• خانه
  • خراسان رضوی
  • بلاتکلیفی حج و زیارت با تغییر نرخ ارز/ هزینه سفر حج تمتع تغییر نکرده است
کد خبر : 81878
/ 21:12

بلاتکلیفی حج و زیارت با تغییر نرخ ارز/ هزینه سفر حج تمتع تغییر نکرده است

مدیرحج و زیارت خراسان رضوی گفت: در زمینه افزایش قیمت حج تمتع به دلیل افزایش نرخ ارز هنوز افزایش قیمتی عنوان نشده است و هزینه ثبت نام حج تمتع تغییری نکرده است.

بلاتکلیفی حج و زیارت با تغییر نرخ ارز/ هزینه سفر حج تمتع تغییر نکرده است

ملیحه فلاح - شهرآرا آنلاین - افزایش ناگهانی قیمت ارز در روز گذشته و چند نرخی شدن آن  منجر به عدم ثبات در بازارهای مختلف کالا و خدمات شد. از این رو نگرانی‌هایی برای زائران حج تمتع که در تیرماه سال جاری عازم عربستان سعودی خواهند بود ایجاد شد که تغییر نرخ ارز در هزینه ثبت‌نام آن‌ها چه تاثیری خواهد داشت.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی در این خصوص عنوان کرد: هزینه ثبت نام در کاروان‌ها برای هر نفر از 142میلیون و 30 هزار ریال تا 183 میلیون و 650 هزار ریال است و قسط دوم هزینه ثبت‌نام در اردیبهشت ماه از زائران دریافت می‌شود.

جواد شاد عنوان کرد: اعزام زائران حج تمتع امسال از خراسان رضوی از ۲۸ تیر آغاز و اقامت زائران بین ۳۴ تا ۴۴ روز خواهد بود.

وی در خصوص افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر هزینه حج اعلام کرد: در این زمینه هنوز صحبتی به میان نیامده و افزایش قیمتی عنوان نشده است و هزینه ثبت نام حج تمتع تغییری نکرده است.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی عنوان کرد: هزینه سفر به عتبات عالیات یک میلیون وصد وهفتاد هزارتومان بر اساس نرخ دلار به مبلغ ۵ هزار تومان تعیین شد که امروز با توجه به افزایش نرخ دلار تا مبلغ ۶ هزار تومان، فعلا منتظراعلام نظر از سوی دفتر مرکزی حج و زیارت در تهران هستیم.

شاد با اشاره به تکمیل ظرفیت کاروان‌های خراسان رضوی، گفت: در حج تمتع امسال دارندگان اسناد ثبت نامی تا دی ماه سال ۱۳۸۵ می توانستند مشخصات خود را از هشتم اسفند سال قبل برای اعزام در سامانه سازمان حج و زیارت ثبت کنند.

وی از در نظر گرفتن 76 کاروان اهل سنت و شیعه با گنجایش 10 هزار و 460 زائر برای حج تمتع امسال از خراسان رضوی خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد هشت کاروان با گنجایش هزار و 10  نفر زائر مربوط به هموطنان اهل سنت است.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: از 76 کاروان موجود 41 کاروان مدینه بعد و 35 کاروان مدینه قبل هستند و کاروان‌های حج تمتع امسال از استان 85 ، 115، 135 و 160 نفری است.

شاد افزود: تعدا زائرانی که در حج تمتع سال گذشته از خراسان رضوی اعزام شدند ۸ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است که در سال جاری شاهد افزایش ظرفیت اعزام از استان هستیم.

وی با اشاره به اعزام ۴۰ کاروان از مجموع کاروانهای اعزامی خراسان رضوی از مشهد خاطر نشان کرد: تعداد پنج هزار و 435 زائر در حج تمتع امسال از مشهد اعزام می شوند.

شاد همچنین در خصوص اعزام زائران به سوریه گفت: هنوز خبری در این خصوص اعلام نشده است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی