کد خبر : 81281
/ 08:20
تجلیل و تقدیر شهرداری مشهد از مدال آوران ورزش استان

شب قهرمانان

حضور شهردار، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در مراسم تجلیل از ورزشکاران و افتخارآفرینان در میادین بین المللی

شب قهرمانان

طاری بخش- شهرآراآنلاین، همزمان با روزهای پایانی سال 96 طی مراسمی که توسط شهرداری مشهد برگزار گردید از مدال آوران و قهرمانان ورزشی استان خراسان رضوی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم که در تالار کوهسنگی مشهد برگزار شد ، مهندس تقی زاده خامسی شهردار مشهد ، رشیدیان استاندار خراسان رضوی ، حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد به همراه امیر شهلا و احسان اصولی دو عضو دیگر شورا ، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و همچنین صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی حضور داشتند. در ادامه این مراسم از 147 ورزشکار استان خراسان رضوی که در رقابتهای آسیایی و جهانی در سال 96 موفق به کسب مدال شده بودند تجلیل و تقدیر شایسته ای به عمل آمد. در این مراسم همچنین از کتاب زندگی نامه۴۰۰شهید ورزشکار استان که در 800 صفحه تالیف شده است،  با حضور خانواده شهید جهانی و حریری  ، رونمایی شد.

شهردار مشهد در این مراسم با اشاره به نقش ورزش در جامعه اظهار کرد: یکی از راه های مهم ترویج نشاط و شادابی در جامعه گسترش  ورزش در میان مردم است. مهندس تقی زاده خامسی ادامه داد: شهردرای مشهد حامی ورزش است و از ورزش به اندازه توان خود هم در حوزه قهرمانی و هم در حوزه همگانی حمایت می کند اما قصدی برای ورود مستقیم به این حوزه ندارد.

در ادامه این مراسم استاندار خراسان رضوی گفت : امروز نیازمند شناسایی و یافتن راهکارهایی برای حمایت از تیم های حرفه ای استان که در لیگ های مطرح کشور حضور دارند ، هستیم .علی رضا رشیدیان افزود: در برخی حوزه های ورزشی عملکرد ورزشکاران و قهرمانان ما بسیار خوب و درخشان بود اما در تیم های فوتبال لیگ برتر وضعیت خوبی نداریم .وی با بیان اینکه در این حوزه مشکلاتی وجود دارد ، عنوان کرد : از جمله آنکه دستگاه های دولتی برای کمک به ورزش حرفه ای مشکل قانونی دارند و باید راهکارهایی برای حمایت مالی از تیم های حرفه ای حاضر در لیگ های حرفه ای بیابیم. ظرفیت و استعدادهایی استان بسیار بیش از این ها است و باید ضمن شناسایی این استعدادها در حوزه پرورش آنها و قهرمان پروری نیز تلاش و حمایت های لازم صورت گیرد. صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بار اصلی ورزش استان بر دوش هیأت‌های ورزشی است گفت: ورزشکاران خراسان رضوی در سال جاری ،  ۱۴۷ مدال آسیایی و جهانی را کسب کردند و در سطح کشور نیز موفق به دریافت  ۴۸۷ مدال کشوری  شدند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی