کد خبر : 81877
/ 16:20

علت ۸۵ درصد تصادفات نوروزی اعلام شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به تحلیل آمارهای تصادفات نوروزی،بی‌توجهی به جلو حین رانندگی، خستگی و خواب‌آلودگی و سرعت و سبقت غیرمجاز را علت ۸۵ درصد تصادفات نوروز امسال اعلام کرد.

علت ۸۵ درصد تصادفات نوروزی اعلام شد

به گزارش تسنیم، سردار تقی مهری با بیان اینکه طرح ترافیکی نوروز از ٢۴‌ اسفند ٩۶‌ آغاز شد و تا ١٧‌ فروردین ٩٧‌ به ‌اجرا درآمد گفت: با وجود افزایش پانزده‌درصدی ترددها در مقایسه با سال گذشته و شماره‌گذاری حدود ۶/١ میلیون وسیله نقلیه در سال ٩۶‌ و صدور ۵/١ ‌میلیون جلد گواهی‌نامه برای متقاضیان جدید و نیز بر اساس شـاخص
- کشته در هر ١٠‌ هزار وسیله نقلیه- از زمان اجرای طرح نوروزی، شاهد کاهش متوفیان براساس این شاخص هستیم.
وی افزود: به ‌لحاظ عدد مطلق تصادفات به‌عنوان شاخص اجرای طرح، افزایش ٣٨‌ نفر فوتی و به‌ عبارتی افزایش نه‌درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را داریم.
مهری ادامه داد: آمارها مؤید آن است که تصادفات منجر‌به‌فوت درون‌شهری در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و در آزادراه‌ها، بزرگ‌راه‌ها و راه‌های اصلی که پلیس به ‌انحای مختلف در آن حضور داشته با کاهش همراه بوده است اما در معابر فرعی با افزایش جان‌باختگان به تعداد ٣٨‌ نفر مواجهیم که پلیس در این‌گونه محورها حضور کمتری دارد.
به‌ گفته رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی، از زمان اجرای طرح نوروزی، بیشترین ترددها مربوط به استان‌های البرز، تهران، مازندران، گیلان، قم، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی بوده است. مهری بیشترین متوفی سرصحنه را مربوط به استان‌های فارس، کرمان، اصفهان، سیستان‌وبلوچستان و خوزستان اعلام کرد و افزود: کمترین متوفی سر صحنه مربوط به استان‌های ایلام، کهگیلویه‌وبویراحمد، کردستان، اردبیل و چهارمحال‌وبختیاری بوده است. وی خاطرنشان کرد: به رغم افزایش سفرهای هم‌وطنان در این ایام، به‌جز در دو محور گره ترافیکی نداشتیم که با اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر میدانی، مشکلات ترافیکی به حداقل رسید. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بی‌توجهی به جلو حین رانندگی، خستگی و خواب‌آلودگی و سرعت و سبقت غیرمجاز را علت ۸۵ درصد تصادفات نوروز امسال اعلام کرد و گفت: این عوامل حدود ٨۵ درصد تصادفات رانندگی را در این ایام شامل می‌شود و قطعا همه این‌ها می‌توانند از سوی کاربران ترافیکی پیش‌بینی شوند و از آن‌ها پیشگیری شود. امیدوارم رانندگان با رعایت فرهنگ صحیح رانندگی زمینه کاهش تصادفات را با همراهی و هماهنگی همه سازمان‌های ترافیکی، انتظامی، امدادی و خدماتی فراهم کنند.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی