنین نمازخانه و مسجد، در کنار محل‌هایی برای عرضه مواد غذایی، میوه و حتی نانوایی و سایر ملزومات پذیرایی از زائران نوروزی درفضایی باز و دلپذیر مهیا شده است.همچنین در کمپ غدیر محل‌هایی برای استقرار خودروهای آتش‌نشانی نیز در نظر گرفته شده‌است، تا ضریب ایمنی کمپ با توجه به وجود تعداد زیادی چادر برای مسافران افزایش داده شود.

یکی دیگر از امکاناتی که در این کمپ بزرگ و زیبا برای زائران نوروزی در نظر گرفته شده است حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی و اتوبوس است. این امکان برای تسهیل رفت‌و‌آمد زائران به حرم مطهر است که یکی از نیازهای مهم زائران با توجه به کمبود پارکینگ و ترافیک در هسته مرکزی شهر است.

113528.jpg

ایستگاه استقبال از مسافران

در کنار تجهیز و نوسازی کمپ اسکان غدیر، شهرداری منطقه7 همه ساله برای استقبال از مسافران نوروزی، ایستگاهی راه‌اندازی می‌کند که در آن ضمن تبریک سال جدید و خوشامد‌گویی به توزیع نقشه راهنمای مکان‌های گردشگری و تفریحی می‌پردازند. کودکان در این ایستگاه، فرصتی برای نقاشی کردن و دریافت جایزه نیز خواهند داشت. در همین راستا تعمیرات و آماده‌سازی ایستگاه استقبال از مسافران و رنگ آمیزی المان‌های شهدا در آیلند میانی بولوار فرودگاه نیز در حال انجام است.

یادآوری می‌شود هر ساله در شب نخست فروردین، آمارها از اسکان بیش از 20هزار مسافر در کمپ غدیر خبر داده‌اند.

برگزاری نشست هماهنگی استقبال از بهار در اداره فضای سبز

نشست هماهنگی استقبال از بهار 97 با حضور رئیس اداره فضای سبز منطقه، ارزیاب منطقه، کارشناسان و ناظران فضای سبز و پیمانکاران نگهداری فضای سبز برگزار شد.

این نشست به منظور ابلاغ آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط با فضای سبز برگزار شد و در آن به انواع فعالیت‌های مرتبط از جمله کاشت گل، رنگ آمیزی نیمکت‌ها، سطل زباله‌ها و وسایل ورزشی، رفع نقص تأسیسات و سرویس‌های بهداشتی و همچنین رفع کسری گونه‌های گیاهی و سایر موارد پرداخته شد .

آخرین نشست شورای بهداشت با موضوع استقبال از بهار

از جمله اقدامات روزهای گذشته منطقه7، برگزاری آخرین نشست شورای بهداشت با محوریت اقدامات استقبال از بهار بود.

معاون اجرایی منطقه در این نشست، ضمن تشکر از حضور مستمر اعضا در شورای بهداشت، گزارشی از اقدامات انجام شده در آستانه استقبال از بهار 97را ارائه کرد .

امیر سیاوش حجازی گفت: شهرداری منطقه7 به دلیل محدوه وسیع خدماتی و منتهی شدن دو ضلع آن به حاشیه شهر، با معضل دامداری‌های غیر مجاز در برخی نواحی حاشیه‌ای رو‌به‌رواست، چرا که برخی از بخش‌ها به دلیل دارا بودن بافت روستایی و الحاق آن در سال‌های اخیر به شهر مراکز مستعدی برای نگهداری ، پرورش و عرضه دام دارند و صاحبان آن نیز از این راه ارتزاق می‌کنند.

او تصریح کرد:با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و هماهنگی‌های لازم با اداره دام‌پزشکی و بهداشت، دامداری‌های غیر مجاز در منطقه 7 شناسایی شده که پس از صدور اخطاریه‌های لازم ، نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام می‌شود.

در ادامه نشست شهردار منطقه، ضمن تشکر از اعضا بر استمرار و پیگیری‌های مصوبات شورا تأکید کرد . همچنین در پایان این جلسه از اعضای فعال در طول یک‌سال گذشته تقدیر به‌عمل آمد .

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی