• خانه
  • اقتصادی
  • تقسیم 288 هزار میلیارد ریال سود شرکت های بورسی در سال 96
کد خبر : 81846
/ 10:50

تقسیم 288 هزار میلیارد ریال سود شرکت های بورسی در سال 96

میزان سود تقسیم شده شرکت‌های بورسی به تفکیک صنعت از ابتدای سال ۹۶ تا پایان اسفندماه، برابر با ۲۸۸ هزار میلیارد ریال اعلام شد که متوسط سود نقدی برای هر سهم ۲۴۲ ریال است.

تقسیم 288 هزار میلیارد ریال سود شرکت های بورسی در سال 96

به گزارش شهرآرا آنلاین و به نقل از ایلنا، بر اساس اعلام اداره آمار و اطلاعات بورس تهران، تطبیق سود (زیان) پیش بینی شده شرکت ها در این ماه نسبت به بهمن۹۶ نشان می دهد که تعداد ۱۳ شرکت با افزایش، ۲۲ شرکت با کاهش و مابقی شرکت ها برابر با ۲۷۴ شرکت، تغییری در سود (زیان) پیش بینی شده نداشته اند.

حجم سود و زیان پیش بینی شده
همچنین سود و زیان پیش بینی شده شرکت ها در پایان اسفند ماه سال ۹۶ برابر با ۴۹۳.۹۸۷  میلیارد ریال است که نسبت به بهمن ماه، معادل ۱۸۲.۱۱۶ میلیارد ریال کاهش نشان می دهد. این گزارش می افزاید: در پایان اسفند ماه ۹۶ متوسط سود (زیان) خالص شرکت های بورسی به ازای هر سهم برابر با ۳۴۵ ریال در این آمار اعلام شده است.

سود تقسیم شده شرکت ها به تفکیک صنعت
در ضمن میزان سود تقسیم شده شرکت ها به تفکیک صنعت - انباشته از ابتدای سال تا پایان اسفند ماه ۹۶، بیش از ۲۸۸ هزار میلیارد ریال بوده که ۶۷ درصد درآمد (زیان) واقعی شرکت ها را شامل شده است. بر این اساس متوسط سود نقدی برای هر سهم معادل ۲۴۲ ریال را بر مبنای اطلاعات این گزارش آماری حاصل می شود.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی