کد خبر : 81340
/ 15:08
در راستای ترویج استفاده از دوچرخه و در آستانه عید نوروز صورت می‌گیرد؛

جمعه 25 اسفند؛ برگزاری همایش «دوچرخه‌سواری» در مشهد

شهردار منطقه 10 مشهد با تاکید بر لزوم توسعه ورزش‌های همگانی از برگزاری همایش «دوچرخه‌سواری» در منطقه خبر داد.

جمعه 25 اسفند؛ برگزاری همایش «دوچرخه‌سواری» در مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، حسنعلی رجب‌زاده در نشستی با موضوع برگزاری همایش دوچرخه‌سواری در منطقه 10 مشهد، افزود: همایش دوچرخه‌سواری روز جمعه 25 اسفند ساعت 9 صبح از محل فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن واقع در شریعتی 45 آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: مسیر همایش از بولوار شریعتی به سمت بولوار شاهد است و در ادامه ورزشکاران مسیر بولوار اندیشه تا پارک نیلوفر آبی را رکاب خواهند زد.
شهردار منطقه 10 مشهد خاطر نشان کرد: نقطه پایان و محل برگزاری مراسم اختتامیه این همایش، بوستان نیلوفر آبی و در جوار مزار شهدای گمنام پیش‌بینی شده است.
رجب‌زاده در ادامه گفت: این همایش با هدف افزایش روزهایی با هوای پاک، سلامتی، شادابی و استفاده از وسایل حمل و نقلی بدون آلایندگی به ویژه دوچرخه و کاهش بار ترافیکی برگزار می‌شود.
همچنین مهدی روزبهان، رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان‌ رضوی در این نشست با اشاره به رشد چشمگیر دوچرخه‌‌سواران استان اعم از همگانی و قهرمانی، گفت: این همایش به مناسبت استقبال از نوروز 97 و ترویج استفاده از دوچرخه میان عموم اقشار جامعه اجرا می‌شود.
وی برگزاری 79 همایش دوچرخه‌سواری از ابتدای سال جاری را در استان خراسان رضوی مورد توجه قرار داد و افزود: برگزاری این همایش در روز جمعه به عنوان سومین و آخرین همایش سال 96 در این منطقه خواهد بود که بر این اساس هیات امسال 80 همایش را در سطح استان تدارک دیده است.
روزبهان بر ایجاد مسیری ایمن برای دوچرخه‌سواری در سطح شهر تاکید کرد و ادامه داد: بهره‌گیری از تجربیات کشورهایی مانند هلند در امر ترویج دوچرخه‌سواری در راستای کاهش آلودگی هوا از ضروریات است.
سرهنگ حمیدرضا دهنوی نیز در این نشست گفت: پلیس راهور با آمادگی کامل در جهت برگزاری همایشی ایمن در این برنامه حضور خواهند یافت.
گفتنی است؛ در مراسم اختتامیه به قید قرعه به شرکت‌کنندگان هدایای نفیسی شامل ربع سکه بهار آزادی، دوچرخه و کارت خدمات نمایندگی سایپا اهدا خواهد شد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی