کد خبر : 81396
/ 12:49
شهردار مشهد: میدان سعدی از اول فروردین زیر بار ترافیکی می‌رود

بازگشایی سراب ،عیدانه مدیریت شهری

با دستور سکان‌دار شهر بهشت، مدیریت شهری در دوره جدید عزم خود را جزم کرد تا در کنار اتصال خطوط١و٢ قطار شهری مشهد و بهره‌برداری از دو ایستگاه شریعتی و سعدی، در اولین بهار فعالیت خود، عیدانه دیگری هم به شهروندان مشهدی بدهد و پایان‎‌بخش این «سراب» هفت‌ساله باشد.

بازگشایی سراب ،عیدانه مدیریت شهری

گروه خبر- سال‌های میانی سومین دوره شورای شهر مشهد بود که مدیریت شهری وقت تصمیم گرفت در مسیر توسعه شهر کلنگ احداث خط دوم قطار شهری را در یکی از پرترددترین میدان‌های شهر به زمین بزند تا خروجی این کار احداث یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌های این خط در میدان سعدی یا همان «سراب» معروف باشد اما تجربه‌های گذشته نشان می‌دهد به‌راحتی نمی‌شود از شر کلنگی که به زمین خورده است خلاص شد. حالا حدود هفت سال است که رهگذران هر‌بار از میدان سعدی گذر کردند با کارگاه‌هایی ساختمانی مواجه شدند که راهشان را سد کرده و مشکلاتی نیز برای اهالی این منطقه به وجود آورده بود.
به گزارش شهرآرا، با دستور سکان‌دار شهر بهشت، مدیریت شهری در دوره جدید عزم خود را جزم کرد تا در کنار اتصال خطوط١و٢ قطار شهری مشهد و بهره‌برداری از دو ایستگاه شریعتی و سعدی که تنها بخشی از اقدامات نوروزی این ابردستگاه است، در اولین بهار فعالیت خود، عیدانه دیگری هم به شهروندان مشهدی بدهد و پایان‎‌بخش این «سراب» هفت‌ساله باشد. حالا بخش‌های مختلف شهرداری دست به دست هم داده‌اند و دو ماه است که به صورت شبانه‌روز در حال تلاش و پویش و کوشش هستند تا ظرف یکی دو روز آینده میدان سعدی بازگشایی شود.

توجه به عابران پیاده در طرح‌های ترافیکی
شهردار مشهد هم روز گذشته از روند بازگشایی میدان سعدی بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات انجام‌شده قرار گرفت.
قاسم‌ تقی‌زاده خامسی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: موضوع عابران پیاده برای ما یک اصل است که باید در طرح‌های ترافیک به آن توجه شود و میدان سعدی نیز از این قاعده مستثنا نیست.
وی ادامه داد: حدود هفت سال است که میدان سعدی تخریب شده و این امر به‌هیچ‌وجه در شأن شهروندان و شهرداری مشهد نبوده است اما حدود دو ماه است که به صورت شبانه‌روزی با همت همکاران ما در شهرداری روند بازگشایی در حال انجام است.
شهردار مشهد با طرح این پیشنهاد که مجسمه سعدی نیز برای این میدان طراحی شود گفت: با برنامه‌ریزی انجام‌شده، میدان سعدی از روز اول نوروز زیر بار ترافیکی می‌رود و فضای سبز خوبی نیز برای روبه‌روی ایستگاه قطار شهری در نظر گرفته شده است.
امیر شهلا، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، نیز چند روز گذشته بعد از بازدید از تلاش‌های شبانه‌روزی برای بازگشایی این میدان دل‌نگاره‌ای در کانال تلگرامی خود منتشر کرد که در بخشی از آن این‌طور آمده است: راست است که می‌گویند اگر کلنگ بنایی به جایی گیر کند، ساده نمی‌شود از دستش خلاص شد. هرچند در ابتدا فقط قرار بود با تکمیل دو ایستگاه سعدی و شریعتی، خط١و٢ قطارشهری تا پیش از نوروز ۱۳۹۷ به همدیگر متصل شود، اما به محض اینکه این دو ایستگاه آماده افتتاح شد، از اتاق فرماندهی شهرداری دستور دیگری رسید: «بازگشایی میدان سراب پس از هفت‌سال خرابی!» حالا این پروژه بیست‌وچهارساعتی شده است و کارگران در سه شیفت مشغول کار هستند تا پیش از حلول سال نو، میدان سراب به بهره‌برداری برسد.
با راه افتادن این مسیر، دانشگاه شرقی به دانشگاه غربی متصل می‌شود. به احتمال زیاد، تا شنبه یا یکشنبه هفته آینده، تمام طرح آماده بهره‌برداری است. بیشترین ذوق و شوق نصیب مغازه‌داران صبور و حلیمی می‌شود که هفت سال آزگار از کار و کاسبی افتادند و هربار به شهرداری مراجعه می‌کردند، بیشتر از نامعلومی زمان اتمام پروژه آگاه می‌شدند! این رفتار تقی‌زاده مرا یاد مدیریت دوره مهندس پژمان می‌اندازد. او نیز اصرار داشت پیش از آغاز پروژه‌های جدید، تکلیف شهر را با پروژه‌های نیمه‌کاره و رهاشده‌ای معلوم کند که دیگر تمام‌نشدنشان به یک عادت اجتماعی تبدیل شده بود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی