کد خبر : 81411
/ 20:39

شهردار: 3.5 میلیون جمعیت مجاور مشهد نباید مورد غفلت قرار گیرند

شهردار مشهد گفت: نباید در ایام نوروز، در زمینه خدمت رسانی ویژه این ایام از 3.5 میلیون جمعیت مجاور در کلانشهر مشهد غفلت شود.

شهردار: 3.5 میلیون جمعیت مجاور مشهد نباید مورد غفلت قرار گیرند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، قاسم تقی زاده خامسی، شنبه در آیین آغاز اجرای طرح خدمات نوروزی در استان خراسان رضوی گفت: غالب مردم مشهد در ایام نوروز در شهر می مانند و سال نو خود را در جوار امام رضا(ع) آغاز می کنند.
وی با تاکید بر اینکه عمده هزینه های شهر مشهد از محل عوارض پرداختی مجاوران تامین می شود، افزود: این در حالی است که از مسافران و زائران هیچ چیز نصیب شهرداری نمی شود.
وی با اعلام آمادگی کلانشهر مشهد برای میزبانی از 10 میلیون مسافر نوروزی افزود: امسال علاوه بر انجام اقدامات خدماتی همانند سنوات گذشته، چند کار ویژه نیز انجام شده است.
شهردار مشهد گفت: ورود 155 دستگاه اتوبوس و 55 مینی بوس جدید و خروج همین میزان از ناوگان فرسوده که معادل 10 درصد کل ناوگان این بخش است و نیز بازگشایی میدان سعدی پس از هفت سال، رفع مشکلات امنیتی خط 2 قطار شهری در ایستگاه میدان شهدا و آغاز مسافرگیری در این ایستگاه از جمله اقدامات ویژه انجام شده در سال جاری است.
دبیر ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی نیز گفت: افتتاح جشن نوروزگاه در آرامگاه فردوسی برگرفته از آیین های نوروزی و برگزاری رالی خانوادگی فردوسی تا خیام با محوریت پاسداشت مفاخر استان در هفته دوم فروردین ماه از مهمترین برنامه های ایام نوروز است.
ابوالفضل مکرمی فر اظهار کرد: معرفی سامانه یکپارچه توسعه گردشگری استان نیز بارگذاری می شود که پرتال گردشگری و 100 دقیقه کلیپ یک دقیقه ای در رسانه ها پخش می شود و همچنین در شهرهای مشهد، خواف و تایباد چادر عشایری برپا می شود.
وی اظهار کرد: 46 موزه و پنج مجموعه تاریخی استان خراسان رضوی نیز از صبح تا عصر میزبان مسافران و گردشگران نوروزی خواهند بود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی