• خانه
کد خبر : 81299
/ 14:27

ادغام مهر اقتصاد و ثامن در کوثر تا بهار ۹۷

معاون نظارتی بانک مرکزی از ادغام مهر اقتصاد و ثامن در کوثر تا بهار ۹۷ خبر داد و گفت: این توافق بین نیروهای مسلح انجام شده‌است و اکنون درحال طی مراحل اجرایی آن هستیم.

ادغام مهر اقتصاد و ثامن در کوثر تا بهار ۹۷

معاون نظارتی بانک مرکزی از ادغام مهر اقتصاد و ثامن در کوثر تا بهار ۹۷ خبر داد و گفت: این توافق بین نیروهای مسلح انجام شده‌است و اکنون درحال طی مراحل اجرایی آن هستیم. امیدواریم در روزهای باقی مانده امسال فرایند ادغام را آغاز و در بهار سال آینده آن را نهایی کنیم.
به گزارش ایسنا، فرشاد حیدری به سامان‌دهی تعاونی اعتباری فرشتگان در سال ٩۵ اشاره‌کرد و گفت: این تعاونی ۴۵٠ هزار نفر سپرده‌گذار داشت بنابراین با تصمیم کمیته سران قوا بنا شد سپرده‌های زیر ٢٠٠ میلیون تومان سامان‌دهی شود و اشخاصی که بالای ٢٠٠ میلیون سپرده داشتند حداقل ٢٠٠ میلیون تومان دریافت کنند البته با این شرط که از شهریور و هم‌زمان با انحلال تعاونی، دیگر سودی به سپرده‌ها پرداخت نشود.
وی گفت: تا کنون سپرده‌های ۴۵٢ هزار سپرده‌گذار این تعاونی بازگشته است و ٩٩ درصد سپرده‌گذاران تعیین تکلیف شده‌اند. یک درصد باقی مانده نیز هر کدام نفری ٢٠٠ میلیون تومان دریافت کردند و پرداخت مابقی سپرده‌ها بر اساس تصمیمی است که هیئت تصفیه بگیرد.
حیدری با بیان اینکه تعداد سپرده‌گذاران افضل توس ٣۶۵ هزار و ۶٠٠ نفر بوده‌است که از این تعداد ٩٩ درصد تعیین تکلیف شده‌اند، تصریح کرد: از تمام این صندوق‌ها درمجموع ٩٨ درصد سپرده‌گذاران تعیین تکلیف شده‌اند. تعاونی ولیعصر رباط کریم ٢٧ هزار و ٣۵٧ نفر سپرده‌گذار دارد که از چهارشنبه هفته قبل تا دیروز ١٧ هزار و ٧۶١ نفر تسویه شده‌اند. ۶۵ درصد تا دیروز تمام شده‌اند و تا سه روز آینده مابقی را تعیین تکلیف می‌کنیم. بدر توس نیز از ١۴ اسفند سامان‌دهی‌اش آغاز شده‌است که ۵١ هزار و ٩۵٢ نفر سپرده‌گذار دارد و تا ٢٠ اسفند ۴۵ هزار و ٣ نفر تعیین تکلیف شده‌اند و تا سه روز باقی مانده مابقی را تعیین تکلیف می‌کنیم.
وی رقم به‌کارگرفته‌شده در سامان‌دهی تعاونی‌ها و مؤسسات غیرمجاز را ٢٠ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: لازم بود بانک مرکزی معادل دارایی‌ها، نقدینگی را تأمین کند تا پرداخت سپرده‌ها انجام شود. ١٨ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان از این منابع بانک مرکزی پرداخت شده است.
معاون نظارتی بانک مرکزی از صدور مجوز آسان به صندوق‌های قرض‌الحسنه به‌ویژه صندوق‌های تک شعبه‌ای خبر داد و در ادامه به سامان‌دهی تعاونی‌ها اشاره کرد و گفت: ٢۵٠ تعاونی اعتبار تا امروز مجوز فعالیت گرفته‌اند و همچنان می‌توانند در قالب تعاونی کارگری و یا کارمندی مجوز بگیرند ولی برای تعاونی‌های صنفی هنوز تصمیمی در شورای پول و اعتبار گرفته نشده است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی