کد خبر : 81452
/ 12:30

اکران 150 المان هنری و گل در نوروز 97

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس از اکران 150 المان هنری و گل در نوروز 97 خبرداد.

اکران 150 المان هنری و گل در نوروز 97

 خلیل‌ا...کاظمی با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی«اشاره» که با موضوع اقدامات ستاد استقبال از بهار شهرداری مشهد در نوروز 97 از سیمای خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: به مناسبت نوروز 97 تعداد 86 المان گل جدید در نقاط مختلف سطح شهر نصب شده است. همچنین 17 المان هنری تا پایان سال نصب خواهد شد و این تعداد تا انتهای فروردین 97 به تعداد 47 المان خواهد رسید.
وی با اشاره به کاشت 13 میلیون بوته گل در سطح شهر، افزود: تمام گل‌کاری سطح شهر براساس طرح و نقشه مشخص صورت گرفته است.
قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس افزود: 45 نمونه گل در سطح شهر کاشته شده است و در 3 نقظه شامل محور احمدآباد، میدان جانباز و میدان شهدا جشنواره بهار گل اجرایی شده است.
کاظمی گفت: جشنواره بهار گل در محورهای یاد شده به همراه فضایی برای مشارکت افراد برپا شده است و در کنار آن فعالیت های شاد، تئاتر و موسیقی اکران می‌‌گردد.
وی بیان کرد: عمده فعالیت‌های استقبال از بهار در سطح شهر تکیل شده و شهر آماده استقبال از بهار و زائران و مسافران نوروزی است.
بازگشایی میدان سعدی با تاکید ویژه شهردار مشهد مقدس
قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس با اشاره به محله‌آرایی سطح شهر، بیان کرد: رفع نازیبایی‌ها در سطح شهر، رنگ آمیزی جداول، المان‌ها و میلمان شهری، در دستور کار قرار گرفت. همچنین در 8 محور فراخوانی برای ورود به بهار 97 منتشر شد و با عنوان «خانه بهار 97» نامگذاری گردید.
کاظمی با اشاره به بازگشایی میدان سعدی، افزود: این میدان 7 سال به دلیل حفاری های خط 2 قطار شهری و احداث ایستگاه مسدود بود و با تاکید شهردار مشهد مقدس در آستانه نوروز 97 بازگشایی شد.
وی به ایجاد اولین «خیابان غذای شهر» در مشهد اشاره کرد و توضیح داد: از ابتدای فروردین 97 خیابان غذا در خیابان شهید باهنر مشهد با همکاری اتاق اصناف و مرکز بهداشت اجرایی خواهد شد.
قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس در توضیح بیشتر این خیابان، گفت: در این خیابان ترکیبی از غذاهای سنتی و بین‌المللی ارائه می‌شود و کافی‌شاپ‌داران و گل‌فروشان به ارائه خدمات می‌پردازند. فضایی برای حضور خانواده‌ها طراحی شده و در عین حال پیام‌ها و آموزه‌های فرهنگی برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.
کاظمی افزود: این خیابان غذا از یکم تا هفدهم فروردین ماه از ساعت 17 تا 23 آماده پذیرایی از شهروندان و زائران و مسافران نوروزی است.
افزودن 300 دستگاه اتوبوس بی.آر.تی برای مبادی اطراف حرم مطهر در تحویل سال
وی به افزودن 300 دستگاه اتوبوس در خطوط بی.آر.تی به منظور حمل و نقل زائران و مسافران در ایام تحویل سال در محور حرم مطهر اشاره کرد و گفت: ساعت کاری خط یک مترو نیز دو ساعت افزایش خواهد یافت. همچنین 200 دستگاه ون نیز به خدمات‌رسانی مشغول می شوند.
قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس به تدارک دیدن 30 هزار جای پارک خودرو در اطراف حرم مطهر اشاره کرد و گفت: همچنین حفاری‌های شرکت‌های خدماتی در استقبال از بهار 97 از بیست و پنجم اسفندماه جمع‌آوری شد و کارگاه‌های فعال شهر را با بنرهایی پوشش دادیم.
کاظمی به جمع‌آوری متکدیان ازسطح شهراشاره کرد و گفت: بر اساس مجوزهای اخذ شده متکدیان جمع‌آوری شده از سطح شهر در 2 ماه اول سال در خانه سبز نگهداری می‌شوند.
وی با اشاره به فعالیت24 ساعته 26 مرکز اطلاع رسانی به زائران، بیان کرد: همچنین مرکز اطلاعات سفر در محورهای نیشابور، قوچان، راه‌آهن و پایانه مسافربری راه‌اندازی شده است.
قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهدمقدس گفت: 11 مجموعه ورزشی در کنار پایگاه‌های مدیریت بحران به عنوان مراکز اسکان اضطراری فعال هستند و کار اسکان را انجام می‌دهند. ضمن اینکه بوستان زائرپذیر غدیر نیز پذیرش مسافران را انجام می‌دهد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی